Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MutantZombie

    tag

    Hellósztok!

    "A biztonságos kapcsolat sikertelen" problémát hogyan lehet kikerülni a FFox-ban?

    A Google kereső által feldobott (első 10) opció egyike sem oldotta meg, és van amelyiket már nem is lehet alkalmazni.

    Baromi zavaró, hogy egy olyan oldalon érzékeli ezt, amit ~40x látogattam már meg, múlt héten is 2x és hirtelen gondolt egyet, és mostantól meg nem látogatható.

    Ha keresőben nézek rá az oldalra, akkor a Kaspersky szerint: Biztonságos webhely (és egy kis pipa is van a link mellett), deee ha a böngészőben az oldalra látogatás után megjelenő feliratnál a kis felkiáltójelre kattintok, akkor ott az fogad, hogy:
    Ellenőrizte: AO Kaspersky Lab
    Technikai részletek... : TLS 1.3

    Akkor ez most a FFox miatt nem jelenik meg vagy a Kaspersky miatt?

    Ha válaszolsz a kérdésemre vagy segítesz bármiben, akkor köszönöm!

  • MutantZombie

    tag

    Hellósztok!

    Egy olyan problémával szembesülök az utóbbi időben, aminek nem tudom mi a megoldása, ezért is fordulok hozzátok.
    Ha a youtube-ot keresem fel, akkor elő szokott fordulni, hogy az alábbi hibaüzenetet kapom.
    Ha a FF-ot bezárom és megnyitom újra, akkor általában betölt, de van hogy egyszer csak nem folytatja a videó nézésének a lehetőségét, majd a frissítés után ismét beadja a korábban említett hibaüzenetet, amely az alábbi:

    Hiba történt a következőhöz csatlakozáskor: www.youtube.com. Az SSL egy rosszul formázott Server Hello kézfogási üzenetet kapott.
    Hibakód: SSL_ERROR_RX_MALFORMED_SERVER_HELLO
    A megtekinteni kívánt oldal nem jeleníthető meg, mert a kapott adatok hitelessége nem ellenőrizhető.
    Lépjen kapcsolatba a webhely üzemeltetőjével, és értesítse a problémáról.

    Ha válaszolsz a kérdésemre vagy segítesz bármiben, akkor köszönöm!

  • MutantZombie

    tag

    válasz Cs1csó #65334 üzenetére

    Helló!

    Kösz a reakciót!

    Win 10-n használom, és a verziószáma az az általad is említett 97.0 (64 bites).

    Ublock Origin-t használok, alapértelmezett beállításokkal, ahogy a FF-ot is csak az alapértelmezett, módosítás nélküli beállításokkal használom; semmilyen css vagy egyéb módosítást nem eszközöltem benne, vagy bármit, amit az about:config-n belül lehet elérni.
    Ezért is furcsa, hogy eddig ezt a hibát nem generálta, csak kb. 1 hónapja.

    Ezen kívül a Kaspersky Protection-t használom, de ha mindkettőt kikapcsolom, úgy indítom újra a FF-ot, akkor is jelentkezik a hiba.

    Az uninstall (gép újraindít) és install-on is túl vagyok, de a hiba továbbra is fent áll.
    Volt pár opció amit javasoltak (reddit-n, mozilla-n), hogy a config-ban át lehetne állítani, de nem tudom mekkora kockázati tényezőt jelent.
    Egyiket kipróbáltam időszakosan security.tls.hello_downgrade_check -t true-ról false-ra állítva működött, csak nem tudom ez mennyire szerencsés vagy mit kockáztatok vele?

    Ha válaszolsz a kérdésemre vagy segítesz bármiben, akkor köszönöm!

  • MutantZombie

    tag

    Hellósztok!
    Olyan problémám van a FFox-szal kb. 1-2 hónapja, hogy a Youtube videók olykor nem töltenek be, csak megy körbe-körbe a betöltés ikon.
    Van, hogy 2-3 órát is várni kell, mire talán, de többségében nem tölt be az ilyen videó.
    Viszont, ez a videó hosszától, felbontásától, feltöltőjétől független.
    Van, hogy egy 4 perces, 480-s videót nem tölt be, míg egy 3 órás 1080-t gond nélkül; napszak független.

    A gépen semmilyen hardveres és szoftveres változás nem történt az elmúlt 1 évben (az alapértelmezett w10 & FFox és víruskereső (Kasperksy) frissítéseken túl).
    A Youtube videókat az Edge és a FFox Private lejátssza, úgyhogy sávszélességből eredő hiba nem lehet (ami papíron 1Gbit/s).
    Az "F5-s" frissítésen és a cookie-k törlésén túl vagyok, de nem segítettek.

    Arra tippelek még esetleg, hogy az about:config-ban nem-e lett valami átállítva (a víruskereső által), mert időnként van olyan is, hogy maga a Youtube oldal sem tölt be (SSL_ERROR_RX_MALFORMED_SERVER_HELLO, de ott egy FF újraindítás segít).

    Mit kell tenni azért, hogy ne csak a Private játssza le a Youtube videókat, hanem az alapértelmezett FFox (103.0.2 (64 bites)) is?

    Ha válaszolsz a kérdésemre vagy segítesz bármiben, akkor köszönöm!

  • MutantZombie

    tag

    Először is köszönöm mindenkinek a gyors reakciót!

    Cs1csó #66279 !

    A win10 és a driverek is rendszeresen frissítve vannak, egy bizonyos naphoz kötve (már amelyiket lehet persze kötni), minden naprakész.

    Este még kipróbáltam: mielőtt mindent uninstallálnék, kikapcsoltam a Kaspersky-t, elindítom a FFox-t, sok betölt, ami addig nem, de nem minden. Na mondom ez remek.
    Ma bekapcsolom a gépem - tegnap csak újraindításig volt kikapcsolva a Kasp. -, betöltés után egyből csak FFox, erre bejön minden videó...

    Még annyit, a FFox teljesen alapértelmezett, semmilyen téma nincs rajta, a kedvencek html-be vannak mentve, és csak 3 kiegészítő van (uBlock Origin, Youtube Channel Blocker, Kaspersky Internet Security), de mindhárom kikapcsolása sem oldotta meg a problémát, és ezért nem tudom, hogy a Privát FFox ilyen értelemben miben más, hogy az lejátssza bármikor.

    Létezhet, hogy vannak olyan programok (3ds MAX, Photoshop), amik esetleg nem teljesen ürülnek a rendszerből, miután kilépek belőlük és ebből eredően az alap FFox használatát blokkolnák, összeakadnak vele?
    Elvileg nem futnak a háttérben, mármint amennyit a Feladatkezelő mutat, ott nincsenek.

    Félek nem egyszerű a dolog, mert nem hiszem, hogy megjavult a semmitől és nem tudom azt sem meddig tart ez.

    Polgesz #66280 !

    False-n van.

    SteveS #66281 !

    Ettől kicsit félek is, hogy ez a hiba messzebbről ered...

    Ha válaszolsz a kérdésemre vagy segítesz bármiben, akkor köszönöm!

  • MutantZombie

    tag

    válasz ledgeri #66283 üzenetére

    Helló!

    Channel Blocker
    Most 5000 valamennyi felhasználót mutat.
    Jobban örültem volna olyannak, amivel nem csak "channel"-t lehet tiltani, hanem szavak alapján is, de olyan nem találtam.
    Az ublock-ba nem lehet esetleg manuálisan bizonyos keresőszavakat tiltatni?

    temporello #66284

    Mivel ublock-t elég régóta használom (alapszinten), a jelenség meg 1-2 hónapja van, ezért nem hiszem, hogy az a ludas. Persze frissítés ahhoz is jöhet, ami galibát okozhat, de korábban sosem volt ilyen gond vele.
    Ha kikapcsoltam az ublock-t, bezártam a FFox-t, kis szünet, FFox indít és úgy sem játszotta le a yt-t.

    Változást nem eszközöltem, de most kis idő belül (5-10 s) a korábban nem lejátszott videókat is lejátssza, így passz.

    Ha válaszolsz a kérdésemre vagy segítesz bármiben, akkor köszönöm!

  • MutantZombie

    tag

    Hogy kell átállítani, hogy a sütiket elfogadja?

    A szokásosra van rakva, mégis van pár hely, amit nem tolerál (egy másik, játék fórum) és folyton felugrál a sütik elfogadása ablak.
    uBlock Origin is applikálva van, de azt kikapcsolva sem változik.

    [ Szerkesztve ]

    Ha válaszolsz a kérdésemre vagy segítesz bármiben, akkor köszönöm!

  • MutantZombie

    tag

    válasz ledgeri #67303 üzenetére

    Napi szinten járnék az oldalra, de lassan elveszi a kedvem, mikor belépek a fórum részre, akkor is felugrik és ha az adott topic-okba, akkor is. És ha engedem mindet, akkor is felugrik, ha tiltom mindet, akkor is.
    Lehet, hogy akkor a hiba nem is nálam keresendő?

    Ha válaszolsz a kérdésemre vagy segítesz bármiben, akkor köszönöm!

  • MutantZombie

    tag

    DS39 #67306

    Nem, ne aggódj!
    Semelyik másik oldalnál nem tapasztaltam, ahol már egyszer jártam, csak... az sg.hu -n van ez a fennforgás.

    ledgeri #67307!

    Első kérdéseddel félek meg is van válasz: nem tudom miért nem néztem meg másik böngészővel.
    Az Edge-nél is csinálja. Elindítottam, beléptem az oldalra, kérte mindenhol.
    Kiléptem a böngészőből, újra elindítottam az Edge-t, és akkor is kérte megint.
    Ahányszor megyek, kéri. Pedig az az alapértelmezett beállításon van.

    A Firefox
    - a böngésző adatvédelme "szokásos"-ra van téve
    - a "Do Not Track" - (x) Csak akkor, ha a Firefox az ismert követők blokkolására van állítva
    - a süti és oldaladatok törlése nem aktív, ha kilépek a Firefox-ból
    - megjegyzi az előzményeket.
    - A fokozott követés elleni védelmet kikapcsoltam arra a helyre, de hiába.

    Semmilyen más applikáció nincs az ublock origin-en kívül, téma se, semmi.

    Mivel 1 felhasználós gép, nem láttam értelmét a több felhasználós opciónak (sejtem, hogyan kell csinálni, de még nem éltem vele) és a Firefox fiókot sem használom.

    Ha válaszolsz a kérdésemre vagy segítesz bármiben, akkor köszönöm!

Új hozzászólás Aktív témák