Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • amdk7

    aktív tag

    válasz CyberPunk666 #85450 üzenetére

    Ez nem egészen így van. :)

    Általában a Hitelesítés olcsóbb, mivel szabott áras.
    Különbség a kalibrálás és hitelesítés között nem sok minden, kb.: a formai dolgokon kívül az, hogy a kötelező hitelesítésü eszközök csak azok lehetnek, amelyek rendelkeznek tipusvizsgálattal.
    A kalibrálásnál meg nem állítják be automatikusan a mérőeszközt. ;)

    Adataimat többé kevésbé az adatlapomon, illetve a személyigazolványomban találod meg. :)

  • imibogyo

    veterán

    válasz CyberPunk666 #85450 üzenetére

    Jó, akkor kalibráltatod... Pfff... De ez a lényegen nem változtat... Megéri???

    Most néztem csak úgy "tudástágításilag" egy ChrisFix videót, amiben ilyet szerel be egy autóba és tudod mi a konklúzió belőle, az hogy a négy vizsgált "gagyi" kézi mérő mindegyik 0,5 Bar-on belül volt a profi kézi mérőhöz képest, az eddig itt tárgyalt digitális eBay-es kütyü (csak négy kerékre autóhoz) pedig pontosan ugyanolyan értéket mutatott mind a négy kerékre, mint a profi mérőke, mivelhogy ezek elvileg mindegyik (a jelek szerint még a gagyi kínaik is valamennyire kalibrálva jönnek ki).

    Na most ha akkor veszek egy ilyen 2000 Ft-os "kalibrált" kütyüt és mondjuk 2-3 év múlva a biztonság kedvéért lecserélem egy másik "kalibrált" kütyüre, akkor nem jobban jövök ki, mint kalibráltatni járni??? :U

    Szóval nem vagyunk analfabékák, értjük, hogy te ilyet nem akarsz venni, én csak ezt a kalibráltatási mániádat nem értem... Sokkal egyszerűbb 1-2 évente venni egy újat, ha ez ennyire számít...

    Én mondjuk, mint tudatlan tök jól elvagyok a 4 éves kompresszorhoz kapott mérőórámmal is. Azóta már volt 2 kütyü a kezemben egy digitális és egy analóg és nem láttam, hogy nagyon különböző értékeket mértek volna. Szóval szerintem felesleges ezt a guminyomás témát is ennyire túlmisztifikálni. Pályán biztos számít, de szerintem egy olyan "csigának" mint én, szerintem még ott sem... :B

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák