Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz Bogyó bá' #80341 üzenetére

    No igen. Amit sokszor leírtam, rutinpályára, kis tempóra kezdőknek szvsz az SV650/Gladius blokkja a lehető legrosszabb. Erős, nagyon határozottan reagál a legkisebb gázkar-mozdulatra is. Ugyanakkor nem minden nagymotor ilyen. Egy hagyományos 4 hengeres sokkal barátságosabb karakterű, erőtlen, határozatlan kis tempónál, pl. a Honda vezetéstechnikán 600-as Hornet még barátságosabb szvsz mint egy GS500. Nem az ereje, hanem a karaktere miatt. Nem forgatod, gyenge, és egyenletes, teljesen jó. Olyasmikkel kellene oktatni....

    Gondolhatod, nekem milyen volt, mikor robogó után, első nagymotornak az A letétele után elhoztam az SV650-et, ráadásul a rossz útviszonyok miatt az elején gyökketővel, hát, többször félreálltam átgonolni, egyáltalán mi történik... Leírhatatlanul rossz élmény volt az első 10-20km. Nem veszélyes, csak baromi rossz, hogy a motor azt csinálta, amit ő akart, nem azt, amit én. :D Viszont miután kiismertem, úgy 50-200km után, már teljesen jól és biztonságosan tudtam vele menni bármilyen körülmények között. :K Ma pedig már nem is kéne más motor ebből a kategóriából, nagyon szeretem így 4,5 év után is, főleg ezt a határozott, erőteljes természetét, ami némileg megnehezítette a barátkozást az első utakon. :K

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák