Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • emre

    veterán

    válasz #79335424 #61823 üzenetére

    Azért a H-D értékállósága legendás, különösen ha egy 125-ös nagy robogóhoz viszonyítjuk.
    A Te döntésed eszembe sem jutna megkérdőjelezni, meg minek hasonlítsuk az egeret a sashoz. (mindegyik repül, kivéve az egér) Szóval Runner felvetése szerintem abból a szempontból jogos, hogy ebben a szegmensben nem hiszem el hogy ez a legoptimálisabb választás.

    (#61824) persuader

    Ez is jogos. Meg különben akkor honnét lenne tele az apró 2-3 évesen megunt, kinőtt gépekkel, amiken még annyi hitel van hogy az értékét nem fedezni.

    [ Szerkesztve ]

    A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

  • runner 125

    nagyúr

    válasz #79335424 #61823 üzenetére

    Van úgy 15 év tapasztalatom a robgókban, volt is néhány, a VFR mellett most is van egy 180-as 2 üteműm, amiért 6 éve adtam 270k-t. Soha nem állt meg alattam, pöcc röff a mai napig, nem beszélve arról, h bármikor eladom árában.
    Egy 125-ös új robogó értékállósága nulla. (Ehhez erősen hozzájárul az is, h a mai napig nincs szabályozás az 50-es robogók rendszámát illetően, így a papír nélküli import nagyrobogók szétverik a hazai maxi piac árakat..) Korántsem ésszerű a HD-hoz mérni. Az egy tipikus rétegmodell.
    Bizton állíthatom, h amit egy új 125-ös PCX nyújt, azt tudja harmad (de. max. fele) annyiért megvehető bármelyik kiforrott 4 ütemű 125-ös használt robogó. Honda-n belül maradva pl. a Lead, Nes, NSC, SH.. de más márkából is nehéz mellélőnni ebben a kategóriában. Yamaha XC Cygnus, Majesty, X-Max, vagy olasz vonalon a Scarabeo, Liberty, Beverly vonal..
    Emre értette, miért tettem fel a kérdést, a döntésedet én sem kérdőjelezném meg, mint ahogy én is kaptam volna fele ennyiért is RC46II-t.
    Egy PCX kategória tipikusan a spórolós, munkábajárós, racionális közlekedési alternatívát jelenti. 1m ft-ot "befektetni" ilyen célra számomra érthetetlen, 10 év alatt se hozza vissza azt, amit megtakarítás címen elköltöttél rá. Egyszerűen számomra nem ésszerű döntés egy ilyen kis köbös robogóba ennyi pénzt beleverni.

    Persze ez az én véleményem, a kérdést segítő szándékkal tettem fel.

    (#61827)

    Ajjaj, érzek némi ellentmondást.
    Drága volt a HD-val bótba járni, ezért te is vettél egy occsó, tóra járós Simo-t. Erről beszélek én is.

    [ Szerkesztve ]

    "Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

Új hozzászólás Aktív témák