Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Topiccsendőr

    addikt

    válasz FIREBLADE78 #47473 üzenetére

    Ha verparaszt lennek akkor azt valaszolnam, arra h mit kell merni, azt neki kene tudnia :)
    Viccet felreteve, szelephezagot. Gondolom azt hallotta nalad.
    De rengeteg dolog miatt lehet ugyanolyan motornak mas hangja. Egyreszt nincs ket ugyanolyan motor. Meg egy markan tipuson belul sem. Masreszt honnan tudja, h nem a dugattyu/henger hangosabb, mert kopottsag miatt nagyobbat "bolint" a dugattyu. Vagy szabadonfuto, vagy barmilyen csapagyillesztes, vagy talalkoztam olyannal, amikor a vezlanc vezeto bakelit mashogy kopott a szokasosnal, es az a motor kattogott. Vagy eppen hol all a vezlancfeszito? Nem kattant at a kovetkezo ricnibe ha olyan fajta, es meg picit lazabbra engedi a lancot? Szoval van par ok a motoroknal, es nem csak a szelepek lehetnek.
    Egyebkent megtisztelo, h ennyire adsz a topicban leirt velemenyemre, h a sraccal vitazol, de nem veszi ki hulyen magat a dolog? Magat az embert nem ismerem, nem rola irtam velemenyt, egesz egyszeruen nekem nem tetszik ez, h hangrol diagnosztizalunk motort. Ha megfordult a keze alatt 10 ugyanolyan husky, akkor eleg nagy az eselye hogy beletrafal, de altalaban nekem nem ez a tapasztalatom. Meg eleg nagy osszegek repdestek, szelepet akar cserelni 50 k bol? Mindezt hangmintabol?

    Most lehet elkuldenek nehanyan anyamba, de alapvetoen a motorszereles nem egy nagy ordongosseg. Rosszul fogalmazok, eleg sok ember meg tudja tanulni az alapokat. Pl villamossagtan, szerkezettan stb. Azokra az emberekre mondjuk, h profi motorszerelo, akik rengeteg tipussal talalkoztak, nagyjabol tudjak, mivel lehet szopni, mit nem kell lebontani egy hezagellenorzeshez pl. tehat sokkal gyorsabb, mint egy "amator" akinek at kell gondolnia, mit kell csinalni lepesrol lepesre. Az amator tud ugyanolyan szinvonalu munkat vegezni, mint a profi, megbirkozik ugyanazokkal a dolgokkal, de sokkal hosszabb ido leforgasa alatt. De ez nem agymunka kerdese, hanem az ido es ezzel aranyos tapasztalat kerdese. Tehat az amatornel a szopofaktor joval nagyobb, de a profi nem azert profi, mert ossze sem olajozza a kezet es megmondja mi baja a motornak. Pl szagrol, meg szinrol, meg hangrol. Meregetnie neki is kell. Kulonben az nem szakember.
    Tehat ha van idod, es muszaki erzeked, erdeklodesed, lelkesedesed, kitartasod, neten eleg jol ki tudod magad kupalni szerintem.
    Bar szomoru, h ha bankba megy az ember, akkor kb a jogszabalyokkal kell tisztaba lennie, ha autoszerelohoz, akkor az autoszerelessel, es igy tovabb. Inkabb keruljuk a megbizhatatlan nagydumas link alakokat.

    [ Szerkesztve ]

    Nem menekülsz a csendőrség elől.

Új hozzászólás Aktív témák