Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zack

    nagyúr

    válasz Daywalker #3117 üzenetére

    Tavasz-nyárra jobb a 10W50. Nem tudom milyen könyv lehet ez, mert a 20W olaj baromi vastag. :U Kétlem ha valahova 10W olajat ajánlanak, oda jó lenne a 20W is, mert általában az a kulcsa az ajánlásnak, hogy mekkora furatok vannak a blokkban, és mekkora az az olajvastagság, ami hidegen is elég vékony ahhoz, hogy mindenhova eljusson. Nekem a GSXR-be már a 15W Motul 300V sem volt jó, akadt a váltó tőle, hidegindításnál pedig hallhatóan hangosabban járt. 10W olajjal viszont kutya baja se volt. ;)

    Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

  • Topiccsendőr

    addikt

    válasz Daywalker #3117 üzenetére

    A hidegoldalit nem értem miért adják meg amikor az minél kisebb, annál jobb nekünk :D

    De versenyhasználatnál:
    "Az áramló olaj vastagságát cSt-ban mérik. A legtöbb motor olajvastagsági igénye működési hőmérsékleten 10 cSt. Az igazán sűrű (vastag) többfokozatú olajok viszkozitása ilyen körülmények között 20 cSt. Ez éppen a duplája a másiknak. A hőmérsékletet 100°C fokról 125°C fokra emelve a legtöbb ajánlott olaj viszkozitása 10 cSt-ről leesik 3 cSt-ra. Az előbb említett sűrűbb olaj 20 cSt-ról 4 cSt-ra hígul. Figyeljük meg, hogy a nagyon forró motorban mindössze 1-2 cSt a két olaj vastagsága közötti különbség. Mondhatnánk, hogy gyakorlatilag mindkettő azonos sűrűségű. Csak nagyon minimális a sűrűbb 20w-50-es olaj előnye nagy hőmérsékleten. Ezzel szemben hidegindításkor hatalmas előny a 10w-30-as olaj sokkal kisebb sűrűsége, amikor is a kopások 90%-a keletkezik. Például 40°C fokon a 20w-50-es olaj viszkozitása (sűrűsége) 250cSt, míg a hígabb 10w-30 értéke ugyanekkor csak 100cSt. A vastagabb olaj 150 cSt-al sűrűbb. Ez óriási különbség!"

    Nem menekülsz a csendőrség elől.

Új hozzászólás Aktív témák