Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Geresics

    addikt

    válasz hroberto #111728 üzenetére

    Az erdő szétverése valóban rettenetes túlzás, ugyanakkor azzal, hogy rendszám nélkül, "nagyonhangos" kipufogóval, nem úton, hanem konkrétan az erdőben a fák között kaparják szét a bütykös gumival a környezetet, azzal nem csak a környezetet rombolják, az élővilágot "bántják" (nem jutott jobb szó eszembe, remélem érted mire gondolok), hanem az összes szabályosan terepmotorozót járatják le, és utáltatják meg az emberekkel, és a hatóságokkal! Konkrétan ilyenek miatt szigorítottak az erdőtörvényen 2017-ben! Már ez önmagában is tök dühítő, mert én továbbra is szeretném élvezni a terepmotorozást anélkül, hogy közben bírságcunamitól kellene félnem!

    Az erdőgazdálkodás pedig egy egész más tészta. Ott az egyszeri szemlélő csak a pusztítást látja, holott 20-30-50 éves tervekben dolgoznak! Beszéltem már erdőmérnökkel (nem tudom mi a pontos végzettsége és feladata, én csak így hívom), aki tudta, hogy mi miért történik a mecseki fakitermelés címszó alatt, és beszéltem erdőgazdálkodásban dolgozóval (favágó), aki nem értette, csak simán csinálta amit mondtak neki.
    Ehhet kapcsolva korábban írtam egy bugyuta példát, ami így kisarkítva szerintem jól szemlélteti a tipikus "amit én csinálok, az semmi" hozzáállását az embereknek:
    Mész az úton, és látod, hogy szemetes az utca, itt-ott fúj a szél egy-egy nejlon-zacskót, csokipapírt, és néhány eldobott sörösdoboz is van. Akkor te eldobod a zsebkendődet lazán? Ott hagyod a mekis csomagot? Esetleg oda üríted a kukászsákod? Elvégre mások már ezeknél sokkal nagyobb kárt okoztak, akkor mit számít a Te szemeted? Ugye, hogy nem.

    [ Szerkesztve ]

    *MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

  • Intruder2k5

    MODERÁTOR

    válasz hroberto #111728 üzenetére

    Üdv!

    Biztosan úgy van ahogy írod, (az erdészet járművei), de az ellen nem tudunk tenni. Az viszont nem lenne jó, ha itt szokássá válna az ilyen felvételek megosztása, mert azzal mondhatni rendben lévőnek fogadjuk el a természetkárosítást. Ugyanakkor azt hiszem kicsit túl is lett lihegve ez az "intézkedés", mert mindössze egy hozzászólás került törlésre (a többi már a kialakult helyzet folyománya volt), és annak kapcsán sem történt egyéb moderáció, de még csak fel sem lett jegyezve sehova, szóval kár ezen napokig rágódni. Hasonló eset volt például a Drón topikban is, amikor valaki olyan felvételeket osztott meg, amiről egyértelmű volt, hogy zárt légtérben repkedett, és ezt utólag el is ismerte. A szál ott is törlésre került, hasonló okokból mint itt, de többet nem kell ebbe belelátni mint amennyi, és emiatt kár bárkinek harakirit elkövetni a topikban.

    Hirdetéseim: https://shorturl.at/L8E51

  • Kalandor

    HÁZIGAZDA

    válasz hroberto #111728 üzenetére

    Az erdészet erdőgazdálkodást folytat, ehhez a munkához be kell mennie az erdei utakon, erre joga van.
    A motoros csak szórakozásból rombolni jár be a szűz erdőbe, talajeroziót, stb. okoz, ezért ezt a törvényalkotó tiltottá tette.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák