Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • runner 125

    nagyúr

    válasz Tamás9x #109756 üzenetére

    Sajnos ezt még ő maga sem tudta megmondani.
    Alapvetően úgy akart elindulni, h még a telefonját se viszi magával és senkivel sem tartja a kapcsolatot. :D De aztán ebből végül engedett, mert napi 1-2 percet azért kommunikál a csajával, meg pár jó cimborával.
    Tehát, elsődlegesen úgy tervezte az útvonalakat, h a lehető legtöbb látnivalót be tudja iktatni. Nem egyszer volt, h fél napos kitérőket tett a tervezett útvonaltól, h 1-1 hegycsúcsra is felmotorozzon. Tehát itt most valszeg nála semmit nem tesz az átlagtempó és a tervezhetőség fogalma. Adott nap jut amíg jut, aztán alszik ahol éppen tud. Nagyjából ilyen felfogással indult el.
    De nyilván az elején pár km-t ment pályán is, ott azért nyelezte (be is szedett egy 50 euro-s helyszínit :D) , h minél előbb túl legyen rajta, hegyi szakaszon ez a tempó a töredéke, de ez most tényleg nem arról szól nála, h bármit is előre számoljon. Kicsit megpróbálja kizárni a külvilágot és csak motorzni.

    Mosquito

    Igen, az az lesz. Gondolom voltál már te is arra? Varadero-ban mennyinél jársz már, 150.000-et elérted?

    Gaboman

    Nem tudom mire lesz a térdem újra 100%-os, mert egyelőre az még nem holnap lesz sajnos... Itt azért bárki bármit mond le kell lépni, terhelni kell.. ráadásul be kell szereznem majd valami hasonló MX térdgépet, mert lazább keresztszalagokkal nem kockáztathatok már többet extrém körülmények között.

    veze

    Még botozom. Pár napja került le a térdgép és kb. 3 hete kezdtem el részlegesen terhelni, egyébként pár nap múlva lesz kerek 3 hónapos. Előre láthatólag a teljes újbóli fizikai terhelés, sérülés + 6 hó. Durva. :(
    Házon belül van, h elhagyom, de úgy nyilván bicegve tudok csak járni.
    Ráadásul mióta próbálom újra használni a lábam, azóta a bokám rendszerint bedagad. Nem is értettem, hisz annak aztán tényleg semmi baja nem volt. De a gyógytornász felvilágosított h mivel a sípcsontot érte a trauma, ilyenkor teljesen természetes, h egyéb területekre is kihat a fájdalom.
    Meg persze a térdet extrémen igénybe vevő sportokat kb. elfelejthetem. A keresztszalagok pozíciója a sípcsont tetejének kitörésével kb 3 mm-rel kintebb kerültek, tehát lazábbak lettek.. elviekben az oldalsó szalagok átveszik a terhelést, illetve az izmok rásegítenek a stabil tartásra majd, de extrém terhelés nem érheti többet.
    Eddig sem teniszeztem, kosaraztam, de síelni 1-1x voltunk, de azt még le is szarom, viszont az off road-ot nem akarom elengedni.
    Apropó, a térdem már régóta nem fáj, most kb 100 fokig már tudom hajlítani, a bokám viszont szar. Valszeg be is állt, kevesebbet is mozog, jó pár hónapig nem használtam meg ez a bedagadás sem kellemes érzés, néha a lábfejembe nyilal bele a fájdalom 1-1 rosszabb mozdulatnál. Érdekes egy térdsérülés kapcsán bokdafájdalmakról írni. :D

    Egyébként az is meglepő, h a nem használt emberi izmok milyen gyorsan leépülnek. Azt már kb 1 hónap után észrevettem h a jobb lábam kezd vékonyabb lenni, mint a bal és az is, jó pár centi különbség van kerületben legfőképp combnál...

    Úgyhogy messze van még az, h én újra motorozni tudjak akár utcán, akár terepen.
    VFR-be idén 200km került. :(

    "Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

Új hozzászólás Aktív témák