Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vertic

    aktív tag

    Talma a király! :D fasza volt, így tovább

    '' ... tehát háromig számolj, és ameddig számolsz az három legyen ... ''

  • Vertic

    aktív tag

    ja, valószínűtlennek tartom, hogy miután pont az f1 miatt leaszfaltozták a bukótereket, most meg majd visszaalakítják sóderágyra... a két sorozat nem fér meg egy pályán sajnos.

    '' ... tehát háromig számolj, és ameddig számolsz az három legyen ... ''

  • Vertic

    aktív tag

    válasz Integra #1124 üzenetére

    mekkora baromság ez a cikk, honnan van?

    '' ... tehát háromig számolj, és ameddig számolsz az három legyen ... ''

  • Vertic

    aktív tag

    egy érdekes írás a ktm-es ügyről
    Bővebben: link

    ''Megvan a harmadik, amely körül van némi kalamajka

    Talmácsi Gabi az elmúlt hétvégén megszerezte élete harmadik GP győzelmét, amely egyben megerősítette az összesített állásban a harmadik helyét, sőt, matematikailag még Világbajnoki esélyei is megmaradtak!

    Ugyanakkor meglehetősen nagy vihart kavart a Katar-i győzelem. Módom volt több időt Dohában együtt tölteni Talmával, és egy kicsit jobban a dolgok mélyére látni.

    Gabi tök egymaga volt Katarban. Hetek óta nem volt itthon, és senki hazai kísérő nem volt mellette. A csapat környékén pedig egyfolytában a rossz hangulat, és az idegesség volt tapasztalható. Nehezen volt mindez érthető, hiszen a GP egyik siker-csapatáról volt szó.

    Csütörtökön este együtt vacsoráztunk Talmával az Ő szállodájában. Úgy készültem, hogy a honlapom számára egy óriási riportot csinálok Vele. Elvittem a fényképezőgépet, a diktafont, stb.

    Azután az egészből nem lett semmi! Egy olyan bensőséges beszélgetés alakult ki, amelyet nem kívántam sem megzavarni, sem a nyilvánosság elé tárni.

    Egy biztos: Gábor helyzete nem túl rózsás! Míg a VB. egyik legnagyobb tehetségének tartják, a csapat rossz hangulata, a belső ellentétek ugyancsak megviselik az idegeit. Ráadásul az első nap a motorja sem szerepelt valami fényesen.

    A magam részéről megdöbbentem a hallottaktól.

    Azután pénteken egy kicsit szebb színben láthattuk a Világot!

    A motor valahogy összeállt, és Kallio mögött a második rajtkockát csípte meg! Nagy volt az öröm a maroknyi magyar csapatban, amely időközben a Katar-i nagykövetség alkalmazottaival bővült, a konzul vezetésével. Gabi nagyon örült, és büszkén nyilatkozott a helyi TV-nek.

    Szombaton, a versenynapon, reggel a depóban azt mondta Talma: ''...megyek a főnökhöz, biztosan most mondják, hogy nem előzhetem meg a Kalliot...'' Nem volt valami boldog. Én meg azt mondtam, hogy szerintem arra kellene odafigyelni, hogy befejezze a versenyt, lehetőleg a dobogón állni, és megőrizni az összetett harmadik helyet. Persze ha nyerni lehet, nem szabad elszalasztani!

    Azután jött a verseny. Hogy mi történt, azt mindenki pontosan tudja: Gabi a befutóra néhány centiméterrel megelőzte Kalliot, és megnyerte a versenyt. A KTM csapat ledermedt! A dolog úgy nézett ki, hogy Gabi valami nagyon nagy disznóságot követett el...

    Ünneplés. Csak a kis létszámú magyar csapat ünnepelt, és a közönség. A KTM-esek nem gratuláltak Gábornak...

    Ilyen keserű győzelmet én még nem láttam! Amikor Talma végzett a díjkiosztót követő kötelező sajtó-tájékoztatóval, nagyon szomorú volt. A sajtó képviselői is azzal a kérdéssel kezdték, hogy miért nem tartotta be a csapat utasításait?

    A boxba érve senki nem állt szóba Vele! Egy darabig ücsörgött a székében, majd összeszedte a cuccait, és elment a Tóth Imiékhez. Az Ő konténerükben beszélgetett azokkal, akik kíváncsiak voltak rá. Azután elment a Magyar Követségre, ahol egy kis ünneplést rendeztek a számára.

    Másnap, vasárnap reggel a szállodájában szedtem össze, hogy együtt töltsük a napot, hiszen este későn indult csak Hong-Kongba.

    Elmentünk egy tengerparti Resort-ba, ahol jól telt a nap, és sokat beszélgettünk a történtekről.

    Gabi itt egy kicsit megnyugodott, és elmesélte, hogy tulajdonképpen mi történt:

    Szombaton reggel a csapatfőnök beszélt Vele. Csak ketten voltak, Kallio nem volt ott. Azt kérte Tőle, hogy segítsen a Kallionak, és ha a Lüthi elől van, engedje el a Kalliot, hogy utána mehessen. Ennyi!

    Szó nem volt arról, hogy Ő nem előzheti meg a finnt!

    Az egy más történet, hogy a Kallionak azt mondták a csapatban, hogy a Talmácsi nem fogja őt megelőzni.

    Gábor, miután kapott olyan infót, hogy a meglehetősen hátul van, nem gondolta, hogy nem előzheti meg a csapattársát!

    Szóval: ez a sport egyéni sport! Annyiban különbözött eddig a Forma-1-től, hogy itt nincs csapaton belüli sorrend. Itt nem a csapat érdekei dominálnak!

    Erre egyébként a legjobb bizonyíték volt a MotoGP versenyében Melandri és Gibernau párharca!

    Ha valóban azt mondták Kallionak, hogy a Talma nem fogja megelőzni, az egy rendkívül inkorrekt dolog volt, és Ő jogosan lehet mérges Gáborra! Remélhetőleg a jövő héten, a következő versenyen mindez tisztázható. A másik inkorrekt dolog volt, hogy a csapat a sajtót félre tájékoztatta. Olyat híreszteltek el, ami nem volt igaz!

    Kaptam egy olyan E-mailt, amelyben azt kérdezték tőlem, hogy mit mondott a Talma nekem közvetlenül a győzelem után? Ott a park Ferme rácsánál, amikor gratuláltam neki azt mondta: ''...Lehet, hogy ezek kirúgnak, akkor megyek máshol!...''

    Szóval valami nem gömbölyű! Azt állítja a csapat, hogy a Talma most veszélyezteti a KTM Világbajnoki címét, azzal, hogy 5 pontot elvett a Kalliotól. Ha nem Ő lesz a Világbajnok, nem a két bukás miatt elveszített 50 pont miatt kellene sajnálkozni? Miért van az, hogy a Gábor esélyeit egyszerűen leírták?

    A Brno-i verseny után azt írtam, hogy a csapat ott nagyon leégette a Gábort. Ez így is volt. Ha létezik egy Talmácsi – KTM meccs, akkor véleményem szerint az állás most 1 : 1 !

    Abban bízom, hogy ez a srác, akit az elmúlt napokban sikerült sokkal mélyebben megismernem, a jövőben nem marad ennyire magára, mint ahogy Katarban történt. ''


    [Szerkesztve]

    '' ... tehát háromig számolj, és ameddig számolsz az három legyen ... ''

Új hozzászólás Aktív témák