Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • imibogyo

    veterán

    válasz ViZion #536 üzenetére

    Padlást úgy gondoltam, mint a központi fűtés csöveit elvezetni, szóval nem kell annak tökéletes függőlegesen felmenniük. Persze ehhez erősebb szivattyú kell (Grundfos stb. keringetők), a vízhűtések szivattyúi kevesek hozzá. A vizes topikban egy kolléga csinált ilyet (kereső talán kidobja), neki több tapasztalata van, mint nekem. Én kiszálltam a vizezésből, mert szinte ugyanolyan néma gépet építek léggel is, mint vízzel és kevesebb macera, arról nem is beszélve, hogy negyedéből, tizedéből kijövök, mint vízzel. :B

    Ez már nagyon hasonló elrendezés az én első házamhoz, csak abba még nem a Phobya 9x120-as ment, hanem egy 480-as alulra. :K

    Amúgy jó lesz ez. Csak már elkezdhetnéd csinálni. :P

    Egyébként eddig kb. 25-30 házam volt gyári és barkács egyaránt, de soha nem volt még porszűrőm egy gépben sem. Addig soha nem maradtak érintetlenül, hogy észre vettem volna ezek hiányát. Meg lehet szerencsés helyen is lakom, hogy nincs annyi szálló por. Bár vidéken is laktam 26 évig, most pedig Budapesten, de nem porosak a gépeim. Ha pedig mégis, akkor ott a sűrített levegő és 2 perc alatt kifújom őket.

    A felső csatlakozókról én is lemondtam. A hűtésre nagyon jó hatással volt az alul be, felül ki megoldás, de a kábelezéssel mindig gondban voltam. Hol azért mert ténylegesen útban voltak, hol meg azért, mert rá lehetett látni és nem volt esztétikus. :N

    Bár tény, hogy a kábelek be- és kidugását nagymértékben megkönnyítette.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák