Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gorlin

    őstag

    Sziasztok,

    Azért szeretném elindítani ezt a topikot ,mert érdekelne hogy ki milyen módszerrel ápolja tartja karban a telefonját.Gondolok itt elsősorban a kijelzőre.
    Ha fóliát használ akkor milyen fóliát ,ha nem használ akkor esetleg próbálta e már pasztával polírozni és mennyire volt hatásos.
    Azért gondoltam hogy életképes ez a téma mert véleményem szerint az érintőképernyős telefonok elterjedésével a kijelző karbantartása még több ember fog foglalkoztatni.És ott nem mindegy hogy milyen fóliát használ az ember az érintőképernyő miatt.

    Én jelenleg fóliát használok de megmondom őszintén nem igazán szeretem ,mert vagy veszek nagyon drága Brando fóliát ami tényleg jó ha nem kerül alá por felrakáskor vagy használok noname akciós pakkot ami 2 nap után lejön.
    A másik dolog hogy attól még a fólia is karcolódik tehát a minősége nagyon nem mindegy ,ez érdekelne engem hogy kinek mi vállt be és milyenek a hosszútávú tapasztalatai.

    Az én tapasztalataim:
    Brandó fólia: Nagyon jók,legalább fél évig nem voltak jelentős karcok rajta,és évekig rajtamaradt a telefon.Egy csomagban egy,vagy két fólia van(nem emlékszem pontosan) méretre van vágva ki van vágva a hangszóró helye.

    Palm fólia: Na ez volt a kedvencem ,de már nem nagyon lehet kapni 10-10 darab nagyméretű méretre vágható nagyon masszív fólia volt benne ,a Brando-hoz képest vastagabb de még éppen ideális .Ez is nagyon stabil volt és nem jött le több év után se.

    Noname olcsó szuperpakk:( : Na ez a legrosszabb 2-3 db van benn vagy még több ,de borzalmas,mind minőségre mind tartósságra.Méretre kell vágni ,de ha egy igazány silány fóliáról van szó már ez sem fog menni mert egész egyszerűen megtörik a fólia és látszani fognak a szélein ha felrakom.

    [ Szerkesztve ]

  • gorlin

    őstag

    Ha lesz egy kis időm jobban körüljárom a lehetőségeket.Most azt próbálom hogy nagyon figyelek hogy a bal zsebem csak a telefon semmi más:) tudom most sokan felhördülnek de én mindig kulccsal együtt hordtam .Nem direkt hanem mert ha épp úgy jött, bele sem gondoltam hogy figyeljek rá.
    A másik bajom hogy szerintem hiába nincs kulcs de ha olyan anyagból van a nadrág akkor súrolódhat és ezáltal homályosodhat a képernyő.A tok a legjobb megoldás ,viszont nekem az túl macerás ,és szeretem a zsebemben tartani ,tokkal meg valószínű már nagyon tömzsi lenne.

    Azt akartam még hozzátenni a témához,hogy jó lenne ha le tudnánk írni hogy milyen használat mellett gyárilag kapott borítással x használat mellett mennyit kopott karcolódott a kijelző,billenytyűzet.
    Ez talán még most annyira nem tűnik okos felvetésnek de ahogy jobban elterjednek az érintős kijelzős telefonok szerintem fontossá fog válni,mivel itt nem lehet gondolom csak úgy előlapot cserélgetni.És egyes gyártóknál más más minőségű a kijelző.
    Állítólag az iphone-ok kijelzője szinte karcolhatatlan ,kiváncsi lennék a nokia,lg ,samsung mit tud ezen a téren.

    Én egy SE c702 vel tudom kezdeni .(ez nem érintőkijelzős telefon :) :B )
    Kb 1 év alatt a készülékház bár erősen kopott főleg a kijelző felett de nagyon jól bír mindent.Eddig fólia volt rajta aztán hirtelen egyszer csak azt vettem észre hogy már nincsen rajta fólia .Noname márka 2000Ft két darab volt benne kivágós volt.
    Sajnos karcolódott a kijelző annyira nem vészes most megpróbálom fólia nélkül ,elkülönített zsebrésszel:) mást nem teszek oda.
    Maga a készülék tényleg por ,csep és ütésálló,sajnos mindegyiket volt alkalmam tesztelni ,mellettem volt festésnél ,csiszolásnál,parkettázásnál ,és elég volt letörölni egy nedves rongyal tökéletesen le lehetett tisztítani ,mindenhonnan lejött a kosz é s a por.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák