Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Doosa

    aktív tag

    Sziasztok!
    Fél évig Németországban tartózkodom, és itt szeretnék mobilnetezni kb 1GB-t havonta.
    Most még a 4GB-s Telekom maraton csomagomat használom, amiből 2GB elérhető külföldön. Így kicsivel kevesebb mint 2ft -re jön ki egy MB. (Ráadásul úgy gondolom ha haza megyek fél év múlva, akkor felhasználhatom azokat a 2GB-okat amiket itt nem)
    Szemezgettem a helyi csomagokkal, de ilyen árban (ahogy én láttam) semmi sincs. Közelében van a Lidli meg az Aldi netje, de az nem maraton konstrukciók, tehát hónap végén bukóm amit nem neteztztem le, vagyis a gyakorlatban drágább az egy MB -re eső költség. Ráadásul a helyiek szerint ezeknek a szolgáltatóknak vacak a lefedettsége.

    Arra gondoltam, ha nincs jobb akkor két hónap múlva veszek még egy Telekomos dominó kártyát.
    Van akinek ennél van jobb ötlete?

    Jól gondolom egyáltalán, hogy 2 hónap múlva fogja letiltani a Telekom a roaming -omat? Abból gondolom, hogy 4 hónap átlagát nem tölthetem javarészt belföldön ha két hónapnál többet vagyok külföldön. Vagy ennyire nem "okosak" a Telekomnál?

  • Doosa

    aktív tag

    válasz 4Grider #1688 üzenetére

    Én elég tüzetesen átolvastam a telekom szabályzatát. Konkrétan le van írva, hogy figyelmeztetést küldenek, ha a külfölfön felhasználható adatkeret 80%-át elhasználod, majd akkor is amikor a 100%-at. Ez jelen esetbenvalóban a 4-ből 3GB.
    Kártyásoknál szó sincs utólagos szankcionálásról, nincs is értelme, nem mehet mínuszba az egyenleged :D
    Az is világosan le van írva, hogy ha nem teljesíted a méltányos használatod -aminek az egyik pontja valóban az amit te írtál- akkor a szolgáltató felszólítást küld, hogy teljesítsd a feltételeket. Van egy időkeret ami alatt teljesíteni kell, azt hiszem 2 hét, ha ekkor sem teljesíted, akkor felfüggesztheti! a szolgáltatást.
    Én eddig nem hallottam olyanról akinél ez meg is történt, persze ez nem jelent semmit.

    Előfizetéseseknél más a helyzet, annak a szabályzatát is átfutottam, nem ilyen nagy részletességgel és nekem az jött le, hogy elég hülyebiztos a szankcionlás. Több SMS-t is kapsz mire letiltanak, és akkor is csak tiltltás van, nem jön valami váratlan számla. Magas számlát úgy tudsz csinálni, ha berendelsz valami roaming csomagot, de azt neked kell kérni és nem automata.
    Az előfizetésesnél egy dologra kell figyelni, de arra is figyelmeztetnek SMS-ben többször: A méltányos használat után a percdíjak roaming percdíjak lesznek.

    (#1687) tsteve
    Köszi az infót, azt hiszem ez változott, mióta utoljára néztem :DD

  • Doosa

    aktív tag

    válasz 4Grider #1690 üzenetére

    Így van!
    Egyedül azt nem tudom, hogy az utolsó pont zárójeles része a gyakorlatban, hogyan érvényesül.
    Ha a felszólítást követően az illető haza utazik akkor adott esetben a teljes adatforgalmi keretét felhasználhatja külföldön?
    Ha valaki csak 1 hét nyaralásra megy akkor annak ellenére, hogy neki mondjuk Net 6 GB csomagja van, amiből papíron 3GB-t tud felhasználni, le tud majd forgalamzni 6GB-t, mert betartja a méltányos használatot és hazajön egy héten belül?

  • Doosa

    aktív tag

    válasz Pcgamers #1729 üzenetére

    Rövidtávon most a Congstar megéri. 10€-ért kapsz 10€ lebeszélhetőséget/lenetezhetőséget + egy 10GB-s kupont.

Új hozzászólás Aktív témák