Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lipitloty

    csendes tag

    Sziasztok! Új tag vagyok, elolvastam az összefoglalót, de nekem még nagyon új ez a világ, ezért feltennék pár nagyon alap kérdést. Valaki tudna segíteni az alapokat megérteni, vagy elirányítani valahova, ahol tájékozódhatok?
    Először leírnám a szituációt. Új albérlet, a Telekom két hete szerencsétlenkedik, hogy nem tudják elvinni a kellő helyre a kábelt. Egymás mellett van egy PC, egy 4K tv amit Netflixre, HBO GO-ra és majd PS5 játékra fogok használni, és év vége felé reméljük egy PS5. :) Itt lenne szükségem egy routerre, ahonnan mindhárom eszközbe tudok küldeni kábellel netet, és közben wifijelet is ad. Elgondolkodtam, hogy ezt egyszerűbb lenne mobilnettel megoldani, mint tovább szenvedni a Telekommal. (A szobában a telefonomon Telenoros nettel eddig tökéletes a lefedettség.)
    Ha jól értem, a felsorolt mobilflották ilyennel is foglalkoznak, és vagy csak egy SIM-kártyát, vagy routert is adnak mellé, amivel ezt meg tudom oldani. Tehát annyi a dolgom, hogy választok egy szimpatikus ajánlatot, és szerződök velük, meg ha kell, veszek egy routert? Van-e komolyabb hátránya az ilyen netnek a kábeleshez képest? Normális sebességeket tudnak adni? Hogy tudok választani a táblázatban felsorolt cégek közül 0 tapasztalattal? Torrentezni sosem szoktam már, itt látom, hogy vannak korlátozások, de a 4K streammel mi a helyzet?

    Köszönöm a segítséget. :R

  • lipitloty

    csendes tag

    Köszönöm szépen a tanácsokat, egyelőre meggyőztetek. :R
    Végig kellett ezt kicsit gondolni higgadtabb fejjel, még mindig ez lesz a jó megoldás. Kétszer már kint voltak vakarni a fejüket, elvileg a következő alkalommal hoznak emelődarus kocsit. Most várom az időpontot...

  • lipitloty

    csendes tag

    válasz Bferibörs #46927 üzenetére

    Ez földszinti lakás, az utca és az udvar felé is van közvetlenül fala. Fölötte még egy lakás, afölött padlás. Az oszlopról bemegy a kábel a padlásra, az eddig oké. Felül ki kéne hozni a padlásból, fent elvezetni az eresz alatt a fa lambériához rögzítve, aztán egy egyenes vonalban lefelé az én lakásom megfelelő sarkáig, ahol befúrnak egy lyukat és mehet a modembe. Csakhogy az egész épület körbe van hőszigetelve. A problémák: 1. Nincs elég magas létrájuk. 2. Ha lenne is, akkor ha odatámasztanák a hőszigeteléshez, szerintük beszakadna az egész. 3. Kell a főbérlőtől és a fölöttünk lakótól egy írásbeli hozzájárulás, hogy fúrhatnak egy-egy lyukat. Most körbefotózták, és küldenek új időpontot, amikor kijönnek vagy emelőkocsis autóval, vagy biztósítókötelekkel, amiket a kéményhez rögzítve végig fognak pókemberezni az eresz mentén. A múlt héten volt az első szerelő, sajnos neki még nem volt elég esze körbefotózni, se elmondani, hogy írásbeli hozzájárulás kell (csak szóban engedték meg). :))

Új hozzászólás Aktív témák