Új hozzászólás Aktív témák

  • Sayuar

    őstag

    válasz NorbiG2 #9387 üzenetére

    Sajnos igazad van: a roaming korlát eltörlése után nem lesz olyan könnyű használni a külföldi SIM-et.

    Én megélem, tudom!

    Vettem egy Digi.Mobil España-t. Ez a román Digi tulajdonában lévő virtuális szolgáltató, Spanyolországban a legtöbb ügyfeleket kiszolgáló Movistar (Telefónica O2) hálózatát használja.

    Sokan azt gondolják, hogy az EU 24 eurocent+áfaában szabta meg a percdíjakat (mai áron 91,4 Ft).
    DE NEM! Ez a maximum. Ha a szolgáltatók nem lennének olyan kapzsi hozzáállásúak, akkor olcsóbban is beszélhetnénk roamingban.

    És most jön a Digi a képbe.
    A Digi üzletpolitikája:
    van roaming nagyker ár, ez jelenleg 10 eurocent+áfa
    és van roaming kisker ár, ez jelenleg 24 eurocent+áfa
    A Digi a nagyker árra (ez tavaly 14 eurocent+áfa volt és jövőre 5 eurocent+áfa lesz) csak 2 eurocent+áfa díjat számol.
    Vagyis jelenleg 12 eurocent+áfát kér 1 percért.
    Számoljunk! Spanyolországban 21% az áfa (IVA)
    percdíj(euróban)*ÁFA*Eur/huf kurzus
    0,12*1,21*300=43,56 Ft
    Szép ugye?!
    Jövőre pedig:
    0,07*1,21*300=25,41
    A számlázás másodperc alapú az első 30 másodperc után, szemben a "magyar" mobilos cégek perc alapjával.

    Tehát már most olcsóbb egy Digi.Mobil España-val, roamingban a hívás, mint az összes "magyar" feltöltős díjcsomaggal.
    Jövőre meg fele annyi lesz!

    Vettem is egy ilyen számot.
    És mit ad Isten?
    Alig enged fel a magyar hálózatra (van hogy felenged, máskor tilt).
    Ha feljelentkeztem, akkor nehezen tudok kimenő hívásokat kezdeni. Rányomok az OK-ra, és várok 30 másodpercet, majd dobja a hívást, és kezdhetem újra. 3-4-ből egyszer sikerül hívnom.

    Aki azt gondolja, hogy üldözési mániám van:
    van egy szlovák orange mobil számom, és azt nagyon szépen tudom használni: igaz annak 24 eurocent+áfa a roaming díja.

Új hozzászólás Aktív témák