Új hozzászólás Aktív témák

  • azbest

    félisten

    válasz ViZion #483 üzenetére

    a sima zeronál a hang lehet probléma, nem bírja el procierőből a hd audiót (dts hd, dolby atmos). A képet hardveres modul játsza le. H264, ha van a pi-re licensz véve akkor av-1 és mpeg2 kép is hardveres. Meg ha rosszul volt beállítva a gpu ram arány, akkor tud akadni (de libreelec alapból tartalmazza az ideálisat, külön distró alá téve kodit könnyű elrontani)

    Hangra sajna nem volt lehetőség licenszet venni. Szóval a többi, több magos, nagyobb órajeles soc-nál nem kéne, hogy gond legyen, ott már a proci boldogul a hang dekódolással durvább formátumnál is. A pi4-nél már elhagyták azt a két video licensz lehetőségét, mondván fhd-ban képes procierőből arra is).

    Ezek a modernebb allwinner soc-ok is valsz hasonló képességűek, csak sokáig nem volt hozzájuk szoftver. Az orange pi pc-met azt hiszem első 2-3 évben kb semmire sem tudtam használni, de látom most már van arra is libreelec "hivatalos" is.

    Kifejezetten média lejátszónak én már régen átálltam hivatalos androidtv és firetv eszközre, mióta olcsón beszerezhetőek azok is. És azokkal mennek a hivatalos streaming szolgáltatások is.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák