Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rendo84

    senior tag

    válasz Huska #1257 üzenetére

    Feljelentéssel nem sokra mennél.
    Szerintem polgári peres úton szerezhetnél érvényt az igazadnak.
    Nem kevés pénzről van szó, így szerintem megéri.
    Unokatesóm is hasonló cipőben járt mint te, neki egy vállakozó szerelt fel fürdőszobai szerelvényeket a lakásába elmondása szerint újak voltak, valójában pedig egyértelműen használt. Persze a vállalkozó új áruról adott számlát neki. :)
    Pert indított ellene és természetesen meg is nyerte, ezt követően kicserélte vadi újra+ büntetést is kapott.

    Esetedben nem a képen lévő árut kaptad meg, amit neki is el kellene ismerni, vagy már el is ismerte, amit tudsz bizonyítani.
    Jó esélyel az első tárgyalás előtt, közös megegyezéssel meg is fog szűnni az ügy, mert elég bolond lesz, ha nem adja vissza neked az összeget, cserébe ha elveszíti a pert, sokkal rosszabbul jár majd.

    [ Szerkesztve ]

  • angclung

    csendes tag

    válasz Huska #1257 üzenetére

    Azt gondolom, hogy ha valaki használt fürdőszobai szerelvényeket ad el újnak, és erről számlát is ad, akkor jobban tetten érhető a dolog, mint egy használt babakocsi esetében, ahol legfeljebb egy fénykép áll rendelkezésre annak alátámasztására, hogy nem azt kaptad, amit megrendeltél.
    Ezért mielőtt polgári peres útra tereled a dolgot, nagyon gondold végig, hogy tudod-e egyértelműen bizonyítani az igazadat. Nehogy a végén drágább legyen a leves, mint a hús.

    Feljelentést is lehet tenni (ingyenes, és email-ben is megtehető), de én sem hiszem, hogy a rendőrség tud bármit is csinálni egy ilyen esetben. Hacsak nincs több hasonló ügye az illetőnek.

    Ha a babakocsit továbbadod, ugyanolyan helyzetbe hozol mást, mint amibe Te is kerültél. Úgyhogy ezt én nem tenném a helyedben.

Új hozzászólás Aktív témák