Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PHM

    addikt

    válasz banyikanita #565 üzenetére

    A jelekből ítélve erősen valószínűsítem, hogy csalás áldozata lettél.
    Korrekt eladó nem kavarja el a feladott csomag papírjait.
    Ezzel a szöveggel szvsz csak az időt húzza.
    Én azért még megvárnám a csütörtököt, de mindenképp feljelenteném.
    Keress rá az interneten a névre-címre-telefonszámra, mert lehet, hogy
    nem te vagy az egyedüli áldozat.

    Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

  • #64791808

    törölt tag

    válasz banyikanita #565 üzenetére

    Szia,

    akkor sorban.

    1., Az eladóval több levélváltásunk is volt és sajnos előre utaltam az összeget 14.000.-ot.

    Na ilyet ne csinálj többet. Ha ezt ő időgarantált csomagként adta fel, nem állt volna semmiből egy utánvétet hozzácsapni.

    2., Állítása szerint 2012. dec. 21.-én csütörtökön adta fel időgarantált biztosított csomagként

    Nos, ha ezt ő leírta, akkor ez azt jelenti, hogy tudnia kell bizonyítania a csomag feladásának megtörténtét.

    3., Péntek este írtam neki, hogy bejelentést teszek a rendőrségen csalás miatt, erre kikelt magából, hogy ez rágalmazás.

    Semmi köze a rágalmazáshoz, ez kifordított helyzetben is "hamis vád" lenne, de itt te ha feljelentést teszel, akkor az ismeretlen tettes ellen fogod tenni, és nem vádolsz, mert a hatóságok fognak vádolni.

    Ha elmész a rendőrségre, jó esélyeid vannak, bár számíthatsz további költségekre, amit később persze visszakapsz. Ha van erre szabad időd, akkor jelentsd fel, neked abból jogi problémád nem lehet.

    Bárhogyan is dönts, javaslom, hogy szorítkozz a tényekre és tényszerűen add elő az álláspontodat. Például hogy ez karácsonyi ajándék lett volna, az morálisan érdekes, jogilag irreleváns.

    Személyes véleményem az, hogy hagynám a francba az ügyet, de CSAK az összeg miatt, nekem nem érné meg utána járni. Ha mondjuk 50 ezerről lenne szó, akkor ezóta a rendőrség már nyomozna, én meg szénné perelném az illetőt. Ez az ügy nyerhető.

  • raziel01

    veterán

    válasz banyikanita #565 üzenetére

    Ha fel is jelented akkor is 2-3 év mire lesz is eredménye, addig sok költség lesz az tény.
    Én is azt mondom, hogy ilyen kis összegnél nem érdemes foglalkozni vele, 2-3 nap alatt megkeresi az ember, ez volt a tanulópénz. :(
    Ráadásul ellenségeket is szerez így az ember. pl megtudja, hogy fejlentetted és mivel tudja is, hogy hol laksz ezért mondjuk valahogy bosszút áll. Sosem tudni neten keresztül, hogy valaki pitiáner csaló vagy tényleg valami nagyobb bűnöző.

Új hozzászólás Aktív témák