Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • WildBoarTeam

    aktív tag

    válasz Bull Boss #66895 üzenetére

    Rákérdeztem az asszony jogász ismerősénél. Mivel a konkrét körülményeket nem ismeri, így csak általánosságban tudta elmondani a dolgot.

    Nos, első lépésként a közös képviseletet keresd meg, elméletileg a társasház alapító okiratában szerepelnie kell annak, hogy melyik lakáshoz mennyi terület tartozik a közös helyiségekből (talán az is, hogy melyik tárolóban). Mivel a terület közös tulajdon része, így akár a közös képviselő is intézkedhet zárcsere ügyében.

    A cuccokkal kapcsolatban is kérdeztem és említettem neki a gaben1117 által írt esetet. Ott már macerásabb a dolog. Ha tudsz e-mail (bár jobb lenne egy tértivevényes postai levél) címet, akkor arra kellene írnod neki, amiben szabsz egy határidőt a cuccok elvitelére, különben az ő költségén elszállíttatod. Viszont ez azt is jelenti, hogy a költségbehajtást már jogi úton tudnád megtenni, szóval fel kellene jelentened és pont ezért kellene a tértivevényes levél (amiről feladás előtt készítesz másolatot).

    Tehát nem egyszerű az eset, de a lényeg, hogy a közös képviseletnél kell kezdened.

    blabla

Új hozzászólás Aktív témák