Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Keksz

    senior tag

    válasz rover45 #22036 üzenetére

    AMD 4850e hez Athlonhoz képest előrelépés ez a Celeron processzor?

    Akarok vmi jó kis mini-itx házba építeni egy gépet (legyen halk és legyen jó hálózati NAS szerű adattárolónak is)

    Mondjuk sok SATA-t keresek, 5 vagy 6
    De ha 4 lenne az is OK, majd betolok egy sata kártyát mellé.

    A három vga/dsub és hdmi-t mind egyszerre is lehet használni?
    2 monitorom és egy TV-m van, ezek most az integrált és fizikai kártyára vannak kötve...

    Köszi!

    ps: sata vezérlőből most mit ajánlotok? 5400es winyók vannak

    ps2: a mostani gépemnek semmi baja
    csak olyan kurva hangos h száműzni kellene a nappaliból (ha meg speedfan-t felrakok akkor a case fan-t lenyomja nullára egy idő után aztán baszik visszakapcsolni és a végén már ilyen 70 fokos minden a gépben (meg ugye jön a szag mint amikor vasalsz, azaz minden forrósodik) - így jelen pillanatban megy a két házventi és proci venti is (thermaltake shark 7000? ház)

    [ Szerkesztve ]

  • Keksz

    senior tag

    válasz rover45 #22039 üzenetére

    Mondjuk játszani én sem játszok. Steam van, néhanapján indítok egy játékot.
    6-8 ablakban böngészés
    JPG képek kezelése, kép szerkesztés
    Letöltés.
    VmWare-ben fut egy debian 7 ha éppen kell és egy másik Windows ha szükség van egy alapra a széthackelt helyett.

  • Keksz

    senior tag

    Sziasztok!
    Már elég régóta nézegetem a topikot, és bennem is felmerült egy kisebb gép összerakása és mellette inkább a tárhellyel beköltözni egy NAS-ba.
    A gépnek meg kellene hajtania két monitort egyszerre, letöltésre és internetezésre használnám, de néha képeket szerkesztek, videót vágok vagy indítok egy photoshopot és batch job-ot futtatok egy halom képen. VMWARE-ben szoktam még ügyeskedni egy Debian 7 rendszerrel és egy szűz Win7-vel. Ezeket is megtartanám később is. Fut még a gépen egy PLEX server, egy Airserver. De ebből a Plex-et tuti át tudom rakni a NAS-ra is (ha összejön az a modell amire gondoltam!). A mostani gépem ezekkel simán elboldogul, 32 bites Win7 van fent. AMD Athlon X2 4850e és 4 GB RAM.

    Amiben tanácstalan vagyok az az alaplap és a proci (integrált, passzív hűtés stb)
    Mert azt szeretném hogyha cserélem a gépet, akkor az új az kb hangtalan legyen. De nem is égjen le ha éppen használom és terhelem.
    Ami fontos lenne hogy legyen egy SATA3 csatlakozója, meg mondjuk 2 db SATA2 (ha mégis egyszer több winyót raknék bele). Legyen rendesen USB csatlakozó rajta, mert pl az egér és a billentyűzet is USB-s, van 1 mobiltöltő és néha a fényképezőgépet is rákötnék. Max USB hubbal fejlesztem tovább, ha kellene.
    Legyen rajta dual display támogatás (az sem baj h bele lehet még tolni egy videókártyát is hogy 3at kezeljen (mert a mostani így van: tv. monitor1, monitor2) és ha megoldható akkor jó lenne egy SPDIF kimenet az erősítő irányába...

    A ház amit néztem:
    COOLERMASTER RC-130-KKN1 Elite 130 (12k)
    Táp:
    BE QUIET! SFX Power 2 300W (16k)
    És a RAM:
    2x KINGSTON 4GB 1600MHz DDR3 SO-DIMM NOTEBOOK RAM (2x7k)
    (Ha nem kell a Notebook RAM, akkor:
    KINGSTON HyperX FURY 8GB [2x4GB] 1600MHz DDR3 KIT (20k))

    Amim van:
    Intel 80GB SSD
    Plextor DVDRW (nem slim)

    A gépen nem játszom, nem nézek HD videókat (arra ott van a Dune).
    Legyen halk mint a bűn! ;-D
    Mindenre nyitott vagyok. Előre is köszönöm az ötleteket.
    Wifi nem kell, Gigabites LAN elég. BT talán plusz pont lenne, de van "Stickem".

  • Keksz

    senior tag

    Megvettem ma a Cooler Master Elite 130at, hozzá az itt is ajánlott lapot ASRock AM1H-ITX és procit AMD Athlon 5350.

    Hát nem volt egyszerű, mert talán 4-5 éve csináltam ilyen utoljára, amikor az előző konfigomat raktam össze.
    Kb mindennek meglett a helye, a kisebb táp kedden lesz meg, de nem bírtam kivárni így beraktam az 500as Chieftec -em, amin vagy 5 méter tyúkbél van, szóval kb a maradék hely a házban most kábel.
    Viszont amit nem nagyon tudtam, vagy csak nem akartam elbaszni és inkább a legjobb tudásom szerint csináltam az a házban lévő 120as és 80as venti bekötése volt. Áramot adtam nekik a tápról, de ezeket a ventiket hogyan lehetne rákötni az alaplapon található "Chassis fan controller" -re? mert ami nekem rémlik csatlakozó és ami pl a prociventihez vagy a táphoz is van, az itt ennél a két ventinél nem különálló rész, hanem egyben van a ventihez tartozó tácsatlakozóval. Azaz vagy direktben rákötöm az alaplapra (ezt nem akartam kipróbálni), vagy összedugva marad és kapja a tápot külön.

    Hogy van ez? :-(


    A képen ott hátul az az összetekert kábeltömeg.

    Mondjuk a lapon már csak egy fan control lenne, szóval akár ha kettőt rá lehet vhogy kötni és kell hozzá vmi kiegészítő, akkor linkeltek nekem?
    Köszi!

    [ Szerkesztve ]

  • Keksz

    senior tag

    válasz radi8tor #22994 üzenetére

    A CPU-nál megcsináltam.

    Egyébként ha ezt széthúzom, akkor a molex és a továbbítója (vagy hogy hívják) az megszünik kapcsolódni a téppal.
    A 80as meg akkor rákötöm direktben. Az pont ott van az alaplapnál. A nagy meg csak tolja szépen fullon.

    Majd kedden megnézem akkor ezt mégegyszer.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák