Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PROTRON

    addikt

    válasz Rick4 #56148 üzenetére

    "falba szerelhető tömör réz kábelre vonatkoznak"
    Ez volt az első problémám amikor megláttam a fentebbi írásod.
    Pont erre reagáltam hogy nem hogy az 1,0-ra nem igaz, de még az 1,5-re sem automatikus amit írsz, mert "falba szerelhető" esetén nem választottad külön hogy csak vakolatba, vagy vakolat alá védőcsőbe. Mind a kettő a laikus számára falba szerelést jelent, hidd el eléggé sok vitánk van ebből épületvillamossági kivitelezés terén hogy mi a különbség. :D

    De a táblázatod "B" oszlopa vakolatba gipszelés esetén valójában az "MM" szerű kábeleket jelöli(akárhogy is fogalmaz), tehát nem a concentrikusan elhelyezett 3 eres kiskábelre vonatkozik hogy 1,5-öst vakolatba gipszelve szabadna 20A-el terhelni.
    Mivel a concentrikus elrendezés esetén csökkentő tényezőt kell használni ahhoz képest ahogy az "MM" kiskábel elrendezése hogy egymás mellett kis távolságra vannak az erek, külön-külön külső köpennyel...jobban le tudja adni a Hőt.

    Tudom hogy viszonyítási alapot hoztál fel, csak nem valós adatokkal, így aki olvassa problémákat okozhat magának.
    BTW nem akarok az illetővel vitatkozni, mivel a főoldalon ki is írja magáról:
    "Az itt leírtakat kérem kellő kritikával értelmezni! Fenntartom magamnak a tévedés jogát!"

    Nem írja a végzettségét, annyit ír hogy elkezdett építeni egy hobbi cnc gépet és ahhoz ollózta össze a neten az adatokat, többek között ezt az alapterhelési táblázatot is.
    Amit sok ilyen honlap elfelejt jelölni, hogy ez a táblázat az un. "Alapterhelési táblázat", amihez tartozik egy több tényezős képlet hogy mi a valós tartós terhelhetőségi adat...amihez a szabványok szerint tartaniuk kéne magukat a gyártóknak.
    De nem tartják magukat a gyártók, rengeteg a gyártási pontatlanság ami már a szabványos értékek alá érkezik, így ez a táblázat végképp veszélyes.

    Mert csak annyit látnak az emberek hogy "hülye villanyász rárakta a 1,5 vezetékre a 10A-C kismegszakítót ami folyton levág(mert túlterhelésre levág), közben a táblázatban benne van hogy 1,5mm2 20A, hülyes óvatoskodó béna villanyász"
    Aztán rárakják a 20A-C kismegszakítót és ráküldik a 4600W fűtőtestet ami állandóan ennyivel terhel, de időnként felmegy 20A fölé, majd néznek nagyokat hogy meggyullad a tapéta, vagy hogy leég a konnektor.

    #56149 rasotamas

    Feltűnt hogy Rick4 kolléga nem olyan béna mint én szoktam lenni hogy dupla kommentet írna, de tényleg koncentrálni kellett hogy megkülönböztessem a pólótokat. :)
    A tied kicsit kékebb.

    [ Szerkesztve ]

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

Új hozzászólás Aktív témák