Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • radi8tor

    MODERÁTOR

    válasz #16939776 #20061 üzenetére

    Kevered a dolgokat. PCIe sínből a kártya kb 15-20W-ot vehet fel, a többit a VGA saját PCI tápcsatlakozójából veszi fel.

    ⭐ Stella

  • HookR

    addikt

    válasz #16939776 #20061 üzenetére

    "viszont +1szál sárga madzag 6A-es(75W) max terheléssel hogyan szolgál ki 2 vagy több PCI-ex kártyát a csatlakozó felöl n X 75W-al?"
    Nekem gyanús, hogy sehogy. (Vagy tudsz olyan SLI/crossfire képes kártyát mutatni, amelyiken nincs kiegészítő tápcsatlakozó?)
    Személy szerint hajlok arra a véleményre, hogy a 75W nem hogy x16-os PCIe sínenként értendő, de esélyes, hogy csak az egyik tudja, az első.
    A látszólagos ellentmondás feloldását lásd lejjebb!

    "Tudtommal pont az az egyik leglényegesebb különbség a 20 és 24pin-es csatlakozók között, hogy az utóbbin lévő kiegészítő 12V-os vezeték hivatott a PCIe sín tápellátására."
    Az hogy csak az az egy vezeték látná el a PCIe sín-t, lehet, hogy szimplán megalapozatlan prekoncepció a részemről, mert ugye a leírásban csak annyi van, hogy a 24pin-es csati második +12V-os vezetéke a PCIe sín tápellátása miatt vált indokolttá. Arról már nem esik szó, hogy esetleg az alaplap kialakításától függően használhatja-e mindkettőt. A PCI Express - Board Design Guidelines (Azt hiszem ez publikusan nem elérhető, már nem tudom az internet mely sötét bugyraiból vadásztam anno) 21. oldalán látható példa képen mondjuk az alaplapon a PCIe tápvezetékezése csak a 24pin-es csati utolsó 4 érintkezőjéhez van elvezetve (a CPU tápcsatiját pedig meg se közelíti), de ugye ebből nem következik, hogy az alaplap gyártói is eszerint járnak el a gyakorlatban.

    Hasznos információmorzsák (9-11. oldal) - PCIe Electromechanical Updates

    - "The +12V delivered from the standard x16 edge connector and the additional +12V(s) delivered via the dedicated 2x3 and/or 2x4 auxiliary power connector(s) must be treated as coming from independent separate system power supply rails."

    Ha jól értem, akkor eszerint nincs akadálya annak, hogy PicoPSU-160XT + Dell DA2 kombóval a 3db +12V-os vezeték szét legyen osztva a picoPSU, a P4-es csati és a VGA kiegészítő tápcsatija között. Tehát elvileg ilyen tápellátással megoldható egy 75W-nál nagyobb fogyasztású és így kiegészítő tápcsatival felvértezett dVGA etetése. Alacsony fogyasztású CPU-val talán még a 150W is beleférhet, de a tévedés jogát fenntartom.

    - "No specific power sequencing between the slot, 2x3 and 2x4 connector power can be assumed. A PCI Express 225W/300W add-in card must handle all possible combinations."
    "If the Slot_Power_Limit is bigger than or equal to the permitted initial power draw, the card can then draw power up to the Slot_Power_Limit in any order from the PCI Express edge connector, the 2x3 connector (if exists) and the 2x4 connector (if exists), subject to and limited to the individual power ratings of the respective connectors."
    "If the Slot_Power_Limit is smaller than the permitted initial power draw, the card can ignore the Slot_Power_Limit message and continue draw the same amount of power as permitted at system power up time."

    Itt érdemes meglesni a 11. oldalon lévő táblázatot a példákkal. Lényeg, hogyha a PCIe sín nem tud 75W-ot adni (Itt tegyük hozzá, hogy ennyire csak x16-os sín képes és hogy ebből a +12V max. 5.5A, míg a 3.3V max. 3A), akkor úgy is jó, ha csak 25W-ot ad (ennyit már a x1-es is tud), a többit a VGA majd a kiegészítő tápcsatikon keresztül veszi fel. Nem válogatós.

    (#20065) radi8tor1: "Meg kell(ene) nézni az ATX szabványban ezt."
    Az, hogy az x16 PCIe sín tud 75W-ot, benne van a szabványleírásban, nem ez a kérdés. Hanem, hogy több PCIe sín esetén a többi is tudja-e. Szerintem nem, mert (1) a 24pin-es csati arra már kevés; (2) ha nincs a sínből 75W, a dVGA megoldja a kiegészítő tápcsatikon keresztül; (3) Gyanítom, hogy az alaplap nyákjának rétegszámát is csúnyán megnövelné, ha 3-4-5db x16-os PCIe sínhez is kellene 75W-ot elbíró tápvezetékezés (de ez megint csak prekoncepció a részemről)..

    ▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

Új hozzászólás Aktív témák