Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Srac321

    csendes tag

    Sziasztok.
    Nem szokásom fórumozni, de ezt az egész 3D nyomtatós fórumot, elolvastam. Sok hasznos információt találtam benne (persze ezeket vadászni kell). Én is tervezek egy 3D nyomtatót építeni, általános otthoni felhasználásra (s persze a tervezés / építés öröme nállam is cél). Nyomtatási terület kb. XYZ 200x300x300. Gépészmérnök vagyok, így tehát az alapvető 3D tervezési lehetőségeket ismerem, s otthoni barkácsszerszámaim vannak.
    Van egy pár kérdésem, amire nem kaptam világos választ itt a fórumban. (Először kezdem a mechanikával)

    1. Mik a mechanizmusoknak az előnyei és hátrányai; pl. Prusa, CoreXY, Delta? Itt leginkább azok véleménye érdekel, akik több nyomtatóval is találkoztak, vagy azoké, akiknek jó mechanikai érzékük van. Nekem igy az eddigiekből a CoreXY a szimpatikusabb, de nem vagyok zárkózott más típústól sem.

    2. Mennyire fontos hogy a nyomtató tálca rugós megoldással legyen rögzítve?

    3. A coreXY megoldásnál, a Z tengely mozgatását egy oldali rögzitéssel ajánlott megoldani, vagy kétoldalival? Ehhez a kérdéshez kapcsolódik még: két oldali rögzitésnél két csavar mechanizmus szükséges; lehet 1 vezérlő jellel két step motor vezérlőt (2 step motrot) vezérelni?

    4. Költségvetés szempontjából első nyomtatóra nem szeretnék túl nagy összeget befektetni (nem igazán a keret miatt) igy tehát arra gondoltam (tudom a lineáris sin jobb) hogy edzet rúdból és lineáris csapágyból építeném a mechanikát. Rúd vastagság: X 10mm (mozgó), Y 12mm (fix), Z 12mm (fix). XY mozgatás GT2 szíjakkal corexy-nak megfelelően, Z tengely mozgatása 12es trapézmenetes csavarral.
    Alap kiindulási ötletnek megfelelőnek találjátok?

    5. Miben mutatkozik igazán a bovdenes száladagoló hátránya, a fejre szerelt adagolóhoz képest? Ezen a szinten amit tudnak ezek a nyomtatók, van érdembeli különbség a kettő között? Megéri az adagoló motort az extruderen rángatni jobbra-balra, vagy több hátrányt jelent mint előnyt? (Terv szerint 1.75-ös szálhoz tervezem a nyomtatót)

    Egyelőre ennyi. Előre is köszönöm a hasznos válaszokat!

  • Srac321

    csendes tag

    Köszönöm szépen a válaszokat!

    Úgy látom nem rossz ötlet ha a CoreXY mellett maradok. Amint lesz időm, nekikezdek a 3D tervezésnek, aztán ha lesz valami megosztom veletek.

  • Srac321

    csendes tag

    Sziasztok.
    3D nyomató tervezésében vagyok. Az extruder kiválasztásával kapcsolatosan vannak kérdéseim.
    Direkt adagolós (nem bovdeneset) fejet szeretnék alkalmazni, 1,75-ös filamentel.
    Ahogy olvastam itt a fórumon, több ember dicsérte a E3D V6. Olvastam több cikket is és felkeltette a figyelmemet az MK8-as típusú fej (a heatbreaker, a adagoló vázába van becsavarozva)
    Van-e olyan itt akinek van ismerete/tapasztalata mindkettővel kapcsolatosan és kiértékelné az előnyeit hátrányait mindegyiknek?

    Még találtam egy másik típust is a Flexion Extrudert . Ez egyszerűnek és nagyszerűnek tűnik, csak az ára nem túl barátságos ~ 150$. Ennek nem tudok egy olcsóbb kinai kivitelezésű testvérét? A kis kefének mennyi értelme van?

    Miben észlelhető az a különbség, hogy a motorra egyenes vagy kör beméjedésű fogazott kereket használunk?

    1,75-ös filamentnél milyen erős motor szükséges ha nem áttételezzük a stepper motort? 50 N*cm elegendő, vagy talán kissebb is megfelelő? 30 N*cm?

  • Srac321

    csendes tag

    Ha már a fogaskerekes extruderekről volt szó, valakinek van tapasztalata a Titan extruderrel?
    Előnye hogy kissebb tömegű motorral is müködik, az áttételezése miatt pedig percizebb adagolást tesz lehetővé.

    Mik az áttételes extruderek hátrányai?

    Számolgattam egy kicsit: 1,75 filamentel, 1,8fok/step motorrral, fi 12mm átmérőjű előtoló fogaskerékkel, 0,4mm fuvókával, 1 motor stepp alatt a fúvókán 3,61mm anyag jön ki, 16 microsteppingel pedig 0,23 mm (mindez 0,2-es fuvókával, 14,42 / 0,90 mm olvadék).
    Mindez a Titan extruder 3:1-es áttételévell, 16 microsteppel, 0,4-es fúvóka esetén 0,08 mm, 0,2-es fúvókával 0,30 mm. Úgy gondolom, hogy ez a minőségben is meglátszik. Vagy nem?

    Ha van valakinek valami tapasztalata ezzel szívesen várjuk, vagy ha tévesen gondolkodtam akkor javítsatok ki.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák