Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mazso26

    tag

    válasz J.Dancsi #5250 üzenetére

    Szia,

    Jó az irány, Anycubic I3 MEGA szerintem azért nem népszerű errefelé, mert aki ennyit költ nyomtatóra (bár ez szvsz inkább középső árfekvés, mint magas, már a 3d nyomtatásban) az nagyobb építési térfogatot szeretne és akkor már ott a sokat emlegetett CR-10 (hozzáteszem jogosan - jó gép).

    Nekem volt szerencsém CR-10 et kipróbálni, beállítgatni és valóban nem nehéz, akár kezdőknek is ajánlott.

    Jelenleg mégis inkább egy másik nyomtató felé terelnélek - Tevo Tornado. Azért merem ezt kijelenteni, mert jelenleg is ilyet nyúzok és így mindkettő "naggyal" van tapasztalatom.

    Tulajdonképpen fogta a TEVO és ami egy CR-10-ben jó belerakta + kivételesen nem csak copy-paste-ig jutottak, de fejlesztettek is:
    + minden teherviselő elem immár fém
    + 24 voltos rendszerre álltak át
    + fűtött asztal relével vezérelt 220V-os megoldás szilikon fűtőlappal (ezerszer gyorsabb/stabilabb/alacsonyabb fogyasztású megoldás)
    + Titan extruder
    + saját "buildtak"-szerű nyomtatási felület (nagyon tapad)
    - ami szerintem negatívum az a "salmon skin" effekt, ami megfigyelhető a gyári állapotában, szerencsére ezt pofonegyszerű elhárítani 2 darab (x/y) 8 diódás TL-smoother segítségével pár dollárért cserébe.
    - tápventik hangosak (ez mondjuk cr10-re is ugyanúgy igaz)

    Ami az anycubic mellett szól az a fila szenzor és a "resume from power loss" viszont ezeket, azért kis ügyességgel elszántsággal, többnyire meg tudod valósítani bármelyik nyomtatóra utólagosan is.
    (Hozzáteszem az én esetemben 1.5+ év és ~ 1500 órányi nyomtatás után, egyszer sem okozott még gondot az áramkimaradás, filament nem tört félúton, amikor elfogyott az azért volt mert az utolsó centiket is el akartam használni a spool-on :D így számomra a fenti extrák nem érik meg. Építettem több nyomtatót és az elején mindegyikbe került induktív bed level szenzor, ma már inkább kézzel beállítom egy pillanat alatt pár hetente és ennyi.)

    Remélem segítettem.

Új hozzászólás Aktív témák