Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HUresz

    tag

    válasz Teasüti #4233 üzenetére

    Burkolasnak vannak elonyei foleg az ABS alapanyagnal ... Pontositok ... ABS-nek szerintem felesleges addig nekifutni mig nincs bezarva a nyomtato.

    DE!

    Se a PLA se a PETG nem koveteli meg ... ezekkel a filamentekkel nyugodtan dolgozhatsz "nyitottan".
    Valoszinuleg a gyartok is hasonloan gondolkodnak, ha valaki megis belevag akkor majd maga beburkolja.
    Amugy a satras megoldas nagyon az alja a dolognak. A legtobben kis szekrenykebe pakoljak ... plexis, ajtos megoldasokkal. Itt a forumon is vannak tobben, akik pl a "LACK" asztalos IKEAS megoldast hasznaljak.

    Az enyem egy kiszuperalt, uveges tv szekrenykeben van ... de igy csondesebb es ABS-t is nyomtattam mar.

    400 dolcsi relativ. Nalunk a cegnel volt olyan .... hogy 1 kis muanyag darab elrepedt ami egy preciz muszert tartott. Ez a kis koztes betet 320 euro + adok. (egyedi ipari cucc ... amugy semmi extra)....
    A ceg meg is rendelte ... a varhato beerkezese az alkatresznek legjobb esetben 1 het ... tipikusan 2 ... addig nem dolgozik az automata ... nem kis veszteseg.
    Te azt mondod holnapra kesz .... akkor hamar osszejon az ara.
    Amugy ezt csak pelda ... az iparban felhaboritoan dragan merik a hasonlo akatreszeket.
    Bergyartassal ugyanez a szitu ... 1-2 het .... sot meg rosszabb ... van hogy kigondolok 1 alkatreszt ... vagy epp csak megprobalok egy torott darabot modellezni ... ez a darab mar lehet kisse kopott, vagy epp serult is. Nem mindig tudom es nem mindig lehet pontosan levenni a mereteket ... ilyenkor legyartom a darabot, neha csak 1 reszet ... hogy lassam jo lesz-e. Majd modositas ha kell ... A bergyartonak magyarazhatod hogy majdnem jo ... kulodm a kovi verziot ... csinaljatok meg meg1x ... ezt rajzoltad ezt kapod :D

    Nyilvan csak te tudhatod mire van szukseged. Ez a 3d dolog azert neha igenyel idegeket :D:D

Új hozzászólás Aktív témák