Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • aDic

    tag

    válasz #19103744 #36667 üzenetére

    Akkor ezek szerint cura-val nekem azért fűt egyszerre, mert a fej és az asztal kezdeti és nyomtatási hőmérsékletek megegyeznek? (nálam az asztal hőmérsékletek megegyeznek, de a hotend-é nem)

    Én az alu és ezt a réz blokkot is betekertem kapton szalaggal és ezen felül van rajta egy szilikon "bugyi" is, így a hő jobban bent marad a blokkban (ha 200 fokra van állítva a fűtés, akkor kézzel meg tudom fogni a szilikon külső részét, még éppen nem éget), ezért nem félek, hogy "kihűl". A hő nagy része így a filament melegítésére mehet. Nyilván, ha jobban vezeti a hőt, akkor kihűlni is gyorsabban kihűlhet (ezért is tekertem be kaptonnal + a szilikon tok), viszont a fűtés hője is előbb melegíti vissza a blokkot. Én úgy gondolom, hogy minél jobb a hővezető képessége a blokknak, annál kisebb lesz a hőingadozás (én abból indultam ki, hogy szerintem ha pl. egy rossz hőv. képességű anyagból lenne a blokk, akkor mire a hőm. érzékelő (ami ugye a fűtőbetéttől elég messze van a nozzle másik oldalán) érzékeli a beáll. hőmérsékletet, addigra a fűtőpatron bőven a beáll. hőmérséklet felé fűtene, majd a fűtés kikapcsolás után tovább nőne a mért hőmérséklet, hiszen a betáplált hő lassabban jutna a hőmérőig. És kihűlésnél fordítva. Mire a hőmérő érzékeli, hogy leesett a hőmérséklet az elvárt szint alá, addigra a nozzle (és a fűtőpatron) hőmérséklete már sokkal lejjebb esne a szükségesnél; így elég nagy lenne egy ilyen blokk hőingadzása).
    Ill. szerintem a réz és a sárgaréz hőtároló képessége azonos térfogatot véve megegyezik.

    Az új volcano blokkok olyanok, amik neked vannak. Szerintem rájöttek, hogy az eredeti volcano blokk hőmérője rossz helyen van, és tulajdonképpen a fűtőpatron hőmérsékletét méri. Ezért készült ez az új fajta. Van ahol úgy is hírdetik, hogy "volcano 2".

Új hozzászólás Aktív témák