Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 2thletme2day

    őstag

    válasz Aryes #21678 üzenetére

    Egy rövid (kb 20cm) kábellel van összekötve a nyomtató és a Pi. Minden csatlakozás megfelelőnek tűnt. Az egyetlen gép a nyomtató közelében a számítógépem. Egy kábelcserét lehet megejtek azért.

    (#21679) azbest

    -Nem kártyáról ment a nyomtatás hanem octoprinten keresztül így nem kártyahiba
    -kb fél centis volt a shift ami szerintem azért elég jelentős. Én kizárnám a lépésvesztést hacsak nem mindegyik tengelyen ugyanabban a pillanatban következett be. Egyébként elég jó a hűtése az alaplapnak és a vezérlőknek. A 10. óra környékén rámértem a hűtőbordákra és 35 fok körüli hőmérsékletet mértem minden tengely +/- pár fok. Motorokra nem mértem rá mert el vannak dugva így azokról nem tudok nyilatkozni. 850mA-al vannak hajtva a motorok.
    -simplify-al szeleteltem. A preview-n nem látszik semmi abnormális. Milyen programba tudnám betölteni és ellenőrözni, hogy a gcode-al van-e a porbléma?
    -a firmware hibához nem tudok mit hozzáfűzni. Miért pont a 20 óra környékén bukna ki valami kezelési probléma. Az adott rész amit nyomtatott nem tér el kb semmiben az előző rétegektől.

    Nagyon jó az ötlet. Eddig ez eszembe sem jutott. Először arra gondoltam, hogy szétszedem a shiftnél és annál a magasságnál újraindítom ameddig kb megvan de aztán mivel reggel mérgemben lekaptam az asztalról az addig kész modellt így ez elég nehezen kivitelezhető lenne mostmár. Kinyomtatom a maradék részt és valahogy összehozom a kettőt. Köszönöm az ötletet.

Új hozzászólás Aktív témák