Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kzkz

    őstag

    válasz izisz #18739 üzenetére

    Devil Design Filament PET-G 1.75mm 1 kg - Fehér ezt és innen vettem, nem hiszem, hogy átvertek volna.
    Nem oldja fel teljesen, inkább csak átázik tőle és úgy már lejön az asztalról. Ráteszek egy papírtörlőt, arra öntöm az acetont, várok vele 10-20 percet, majd utána próbálom leszedni.

    Most nyomtattam egy nagyobb darabot, amit korábban 94 fokon kezdtem, majd 90-en, most 110/90-en, és ez már annyira ragad, hogy alig tudtam leszedni, majdnem eltört. Szóval valahogy ki kell kísérleteznem, hogy hol van a határ, ahol még megfelelően tapad, de még le is jön.
    A 94 fokos asztalnál, amikor az asztal visszahült 30-40 fokra, akkor szinte magától levált, most 25-ig visszahült, és az egész nyomtatót meg tudtam volna emelni a kinyomtatott darabnál fogva, pedig van vagy 15 kiló :)

    Aztán az is lehet, hogy a hőmérő nem teljesen a valóságot mutatja, mert sokkal több idő kell ennek a kb 50*50*0,5-ös asztalnak, mint egy kommersz kis darabnak. Még össze kell dobnom egy infra hőmérőt, hogy ezt lecsekkoljam.

Új hozzászólás Aktív témák