Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • izisz

    senior tag

    válasz Dalee #18709 üzenetére

    Áh, így már másabb az infó. Értem, miért az anyagra gondolsz, simán igaz is lehet.
    Viszont Saccco kérdése itt már ésszerűbb. Azon a nyomtatón már gyárilag Noctua fan, ha jól tudom. Az meg nem túl acélos hűtést tekintve, csak halk.
    Ezt írtad "Khúzva szálat levágva róla a kissé vastagabb véget" - az a vastagabb vég ki tud úgy alakulni, hogy nem eléggé éles a határvonal a forró és hideg zóna között és a rakás retract közben egyre feljebb kúszik az olvadt anyag (heat creep). Amennyiben emeled a nyomtatási hőmérsékletet, még romlik is a helyzet, hisz a zóna még nagyobbra nő.
    Mi van akkor, ha mondjuk ennek a problémás narancs színnek elég lenne kevesebb hőmérséklet is alapból, mint a "jó filamenteknek"? Ez magyarázhatná, miért jó a többi, ez meg nem.
    Kipróbáltad már 200 környékére/alá csökkenteni esetleg? Esetleg slicerben játszani, van pár beállítás, amivel csökkenthető a retract-ok mennyisége.

  • azbest

    félisten

    válasz Dalee #18709 üzenetére

    ha sok retraction kell és a heatbreak környékén valahol rés van, ott a visszahúzott szál betüremkedhet, s lehűlve beragadhat.

    Múltkor én is megszívtam ezzel. A klón heatbreak végén volt egy v alakú perem, amire nyomva a tefloncsövet, körben maradt pici hely, ahová gallérként be tudott türemkedni az anyag és beledermedni. A megoldás az lett, hogy a teflon cső végét is úgy faragtam meg körben, hogy beleilljen a gallérbe, ne maradjon plusz hely. Korábban a teflonbetétes klón heatbreakkel is így szívtam meg, csak akkor nem jöttem erre rá, mert nem tudtam szétszedni sem.

    Az eredeti v6-ok kapcsán egy másik heatbreakes probléma is volt, hogy egy pici belső gallérja van a hotend felőli részen, valamilyen kiegészítővel való kompatibilitás miatt. Oda is beragadhat. [link]

    Más. Nyomtattam most spectrum pla-kkal. Egész kellemes minőségű az eredmény és az üvegre tapadása is egész jó. Mondjuk a csévélése botrányosan kusza, de nem akadt még el a tekercs. Csináltam egy kis remixet, telefontartónak

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák