Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KIZS

    aktív tag

    válasz Saccco #14820 üzenetére

    Az is tervben van. Ha megépül a mostani nyomtató és már stabilan működik, akkor belekezdek egy újba ami sínes lesz.
    De ez sem úgy halad ahogy terveztem...

  • imibogyo

    veterán

    válasz Saccco #14820 üzenetére

    Nekem is alakul egy sínes nyomtató fejben. Alapvetően az Ender 5 mechanikáját vinném/fejleszteném tovább, csak komolyabb lineárisokkal, teljes asztal megvezetéssel és dupla golyósorsóval (de egy darab motorral), valamint "kijavítanám" a váz hiányosságait, nekem nem tetsző dolgait (pl. az első kereszt 2020-as profil pont belelóg a képbe és szintezni sem kényelmes tőle stb.). Az is reális természetesen, hogy eleve magát az Ender 5-öt alakítom át, de praktikusabb lenne újat építeni, mert akkor mindig lenne egy nyomtató kéznél, ha menet közben valamin változtatni kell.

    Még ilyenekkel is játszom fejben (még nem olvastam utána, hogy ezek közül mi a reális és mi nem...), hogy mi lenne ha a teljes gép golyós orsót használna, láttam már ilyet YT-on, vagy pl. mi lenne ha sima léptető motorok helyett hibrid léptető motorokat használnék (vagy servo-t), esetleg Nema17 helyett mondjuk Nema23-at, hogy ne legyenek annyira kihegyezve a motorok (melegedés) stb. stb.. Nem tudom ezek közül mi az ami megérné a vesződést hobbi szinten és mi nem. De érdekes lenne ezekkel kísérletezni már "csak úgy" is...

    Hangsúlyozom, hogy a terv egyelőre V0.0001 fázisban van (tegnap éjjel dobtam össze). Szóval nagyon sok benne az elnagyolt dolog, így nézzétek. Az asztalt ~300x300 mm-re tervezem, de mivel még csak egyszer volt szűkös a 220x220 mm, ezért nem vagyok benne biztos, hogy kell ez nekem. Viszont a magasság már többször volt kevés/necces, ezért Z irányban biztosan többet tudna majd az új gép, mint az Ender 5...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák