Új hozzászólás Aktív témák

  • Den

    veterán

    Abs nyomtatással van egy kis gondom. Ilyen kis ragyák lesznek a felűleten, látszólag random módon. Viszont nyomtatás közben figyeltem mit csinál, és mikor áttállásnál visszaszív (recract) akkor utána hallatszik egy kis pattanó hang, mintha egy kis buborék pattanna. Arra tippelek hogy átálláskor kis levegő kerül a fúvókába, én mikor elkezdi nyomni újra a cuccot, akkor a kis buborék kinyomja a fej alól az anyagot, akkor hallatszik a pattanás.

    Van slicerben olyan opció hogy retract után kicsivel több anyagot tol ki, ez a gyári iniben 0,1mm volt, erre gyanakodtam, ezért levettem nullára, illetve gondoltam hogy túlzottan visszahúzza az anyagot és beszívja a levegőt, ezért a gyári 3mm visszahúzást levettem 2mmre. Na így borzasztó lett, minden retractnál hallottam a pattanást. Ezután a plusz adagolást felvettem a gyári 0,1mm-re 2mm retracttal. Na így jobb lett, majd a legutóbbi nyomtatásnál felvettem 0.2-re és van egy wipe funkció, ami ha jól értem azt csinálja, hogy rectract közben mozgásban tartja a fejet, ezt "leaky" exruderhez ajánlják. Így egész jó, de ahol sok rectract van ott még mindig sok a kinyomott "sorja", és még mindig hallom a pattogást. Arra tippelek hogy ahogy a fej átáll, kis szálat húz és kihúz egy kis anyagot a fúvókából ezért van ez. Vagy nem tudom. Valakinek van tippe? Vagy találkozott ilyennel?

    Másik kérdés. Abs-nél használtok hűtést? Mert a gyári inben ki van kapcsolva, és nem tudom nem lenne-e jobb a minőség, ha hűtene ahol kell.

    Ja meg tegnap nyomtatás közben ugrott egyet az egyik motor, ezert egy kicsit elcsúszva folytatta a nyomtatást. Arra tippelek, hogy az átállási sebesség túl nagy, 250mm/s.

    [ Szerkesztve ]

    www.simson4t.hu

Új hozzászólás Aktív témák