Új hozzászólás Aktív témák

  • fpeter84

    senior tag

    Nekem is meghozta a ződmikulás tegnap délben a csomagot - érdekes hogy DHL paket-ként indult, de itthon már a postás autó hozta ki. Máskor is tapasztaltam már hasonlót GLS-nél is, de mikor hogy, van amikor saját, van amikor postás kocsi hozza a motyót. Szerencsére ennek ellenére elég jó időt futott - no nem a ferdeszemű német, mert annak 6.5 napig tartott hogy odaadja a futárnak a csomagomat, hogy molyosodna be a rizse, miközben 1 naposnak vállalja az ebayen a dispatchinget - mindenesetre hétfőn késő délután adta oda kint a DHL futárnak, csütörtök délben már bontogattam a csomagot...

    Szóval amit kaptam végül, az egy Anet A8-as, és nem Melzi V2 hajtja hanem egy saját kisebb Anet board, de ahogy nézem funkcionálisan teljesen azonos és nem rossz a kivitelezése sem. Ami viszont baxa a csőröm, hogy a képeken ott figyel egy nagy guriga filament, a dobozban meg helye se volt, a leltár sem tartalmazza. Mindenesetre ezt meg fogom még reklamálni, mert én számítottam egy guriga fehérre az aukció alapján. Szerencsére külön vettem szintén németországból egy guriga fekete PLA-t is, úgyhogy nem maradt éhen a gép...

    Kb 1 felé estem neki az összerakásnak, magam mellett kiraktam a nagy TV-re a youtube videókat és lépésről lépésre remekül lehetett követni, de már elmúlt 7 is mire szerkezetkész lett. Tanulva mások lelazulós tapasztalataiból, én már előre beszereztem az összerakáshoz egy menetrögzítő csavarragasztót és mindenhol ahol fém fémmel találkozik kapott belőle - egyelőre a Mittelfest-et használtam, de van egy Hochfest is ha valaminek ez se lenne elég - csak állítólag az már tényleg nagyon erős, nem akartam megszivatni magam ha valamit mégis bontani kellene...

    Ma délután tudtam folytatni a projektet, kb 1 óra volt mire eltávolítottam a Z tengelyekből minden feszülést, majd jött a kalibrálás és az első próbanyomtatás. Első körben kiderült hogy kissé bőkezű voltam a hézagolással de kis tekergetéssel egy gyönyörű egyenletes darabott nyomott ki. Lehet még játszok a pad és a fej hőmérsékletének emelésével, de ha nem lesz jobb akkor is nagyon elégedett vagyok egyelőre...

    Egyrészt készül alá az RPi-s OctoPrint szerver, másrészt már nézegetem hogy ki hogyan oldotta meg IKEA Lack-ból a dobozolást - csak a plexi ne lenne olyan drága... :W Budapest/budai oldalon esetleg tudjátok hol kapom meg legolcsóbban méretre vágva úgy hogy ne kelljen feleslegesen táblában venni? 2mm-től indul a vastagsága, az elég szerintetek vagy kell belőle a 4 v 5mm hogy tartós legyen?

Új hozzászólás Aktív témák