Új hozzászólás Aktív témák

  • Janix12

    aktív tag

    válasz Sentinel80 #12415 üzenetére

    Nekem is az új generációs van, vagyis amin egy üvegszálas lapra elhelyezett Ender 3 logós matrica van.
    Ezen 55°C-on működik az asztal fűtés és mindig minden letapad és ott is marad.
    Üvegen más a helyzet, ott kell a 60°C, de érdemes mindig kísérletezni, az hozza az eredményeket..
    A gyári alátétnél gyakorlatilag a hőtől és attól, hogy leszeded a nyomtatványokat keletkezik az üvegszálas anyag és a matrica között egy légbuborék. Ez hozza a felületi egyenetlenséget. Fordítsd meg, a fehér foltok mind levegő buborékok.
    Nagyon kellemetlen tud lenni. 100°C -nál meg egyenesen látványosan felpúposodik az üvegszálas lap középen.

    Tárgyhűtés beállítás:

    76 órás nyomtatás után sem jön fel a nyomtatvány.
    Teszteltem: Aliról rendelt NO NAME PLA, HobbyKing PLA, ABS és TPU, Spectrum PLA és PLA Pro, DevilDesign PLA, Esun PLA, Gembird PLA Plus.
    Az ABS-nél 10 kör "Brim"-et is szoktam alkalmazni, de PLA-nál csak 5-6-ot.

    Sokan fikázzák (jogukban áll) a HobbyKing-es PLA-t nem tudom miért, nekem sosem volt megcsavarodva, rosszul felcsavarva és az egyik legkényelmesebb anyag amivel dolgoztam.
    Én mindig egy hőtoronnyal kezdek új anyag esetén és megtérül mert gond nélkül megy le a nyomtatás 100%-a a helyes beállításokkal.

    Ender 3 szerkezeti:
    Sokat állítgattam mire minden saroknál ugyan úgy szorult a papírlap, de most bármit és bármekkorát nyomtatok mindig mindenhol ugyan úgy ér le a fej. Pici van az üvegben mert nem hőálló, sima síküveg ami 3 mm. Az összes excenteres csavart oda vissza megjárattam és minden állást végig rángattam, lötyög-e vagy mozog-e valami.

    Én személy szerint, bár itt mindenki azt mondta, hogy nincs rá szükség lekentem Teflon zsírral az összes gumigörgőt. Fényes lett mind és nem kenődnek, rongyolódnak.

    Kérdése van bárkinek bármivel kapcsolatban, szívesen segítek..

    Üdv János

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák