Új hozzászólás Aktív témák

  • tomasso002

    csendes tag

    Sziasztok!

    Segítséget szeretnék kérni. A tálca hőmérőjével adódott probléma.
    A tálca egy PCB heatbed MK2B, amihez itthon vettem egy PT100 TO92-es hőmérőt (-50C°/+150C°).
    (Marlin firmware)
    Alap felállásban az extruder hőmérője a RAMPS-on a t0 csatolóban, a tálcáé a t1-ben. A rendszer nem érzékeli a tálca hőmérsékletét, ezért azt nem is kezdi el fűteni.
    A config fájlban van t0-tól t4-ig + egy BED hőmérséklet beállítási lehetőség:
    t0 1
    t1 0
    ....
    t4 0
    BED 0
    Próbálkozások és gúglizások, config szerkesztése után oda jutottunk hogy megcseréltük a két hőmérőt a RAMPS-on (extruder t1, tálca t0) ekkor annyi történt hogy megjelent két hőmérséklet a nyomtatás indításánál: a PT100-al 0C° az extruderével 25C°. (a programnál ez azt jelentette hogy extruder 0C° a tálca meg 25C° a felcserélés miatt)

    A PT100-as hőmérőt ráraktam a konvektorra, mértem az ellenállását és az szépen változott - tehát a probléma nem ott van.

    A configban van három féle PT100-as "beállítás" kódokkal (20, 110, 147), amit ha megadok a t1 csatolófelülethez megjelenik a 0C° a hőmérő által mért értékre.
    Ebből esetleg arra következtetek hogy egy ilyen kódot kéne keresni ami pontosan az általam vásárolt típushoz tartozik, mert a program azt felhasználja. (lehet ez nem így van...)

    Ezért is fordulok hozzátok, hátha valakinek már volt hasonló esettel tapasztalata.
    Esetleg ötlete van valakinek hogy merre lehetne tovább menni?

    Segítségeteket előre is köszönöm! :R

    kondiairsoft.blog.hu

Új hozzászólás Aktív témák