Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sellerbuyer

    őstag

    Sziasztok! Skacok, ne haragudjatok, hogy láma módon beírok, ahhelyett, hogy elolvasnám az előző hozzászólásokat, de most nagyon S.O.S. helpre lenne szükségem.

    Most tettem szert kéz alól egy ilyen kék ledes cumóra, tökéletesen üzemelt, majd frissítettem firmware-t a cuccon, meg feltettem pár feature-t és most már konkrétan ott tartok, hogy egyáltalán IP-t sem kér a cucc, stb., egyáltalán nem látszik DHCP-n sem, semmin. Bekapcsolódik, aztán kb. ennyi.

    Hard reset próbálkozás megvolt többször is, semmit sem segített sajnos.

    Segítsetek plíz, mit tudok még tenni, hogy életet leheljek a cuccba! Köszönöm előre is, privi is jöhet!

    [ Szerkesztve ]

  • sellerbuyer

    őstag

    válasz gabek_ #804 üzenetére

    Szia, hát ez nem hangzik túl jól.... :(

    Elvileg firmware-t upgrade-eltem a saját adminján keresztül, lefutott rendesen. Aztán feltelepítgettem rá a feature-öket, vagymiket, mp3 stream-et, webszervert, stb-t. Ezen kívül semmi egyebet ne csináltam. Úgy gondolom, nem tettem olyat, amit ne kéne simán vinnie és nem is volt vele semmi gond egyébként, azt leszámítva, hogy eltűnt a hálózatról. A több weben keresztül működött. Szerintem most is műxene, csak már nem kap IP-t, mert nem látja a router.

    Ja és igen, kézzel adtam meg neki ip-t, ami így nézett ki: 192.168.2.1
    De ezt a hard reset-el ugye elvileg töröltem, úgyhogy nem igazán lehet ez a gond, vagy nemtom.... :(

    Mit kell tennem konkrétan, hogy helyrehozzam?

    Sb.

    [ Szerkesztve ]

  • sellerbuyer

    őstag

    Jelentem minden rendbe jött! :)

    Kiderült, hogy az UTP kábel hibája volt! Kerítettem egy új kábelt, bedugtam és láss csodát, máris adott neki IP-t a DHCP! Igaz, még nem jelent meg a hálózati eszközök listájában, de ez már csak konfig kérdése volt. Remekül műxik manuális IP-vel is, ahogy bebootol a gépem, máris ott figyel az eszközök között. :) Öröm a köbön. :)

    Köszi a helpet!

  • sellerbuyer

    őstag

    Egyébként bazilassan másol a PC vinyójáról a Total Commander rá bármit.
    Egy 300-400MB-os fájlt kb. negyed óra míg átmásol...az elején sem valami gyors, de a végére belassul kb. 1.2MB/sec-re! Ez vicc.

    A vinyó benne egy 1.5TB WD SATA-II 64Mb WD15EARS.
    Nincs szabályozva a routerben a sávszél használat, ilyesmi.

    Átlagban 4-7MB/sec-el mennek át a cuccok (a végén már csak 1-2MB), ami szerintem kb. röhejes. Nem kéne ennek sokkal gyorsabbnak lennie (kb. 10-szer)???

    [ Szerkesztve ]

  • sellerbuyer

    őstag

    válasz Alex91 #808 üzenetére

    Akkor konkrétan mit ér az egész, ha ilyen lassan kommunikál? Mire lehet így használni? Csak torrentre érdemes, semmi több? Én terveztem apache-ot tenni rá, ftp-t, ilyesmit, de hát ha ez ilyen lassú....

  • sellerbuyer

    őstag

    Hát ez az ért elkeserítő, tekintve a horribilis bolti árát...

    Tudtok egy olyan típust mondani, ami villámgyors és lehet szerverPC helyett használni (alacsony fogyasztás, nagy tudás) webre, ftp-re, ilyesmikre (apache felmegy rá, ftp, stb.) és lehetőleg az ára nem a csillagos ég?

    [ Szerkesztve ]

  • sellerbuyer

    őstag

    Egyébként még mindig nehezemre esik megemészteni ezt a lassú másolási sebesség témát alapvetően két dolog miatt.

    1. Sehol sem találok erről korrekt adatot, amit a gyártó adna meg, a honlapján sincs ilyen. Miliszekundumokkal dobálózik, de adatátviteli sebességet sehol sem ír (nem találom).

    2. Ha a processzor sebessége okozza a másolás lassúságát, akkor miért van az, hogy elkezdi mondjuk 7-8MB-ról, majd a végére akár 800k-ra is belassul (az utóbbi másolásaimnál már ilyen sebességek mutatkoztak)? Nem kellene ennek egyenletesen lassúnak lennie, hogyha a proci a szűk keresztmetszet?

  • sellerbuyer

    őstag

    Utánaolvastam a sebesség kérdésnek. Csak fórumokon találtam utalásokat, semmilyen hivatalos, félhivatalos, vagy nem hivatalos site-on nem írnak konkrétan semmilyen átviteli, másolási, stb. sebességekről, mindenhol elérési időket írnak (azt viszont vagy hatot), ami röhej, merthogy ez kit érdekel, ha egyszer úgyis ilyen lassú a cucc. Egyébként fura, hogy semmilyen lényeges adatot nem közölnek a cuccról, pl. fogyasztása is rendkívül fontos...lenne...ha tudnám... A gyártói lapján sincs leírva....érdekes...

    Mindenhol "gond" van a sebességgel, max. 8-9MB/sec-et írnak le. Viszont a nagy különbség abban mutatkozik, hogy általában ezt a sebességet tartja is a cucc. Csak egy-két olyat olvastam, ahol pontosan azt a jelenséget írják le, ami nálam is mutatkozik, hogy a másolás során folyamatosan a nullához közelít a sebesség, 800-900kbyte környékén végez. Engem alapvetően ez zavar, mert ez kb. használhatatlanná teszi a cuccot, ami a másolást illeti. Akik stabil lassú sebességről írnak, azok 5 gigát kb. 10 perc alatt átmásolnak rá, amivel jobb híján én is kibékülnék, de sajnos nálam ezt nem sikerült elérni (a sebesség megtartását). :(

    [ Szerkesztve ]

  • sellerbuyer

    őstag

    válasz Alex91 #819 üzenetére

    Igen, pont ez fordult meg tegnap a fejemben, csak nem volt már időm ezzel foglalkozni. Meg kipróbálnám FTP klienssel is, mivel tapasztaltam, hogy FTP-zni is nagyon rossz a Total Commander, képtelenség beállítani, hogy full gázzal töltsön felfelé, míg pl. az ingyenes FileZilla kegyetlenül jó. Kösz a tippet, letesztelem, amint lesz időm!

  • sellerbuyer

    őstag

    válasz Alex91 #817 üzenetére

    Igen, nem mondom, hogy drága, mert nem vészes az ára valóban, csak hát ennyi pénzért teljes értékű szervert vehet az ember, akár kéz alól, vagy nem is tudom. Vagy ezeket a NAS-okat már teljes értékű szerverekké lehet varázsolni egy kis hozzáértéssel, hack-ekkel, stb.? Pl. CPanelt is futtathatok rajtuk, ilyesmit?

  • sellerbuyer

    őstag

    válasz gabek_ #826 üzenetére

    Vagyis az én konklúzióm az, hogy bizonyos dolgokra ez a legkölcséghatékonyabb és egyszerűbb megoldás.

    Leírhatnád, hogy konkrétan mik azok a "bizonyos dolgok", mert én még eddig semmilyen előnyét nem láttam. Kidobtam rá egy rakat pénzt és konkrétan max. annyit tudok elképzelni, hogy a használtan kb. 15k-t érő fostos WD 1.5TB vinyót kikapom belőle és átrakom a PC-mbe, magát a cuccot meg vagy eladom, vagy kuka, mert kb. semmit nem ér.

    Bocs, de nagyon kiakadtam. Ez a vacak konkrétan pénzkidobás. Írjátok a torrentet, halálosan értelmetlen erre a cucc, mivel 100-150W közötti a tápja, ergo ennyit is fogyaszt, ugyanis a külső tápok annyit fogyasztanak, amennyi rájuk van írva, akkor is, ha nincsenek a gépbe bedugva! Namost egy jobbfajta 17" laptop fogyasztása ennyi, az ára meg ott van, ahol egy jobbfajta NAS-é.... Szóval jelenleg az a véleményem, hogy az egész NAS téma otthoni használatra parasztvakítás, a torrenttel együtt úgy, ahogy van, már csak azért is, mert a torrent kliensei majdnem mindegyiknek bevallottan vacakok... Szóval még arra sem lehet normálisan használni, amire megalkották....nulla, hulladék.

    Agyba-főbe hirdetik mindenütt, hogy ez már gigabites lan-t kezel! Hűha...kérdem én, minek? Mit is érek pontosan vele? :O

    Ja és amúgy, hogy a topic névadó típusnál maradjunk: milyen már az, hogy bekapcsolom és a millió kék ledből egyetlen egy sem jelez vissza nekem, hogy "öreg, te most bekapcsoltál!"??? Meg kell fognom és a rezgéséből tudom megállapítani, hogy talán most van valami....atyám....

    Ha valakinek kell csodálatos WD NAS, kiváló állapotban, van egy eladóm, 1.5TB-os csodálatos vinyóval, ultragyors meg minden, akár 800kbyte/s másolás! :) :C :Y A vinyó egyébként még garis benne.

    [ Szerkesztve ]

  • sellerbuyer

    őstag

    válasz Alex91 #829 üzenetére

    Ha vásárlás előtt utánaolvastam volna.....

    ... azt láttam volna, amit már szíveskedtem leírni előző hozzászólásomban: ennyi meg annyi miliszekundum elérés, meg temérdek mit sem mondó és tökéletesen lényegtelen adat! A vásárlók tökéletes félrevezetése, csak vegyék meg a fostos terméket, ami kb. semmit nem ér.

    A fórumokon pedig össze-vissza irkál mindenki mindenféle marhaságot a cuccokról, teljesen tökéletesen tanácstalanok, ahogy én is voltam... ezt is leírtam.

    Na ezekből tájékozódjon valaki, ha tud... :O

    Tényleg várom gabek hozzászólását, hogy mi az a temérdek (vagy legalább néhány, már annak is örülnék) hasznos(!) dolog, amire lehet használni mondjuk az én kék ledes kis akármimet, vagy úgy általában a NAS-okat, jelzem otthoni környezetben...

    Most intézővel (másolás-beillesztés...röhej, ovidban vagyunk?) áttoltam rá 4.7MB/sec körüli szpíddel párszáz megányi anyagot, hát ez már legalább megmaradt, mármint a sebesség és nem csökkent 0-hoz közelire, így kb. 3 perc volt a művelet. Ez már legalább a használhatóság ajtaján kopogtat....nemtom, beengedjem-e.... :U

    [ Szerkesztve ]

  • sellerbuyer

    őstag

    Ftp-vel teszteltem, 1GB-os fájl 5-10MB/s-el megy felfelé az ftp könyvtárba a feature-ök közt telepíthető vsftp szerverrel és Filezilla klienssel. Az elején igen szaporázza, már kezdtem megörülni, amikor is elkezdett a vinyó olyan hangokat adni, mint amikor már nem bírja feldolgozni az adatokat, torlódás van és szépen belassultak a csomagok sűrűségre is és az egyes csomagok sebessége is, már csak 5MB/s volt mindegyik. Mindegy, legalább korrektül felrakta 3 perc környékén....

    Ja és az egyik megelőző kérdésre, hogy minek a CPanel? Hát ha CPanel nem is, mert ultradrága (ha megveszed persze), de valami hasonló alkalmatosság csak kéne ha otthoni szerverecskét csinálna az ember magának, több weboldallal, ftp-vel, egyéb nyalánkságok... Merthogy ezt az egy értelmét látnám a NAS-oknak, semmi egyebet (jó-jó...tudom, torrent), a feature-ök közt telepíthető webszerver pedig hát csak egy vicc ugye (kb. Pistike szintű)... Hallottam, hogy apache-ot is lehet rá tenni Linux alól.... hát én már nem tudom, hogy mi igaz, mi nem....

    [ Szerkesztve ]

  • sellerbuyer

    őstag

    válasz Alex91 #833 üzenetére

    Az a bajom a Synology-val, hogy ennyi pénzből már erőművet veszek szervernek és kb. végtelenek a lehetőségeim.

    A feature pack-ok gyerekeknek való cuccokat tartalmaznak (mp3 stream és társai), amikkel remekül el lehet játszadozni, ha az ember tizenéves, de valós értékük/hasznuk kb. nulla. A feature pack-ba első dolog, amit például bele kellett volna tenni, az egy fájlkezelő. Annak érdekében, hogy a cuccon belül lehessen a fájlokat mozgatni, rendszerezni, stb...ez alap. Sehol sem látok ilyet a pack-okban...

    Az egyedüli jó megoldás az lenne, hogyha lehetne erre a kék izére apache-ot rakni, valamiféle komolyabb ftp-t esetleg, bár a feature-pack-beli is kezel mondjuk több felhasználót, ami szuper, csakhogy a shared files/folders felhasználóiból lehet csak kiválasztani őket, ami sucks....és röhejes. :) Magyarán olyan, mintha a LAN felhasználóknak csinálhatnék csak FTP-t....nevetséges, minek nekik FTP?....ja azért, mert simán másolással meghal a cucc....tényleg. :D

    Akkor most megfogadom a tanácsot: itt, a megfelelő fórumon érdeklődöm: van köztetek egyáltalán valaki, aki torrentezésen kívül valami értelmes dologra használja a NAS-át?

  • sellerbuyer

    őstag

    válasz gabek_ #835 üzenetére

    Jesszusom, mobilhdd-nek??? Ilyen sebességgel? Vicces... :)

    A selejtezés ismerős, én is szoktam így.... :)

    Na jó, tényleg csak amiért megnevettettél: ha adsz 8k-t a tojáshéjért csibe nélkül, holnap délután már viheted is. Legalább veszek ezért a pénzért egy sima külső hdd keretet a bóóótba a megmaradt vinyóhoz és nem buktam hatalmasat, csak keveset.

    Ja és a Pentagon szervereket P3-asokkal tördelik DOS alól....csak szólok... :DD :))

  • sellerbuyer

    őstag

    válasz Alex91 #838 üzenetére

    Értem én, csak az a baj, hogy 34 ruppót (legalsó hangon, gagyi 1TB vinyóval) nem neveznék ócsónak.... Jó, én nem ennyiért vettem kéz alól (de közelében), de most ne belőlem induljunk ki, hanem az emberek átcsapásából...általánosságban...

    Ez az Iomega mitől olcsó? Nincs benne vinyó és így 24k.... Ráadásul a sebessége ugyanolyan fostos, íme a teszt: [link]

    Erre válaszolva:
    Csak ezt a forumot kellett volna az elejetol fogva olvasgatni, vagy csak siman rakerdezni mielott megveszed. Ha leirod, hogy mire kell, akkor itt meg leirtuk volna, hogy jo vagy rossz valasztas.

    Tudod, van egy borzasztóan komoly betegségem. Ha elmegyek a fagyishoz és vásárolok egy gombóc vanília fagyit, valahogy azt várom, hogy hideg legyen és vanília ízű, merthogy a fagyis ezért van. Ha elmegyek a henteshez húst venni, teljesen ugyanez a helyzet. Na most, ha vásárolok egy eszközt, amiben egy SATAII vincseszter teljesít szolgálatot, mondhatni, hogy ez a lelke az egésznek.... a legkevésbé sem azt várom, hogy a maximális teljesítményének egy mikroszkópikus töredékét kapjam meg csupán azért, mert ááállííítólag kevés pénzbe kerül... (szerintem marhadrága, különösen azért cserébe, amit tud: semmit). Tudom-tudom, rosszul választottam.... :)

    [ Szerkesztve ]

  • sellerbuyer

    őstag

    válasz gabek_ #843 üzenetére

    Igen, én is azt figyeltem, hogy vannak a neten mindenféle P2-es notik, meg hasonló cuccok, gyakorlatice ingyé... Fogadok, hogy ha rákötöm egy ilyenre a vinyót, akkor egyrészt marhagyors lesz ehhez a kékledes csodához képest, másrészt pedig egy rakat mindenre tudom használni. :) 34k-ért a viccek vicce egy ilyen akármi...

    Hát én bezony felraktam hirdetésbe egy nagyrakás pénzért cserébe, úgyhogy meglátom, mennyire fog kelleni bárkinek is ez a csodás szerkezet. :C :Y

  • sellerbuyer

    őstag

    válasz Alex91 #844 üzenetére

    Hát jaja...ő is hamar rájöhetett, hogy ez az izé kb. semmire nem jó. Nem baj, jó sok pízér eladom. :K :C

    Nem veszem be a marketing dumát, csak tudod, szeretnék egy olyan világban élni, amilyet leírtam. Én ugyanis egy ilyen világban nőttem fel....és r...hadtul visszasírom ezt a részét legalább is. Csaknem zsír új, használatlan, minőségi 5.1-es házimozimat adtam egy kb. 25-30 éves Sony hi-fiért és nagyon boldog vagyok vele...ennyit erről...

    [ Szerkesztve ]

  • sellerbuyer

    őstag

    válasz gabek_ #848 üzenetére

    Ugyanakkor nekem pl tetszik az is, hogy ilyen minimális harverrel mennyimindent meg lehet oldani...

    Hát ezaz! Én is ennek szeretnék örülni, ezt keresem, erre vágyom...
    Erre látom, hogy gagyi mp3 stream megoldás, meg kb. tizenéves kis ....-nek való parasztvakítások vannak ezeken a NAS-okon is, mint mai napság kb. minden technikai eszközön, ami létezik, főként mobiltelefon és társai... Nagyon nem tetszik, amerre tartunk.... :(

    Hát megnéztem a 100 rugós NAS-ok admin demoját, valami röhej. Alapállapotban azok is hót gagyik, esetleg ha létezik rájuk valami Linux-os hack, vagy eleve valamelyik linux fut rajtuk, akkor talán esélyes, hogy lehet rájuk telepíteni valami értelmeset is...egyébként jóval 100 rugó felett kidob rájuk az ember...nevetséges.

    Hát igen, "igények" és pofonok... :)

    --------------------------------------------------------
    Hát én már annak is örülni fogok, ha visszakapom azt, amit fizettem érte.

  • sellerbuyer

    őstag

    válasz gabek_ #852 üzenetére

    Sajnos egyáltalán nem érted a lényeget, ezért nézed az embert hülyének.

    Figyelj, az a helyzet, hogy Magyarországon már szinte alig lehet valamilyen műszaki cikket eladni az LCD TV-ken kívül. Ugyanis már réges régen telítődött a piac. Az egyetlen megcélozható vásárlóerő ti vagytok, tizenévesek. Sajnos... Mindent átalakítanak a ti képetekre (sajnos az egész világot!!!). Egy felnőtt ember itt már nem tud elfogadható árban olyan cuccot venni, ami használható értelmes módon, értelmes, komoly feladatokra, sokszor már arra sem rendesen, amire tulajdonképpen való. Lásd pl. a consumer kategóriás videokamerákat, digitális fényképezőket, mobilokat, PDA-kat, gyakorlatice bármit. Mindent legagyítanak, leegyszerűsítenek oda, hogy egy gyerek is tudja használni, mert ő apuci-anyuci pénzét szipkázza. És apuci-anyuci hamarabb odaadja a gyereknek mobilra a pénzt, minthogy kaját vegyen magának, ezzel a marketing nagyon rég óta tisztában van.

    Sajnos ez a jelenség már a felső árkategóriás cuccokon is látszik, ott vannak a 100 rugó feletti NAS-ok, csak meg kell nézni az adminjukat, de nyugodtan említhetném a mobilokat, vagy gyakorlatice bármilyen más műszaki cikket, kivéve talán még az LCD TV-ket, de majd ha ott is telítődik a piac, akkor elkezdődik ez a folyamat.

    Gondoljatok csak pl. a digifényképezőkre. Merre tartanak a fejlesztések? Nem az már a fejlesztések iránya, hogy minél jobb minőségű képet csináljanak, hanem az, hogy legyen bennük mosolyfelismerő, meg falra vetítsenek képet lehetőleg... A mobilokkal ne jó hangminőségben lehessen akár a föld alól is telefonálni, hanem minél több zenét lehessen velük lejátszani, meg videót, meg fészbúkolni lehessen velük, meg Isten tudja mit.... A fiataloknak gyakorlatice a mobiljaik fülhallgatója ki sem szakad a fülükből egész álló nap!

    A minőség le van ejtve már, minden cuccnál az a lényeg, hogy kápráztassa el a gyerekeket...

  • sellerbuyer

    őstag

    válasz gabek_ #855 üzenetére

    Tizenévesnek nevezel stb....

    A "tizenéves" legjobb tudomásom szerint nem szitokszó, de szólj csak ha te mást tanulták az iskolában. Te magad írta azt, hogy tizenéves vagy, nem értem, mi ezzel a problémád, de mindegy is...

    Ha tényleg érdekel mit hogyan lehet benne megoldani akkor várjuk a kérdéseidet

    Ha visszaolvasol, én többször megkérdeztem(!!!) már, hogy mik a lehetőségek Linux alatt a cuccal, miket lehet rábűvölni, stb.? Egyetlen válaszra sem méltattatok, ebből arra jutottam, hogy ti sem tudjátok. Sőt rákérdeztem arra is, hogy egyáltalán mik azok a szuper szolgáltatások, amikre lehet használni ezt a csodálatos gépet, de egyetlen választ sem(!!!) kaptam, csak személyeskedést... Úgyhogy ennyi, alkossatok csak tovább nélkülem, hajrá, szorítok! :) :C

    [ Szerkesztve ]

  • sellerbuyer

    őstag

    válasz rii #857 üzenetére

    Nem gondolom, hogy manapság márkánként el lehetne ezt már különíteni. Sajnos ott tartunk, hogy minden "nagy" márka muszájból gyárt gagyit is. Minden komolyabb gyártónak van már gagyi kategóriás terméke és eléggé nyilvánvaló, hogy ezek nagy tömegű eladásából finanszírozza a pár db minőségi termékének eladását, amikből ráadásul minden évben új típussal kell előrukkolnia az egy éves típusokat pedig megsemmisítik. Ezt magam sem hittem, de történetesen közeli ismeretség okán tudom...nagyon durva. Az így keletkezett veszteséget pedig a rengeteg gagyi eladásából finanszírozzák....egészen elképesztőek ezek a folyamatok szvsz.

Új hozzászólás Aktív témák