Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • wetomi

    aktív tag

    Sziasztok!
    Vinyó vásárláson töröm a fejem, felhasználási terület pedig csak adattárolás, nagy fájlokkal, dvd képek, hd filmek. A lemezen nem lesz oprendszer, se egyéb programok. Advanced format vagy micsoda nem gáz, a fájlrendszer EXT3 vagy EXT4. Egy partícióval.

    Az eddigi két jelölt:
    Samsung F4EG 2000GB HD204UI 5400rpm
    WD 2000GB Caviar Green WD20EARS 5400rpm

    Ezek közül tudnék is választani, ha nem futottam volna bele két problémába, egy a samsungnál, egy pedig a wd-nél:
    Samsung: [link]
    WD: [link]

    Mennyire jellemzőek ezek a hibák? Itt a fórumon találkoztatok már ilyen problémával? Ha nem muszáj nem akarok még a firmware frissítéssel szórakozni, persze ha nincs más lehetőség... Csak nem találtam semmi infót arról, hogy bármelyiknél jött volna ki gyárilag már újabb firmware-el merevlemez.

    Vagy egyszerűbb ha nézek valami Seagate-t amiről még nem derült ki semmi probléma? :D

  • wetomi

    aktív tag

    válasz Lastemperor #26443 üzenetére

    Samsungot én pont hogy személyes tapasztalatok miatt vennék, eddig semmi bajom nem volt egyikkel sem. A WD-vel sincs bajom, de ez a lekapcsolgatós sztori nem tetszik, igaz annál rosszabbul hangzik a samsung féle adatvesztés. De ahogy sMogyi86 is megmondta az előbb, rossz szériák, darabok mindenkinél vannak.
    A samsungra jelen esetben pedig még a 3 lemezes felépítés miatt is gondolok.
    Még filózok és keresek némi infót a samu hibájáról.

  • wetomi

    aktív tag

    válasz Dzsekó #26447 üzenetére

    A samsung még egy kicsit rizikósnak tűnik, de nem használom AHCI-ben. A nagykernél meg csak van már akkora forgalom, friss, ropogós '11-es lemezt kapok, amit a samu már remélhetőleg új firmware-el szállított. Csábító az egyszerűbb 3 lemezes felépítés, nameg az árkülönbségből még egy sörre is futja :DD hogy legyen mivel elfoglalnom magam formázás közben.
    Talán a merevlemezek terén tapasztaltam az eddigi legerősebb márkahűséget.

  • wetomi

    aktív tag

    Tegnap vettem végül egy Samsung HD204UI/CE vinyót. Érdekes. Induláskor van egy olyan hangja, mint nagy dugattyús motoros repülőknél a lendkerekes indítómotornak, de utána nagyon halk.
    Furcsa a 250 gigás 7200-es egytányéros után, mennyivel lassabban pörög fel a 3 lemezzel.
    Májusi gyártmány, de még a számok alapján még a korábbi, firmware van rajta (frissítés nem ment, akármilyen aktívvá is varázsoltam a forrást :W ). Viszont találtam egy lev listát, ahol azt beszélik, hogy a frissítés ellenére a régi firmware kód marad meg és, hogy lehet hogy gyárilag is a régi szám marad az új vinyókon. Este belinkelem ha valakit érdekel.

  • wetomi

    aktív tag

    Sziasztok!

    Két gépbe keresek merevlemezt, kérlek segítsetek egy kicsit. Mindkét asztali gép normál, otthoni felhasználású, nem játszunk rajta, sem komoly teljesítményt igénylő munkavégzés nem folyik rajta, csak az egyre gyűlő fotókat kell tárolni a biztonság kedvéért inkább két lemezen. Mindkét esetben terveben van későbbi laptop vásárlás és az alacsonyabb zaj miatt is 2,5 colos méretben gondolkozok. Mindkét esetben 500 GB és 1 TB között ingadozok, de rövid távon az 500 GB is elegendő a legfontosabb tárolására.

    Az első esetben egy öreg 160 GB-os Samsung vinyót hívnék vissza a frontról tartalékosnak és ebben az esetben az új 2,5-ös vinyóról futna a rendszer is. SSD rövid távon már nem lesz.

    Gondolom az átlag 2,5-ös HDD-k már gyorsabbak, mint a nyugdíjazásra váró régi, de mégis az SSHD-n gondolkozok az extra sebesség miatt. 500-as SSHD-t viszont nem találtam az 1 TB-ost viszont elsőre túlzásnak találom.

    Megéri 1 TB-os SSHD-ban gondolkozni, vagy már egy normál 500-as, vagy 1 TB-os 7200-es WD Scorpio Black is adna elegendő rendszer sebességet?

    Ha mégis SSHD, akkor a vastagság és a garancián kívül van érdemi különbség az ajánlott Firecuda, vagy WD Blue között? Vagy csak az előző két paraméter alapján válasszak?

    A második gép esetén elsősorban ugyancsak adattárolásra kellene egy öreg 250 GB-os Samsung helyett, azonban itt más jellegű lenne az adatmozgás is. Inkább ideiglenes tárként használnám, a rendszer nem erről futna, így feltételezem az SSHD-nak semmi más előnyét nem tapasztalnám a normál felhasználás során. Mégis benne van a pakliban, hogy rövidtávon belekerülne egy jó pár éves, laptopba, ahol a rendszer is futna rajta.

    A kérdés nagyjából ugyan az, mint az előbb: Megéri az 1 TB-os SSHD-ban gondolkozni, vagy már egy normál 500-as, vagy 1 TB-os 7200-es WD Scorpio Black is adna elegendő sebességet, ha mégis laptopban használnám a cuccot.

    A közel 10 és a közel 8 éves régi HDD-ket mindenképpen nyugdíjazni kell, csak nem tudom, mennyivel gyorsabbak náluk ezek az 2,5-ös HDD-k, vagy SSHD-k.

Új hozzászólás Aktív témák