Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gyulaitomika

    tag

    válasz gyulaitomika #49023 üzenetére

    köszi a választ, srácok!!!
    (janem)

    Intel Core i7 9700K @ 3.6Ghz | Asrock Z370M Pro4 | GeForce RTX™ 3080 VENTUS 3X 10G OC LHR | Kingston HyperX Predator RGB 32GB @ 3200mhz | FSP HYDRO G 650 80+ Gold | Kingston 128GB SSD | Samsung 970 EVO NVMe m.2 250GB | Toshiba 2TB HDD | Zalman Z9 Neo

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz gyulaitomika #49039 üzenetére

    Hát igen, ilyen ez a topik, bár akkor még nem is volt szó a hálózatos topikokról, mikor komolyabb kérdések jönnek, na mindegy :)
    Amúgy hogy érted a kérdést, hogy mennyire okos dolog ebbe befektetni? Nyilván ha szükséged van rá és hosszú távon "jövedelmezőnek" találod (nem akarsz kisebb HDD-ből többet venni stb.), akkor megéri befektetni rá, de ezt mindenki maga dönti el, na meg persze függ a lemeztől is ugye amit veszel, meg a jövőtől, főleg ha csökkenni fognak az árak, mert pl. megint újabb és nagyobb HDD-k jönnek ki, na de ebbe ne menjünk bele, mindig a jelenre kell gondolni, ha most úgy érzed, hogy megérné, akkor már megéri :)

    Ami a SATA2 és SATA3-at érinti, ha újonnan veszel mostani HDD-t, akkor már eleve SATA3-sat kapsz, ha jól tudom, akkor már nem gyártanak SATA1 és SATA2 HDD-ket, maximum csak a készleten lévőket árusítják még, egyébként meg csak sebességben különböznek (SATA2 - 3 Gbit/s, SATA3 - 6 Gbit/s) és ez is csak akkor számít leginkább, ha pl. SATA3-as alaplaphoz választasz SATA2 HDD-t, mert akkor nem tudod kihasználni a lapod portját, viszont fordított esetben meg a lemezt nem tudod kihasználni, bár normál merevlemez esetén így se nagyon tudod kihasználni ezeket a sebességeket, na de m1, ez csak egy kis kitérő volt, remélem a lényeg az leszűrhető belőle.

    Ami meg a típusokat illeti, mennyit szánnál rá? Mert lehet olcsón is kapni, meg drágábban is lemezeket, persze itt a minőség és a megbízhatóság is szerepet játszik.
    Na de mivel adattárolásra kell a merevlemez (legalább is ezt említetted), így szerintem bőven elég lenne egy 5400 rpm-es lemez, mint pl:

    WD Red 2TB (WD20EFRX)
    Seagate 2TB (ST2000VN000)

    Ha jól láttam, akkor mindkét lemez ára olyan 29-30 ezer forint körül mozog, persze ennél vannak olcsóbb lemezek is, de nem nagyon éri meg spórolni rajta, főleg ha fontos az adatok biztonsága is.
    Valamint vannak nagyobb fordulatszámú (7200 rpm) lemezek is, amik nem csak 3, hanem 5 év garanciával is vannak, viszont azok jóval drágábbak (40 ezer forint körül vannak).
    Remélem mindent leírtam, ami fontos a választás szempontjából, ha esetleg valami nem érthető, akkor bocsi, csak nekem is most volt időm írni, ilyenkor meg már sietek.

  • M107

    addikt

    válasz gyulaitomika #49631 üzenetére

    :R

    Gondolom az adatok alapján Green HDD volt, voltak vannak vele problémák, egyeseknek 100/100 hosszú idő elteltével is másoknak meg már rég az örök bit mezőkön pihen megint mások szeretik vagy szidják :)

    Nem drága de kiváló HDD és olcsó : (alap HDD ne várj csodákat tőle)

    [link]

    WD vonal :

    Minőség 3 év garival ,de csak 5400 rpm de mindenre elegendő én l róla játszok a játékokkal 1920*1080 felbontás mellett R9270X kártyával :

    [link]

    A legjobb : WD Black

    [link]

    Természetesen mind 1 TB a legjobb 2 TB ban :

    [link]

    UI:

    Az árat rosszul lőtted be, 0-30000 Ft, ennyit szánj min rá persze a 2 TB esetében és a Toshiba 2év a WD Red 3év a WD Black 5 év garis

    [ Szerkesztve ]

    A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

Új hozzászólás Aktív témák