Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • atesss

    addikt

    válasz hati #30399 üzenetére

    Én ilyet vettem 750GB-osban, októberben, még alapvetően a drágulás előtt (már így is pár nappal később kapcsoltam mint kellett volna, de csak 2-3e-el lett még akkorra drágább).
    Azóta nem nagyon használtam mert nem volt időm újratelepíteni a notit.
    De most kellett épp egy kis tárhely, és beraktam asztali gépbe.
    Egyenlőre csak így magában - illetve egy lapra, hogy nehogy rövidzárlatot okozzak rajta.
    De lehet kapni 3,5" to 2,5" beépítő keretet, vettem is, bár az egy másik 2,5" vinyóhoz lesz; erről meg átteszem majd az adatokat.

    A notiba (Asus F2HF, 15", első gen. Core 2 alapú) csak épp beraktam miután megvettem, annyi biztos, hogy az idle zaja egy kicsit erősebb a régi 80GB Hitachinál.
    500GB-os lemezei vannak már, így elég gyors lineáris elérésben.
    Egy 640-es WD Caviar Black-en gondolkoztam még októberben mikor vettem.
    Annak csak 320GB-os lemezei vannak, de 7200rpm-es; jó pár tesztet átnézve kiderül, hogy azért inkább az rpm számít. Illetve a gyorsabb forgási sebesség ekkora különbségnél még könnyen kompenzálja a kisebb adatsűrűséget.
    Csak mire észbe kaptam, már iszonyat drágán lett volna a Caviar Black, úgyhogy a Samu lett.

    Neked milyen célra lenne ?

    Tényleg, milyen olyan egyszerű Linuxos programot tudtok, amivel egy Live Ubuntu alól lehetne tesztelni a HDD seek zaját ?

Új hozzászólás Aktív témák