Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • xased

    csendes tag

    Sziasztok!

    Van egy elég régi konfigom, de a GPU-n kívül egyelőre nem érzem annyira lassúnak, hogy lecserélném az egészet.

    Alaplap: Gigabyte B85M-D3H
    CPU: i7 4790
    GPU: Gigabyte GTX 750, 1 GB
    RAM: DDR3 16GB (2x8) KIT CRUCIAL Ballistix
    SSD: Samsung 870 EVO 1TB
    HÁZ: Zalman Z9
    TÁP: Chieftec GPS-500AB A
    monitor: Q3279VWFD8 (2560x1440) + régi EIZO FlexScan S1921 (1280x1024, DVI-D, D-SUB)

    Felhasználás: Csak single player játékokkal játszom, azok közül is főleg régiekkel. Az újak közül simán leveszek minden beállítást minimumra, és a felbontást is akár 800x600-ra, és ha úgy viszonylag folyamatosan megy, én már boldog vagyok. A Red Dead Redemption 2 viszont sajnos elindulni sem akar 1 GB VRAM-mal, így ezt cloud gamingen voltam kénytelen játszani.

    Plusz szeretnék belekóstolni kicsit a deep learninges dolgokba. Ez elsősorban hobbi / érdeklődés szintjén van, szóval amíg nem tudom, hogy nekem való-e, nem költenék rá nagy pénzeket. (keret: 200e alatt)

    Davinci Resolve-ban is szerettem volna valamit barkácsolni, de persze az is keveselte a GTX 750 kártyám képességeit.

    A fentiek fényében nekem jó kompromisszumnak tűnik a sima RTX 3060, 12GB. (A CUDA miatt mindenképp Nvidia kellene, és a 3060 12GB memóriája fontosabbnak tűnik, mint a 3060 Ti jobb teljesítménye 8GB-vel.)

    Tudom, hogy a 4790 régi már, és játékoknál biztos bottleneck lenne, de gondolom, az RDR2 és a hasonló játékok azért eldöcögnének vele, ha nem is minden ultra beállításon vagy 1440p-n.

    Mit gondoltok erről? A tápom elbírná például?

    Köszi!

Új hozzászólás Aktív témák