Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TAKÍÍ

    tag

    Gép: AMD athalon Barton magos 2800+, 2 giga estleg 3 giga DDR 1 es 400mhz es Ram és valami alaplap.
    Ehhez jelenlegi kártya Ati Radeon 9600 pro. JA Táp 400 wattos minőségi. Monitor 19 colos 1280*1024 felbontás-

    Kérdés? milyen AGP-s kártyát ebbe? :) Figyelem tisztában vagyok a gép teljesítményével. nem crysis 2 őt akarok rajta játszani. Viszont ez a kártya is eléggé kevés volt hozzá. Sokan vettek először ugye 9800 Pro-t, majd váltottak Nvidiára 6600 GT utána esetleg 7600GT.

    A lényeg gondoltam most én is váltok. esetleg kipróbálnék egy két régi kedvenc játékot abból a korból. Meg élvezném hogy egy két játék ami csak épp hogy elment az most rendesen elfutna.

    ATI vonalon maradnék szal nem kell 7600 gs. Én első körben valami X800 Pro ra gondoltam. volt itt egy jó teszt a PH n találtam, ahol azt tesztelték le hogy érdemes e venni ilyen kártyát 9800 as tulajoknak. ÉS persze megérte. viszont ezután nem tudom mi van/volt? efölött egy kicsivel mi van? mennyire jobb az? Ja okés fontos hogy ne legyen túl nagy a kártya, mert nem hajtja ki. Oké., DE szerintem sokkal fontosabb a táp kérdés.
    mint mondtam egy viszonylag új 400w os (tegyük fel minőségi tápom van) És most ez itt viszont tényleg komoly határokat szab.

    X1950 es verziók ra is gondoltam. Ja a HD s kártyákat már nem mernék bele rakni, mert ott már táp probléma lehet asszem. gondolok itt HD 3850 HD 4500 dolgokra.

    [ Szerkesztve ]

  • TAKÍÍ

    tag

    válasz Geresics #1067 üzenetére

    NA köszi.NA van itt HD4650 512MB kártya, erre gondoltam én. De szerintem ezt tuti nem hajtja, meg a gépem fölösleges, meg a táp se bírná.
    Kérdés mit kezdene ezzel a 3650 es karival mennyire hajtja ki? mennyire bírja a táp? Nem kéne neki 450 es táp esetleg 500 w-os táp. Meg ha jól tudom a HD sorozet már direct x 10 es. Oké elfut rajta dx 9 es játék. De ebből gondolom nem lesz valami gubanc. Most a gépemen dx 9 van, kéne ehhez dx 10et telepíteni? Az újabb Drivert szeretni fogja az XP?

    És mi a helyzet egy X1650 pro vagy egy 1950 Pro val? Ezek mennyivel jobbak mint egy X800 pro? és mennyivel rosszabbak, mint a HD 3650?...gondolom sokkal...

    Ja és lehetne/vagy tudnék rá újabb ventilátort /hűtőt tenni? Mármint lehet e ilyen kártyákhoz még ilyen VGA hűtőket kapni, ugyanis arra gondoltam mivel használt a kártya. Oké minden jól működi, de én a hűtést vagy legalábbis a ventit lecserélném, mert az lehet nem ártana.

    [ Szerkesztve ]

  • TAKÍÍ

    tag

    Alaplap: Gigabyte GA-8I915P-G 775 LGA, PENTIUM 4 630: 3 GHZ/2M/800, 2 Gb DDR 400 mhz Ram Monitor régi képarányú 1280x1024. A vinyo sima IDE/PATA ( Win XP 32 Bit)

    Ebbe a gépbe keresek Egy PCI expreses kártyát. A kérdés melyiket? (Figyelem! Tudom hogy romhalmaznak számít már, de nekem ez most elég és jó. Másik gépet még nem akarok, ehhez keresek kártyát.)

    MAX 10k ig mennék el, de szerintem bőven találok alatta is. Ja a Direct X 9.0 tudja, a 10.1 nem olyan fontos. Ami fontosabb lenne viszont, hogy ebben a felbontásban 1280x1024 minél jobban fusson ami eltud.

    Ati vonalon: X800 /X800xl/ X800 GTO 256 Mb rammal fölötte esetleg HD 3650 vagy HD 4650. JA és inkább legyen 512 MB -os. és GDDR 3 viszont az 1Gb szerintem már sok lenne :)

    Ja éés még fontos, hogy lehetőleg a kártya ne valami széria utolsó tagja legyen, ami esetleg túl sokat zabál vagy hamar melegszik. Akkor inkább a következő "generációból" egy alsót/ megbízhatót. Az ár ebben a kategóriában annyira nem fontos szerintem, viszont választani jót kéne.

    Na most ezek Ati kártyák, viszont az Geforce vonalat nem vágom. Gondolom a proci jobban kedvelné. Várom a javaslatokat.

    Táp kérdés! a tápom egy elvileg jó minőségi (nem Codegon) 400 Wattos kb. 1-2 éves. DE elég e ennyi? Vagy inkább keressek egy 500 Wattosat? Ha kell akkor inkább veszek, de ne ez legyen a szűk keresztmetszet.

    [ Szerkesztve ]

  • TAKÍÍ

    tag

    válasz TAKÍÍ #39434 üzenetére

    Valaki erre a kérdésemre? 39434? jelenleg 7600 Gt 256 MB GDDR3 van kilátásban. Mi lenne efölött Mondjuk 512 MB Rammal.
    Az ATI kártyákat nagyon nem fogja szeretni? Estleg ATI HD 3650?

  • TAKÍÍ

    tag

    válasz arcszesz #39471 üzenetére

    Igen, igen kukába való, de a proci is vele együtt. A kártya amit mondtál GT 440 nagyon jó, csak kérdés mit tud vele kezdeni ez a konfig, ki tudja e hajtani? Szerintem ez már túl sok. Egyáltalán szükség van e 1 Giga GDDR5 Ramra? Szerintem a 512MB DDR 3 ide elég lenne...

    [ Szerkesztve ]

  • TAKÍÍ

    tag

    válasz KAMELOT #39475 üzenetére

    Igen ez a B terv. ...Oké szét nézek ott is....(Szerintem a GTS 250 is sok.....az Kb HD4650 ezekhez kéne rendes kétmagos proci és talán több és újabb Ram)....

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák