Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ityam

    senior tag

    Sziasztok!

    Tesóm kért tőlem tanácsot videókártya vásárlás ügyben de mostanság már én sem követem annyira a dolgokat, mert már én sem nagyon játszom.Szerintem tesóm sem nagyon akar játszani, de aztán lehet tévedek.
    Előzmények: tönkrement a 8800GTvagy GTS videókártyája és kapott hulladék videókártyákat, ami nem megfelelő neki. Nevezetesen egy quadro FX570 et és egy GT610 et. Mivel 3 monditort/TVt használ így tudtuk a hulladékból megoldani, hogy mind menjen. De hát panaszodik hogy ha gépen TVt néz és valami mást is csinál akkor már csúszik a hang. Youtube mellé már valamit csinál akkor szar.
    Hát ezekkel a hulladék kártyákkal természetesen nem csoda. Most megfogalmazódott benne hogy vesz valami értelmes videókártyát amivel mind3 monitora rendesen megy full HDben és tud vele egyszerre több mindent is csinálni, hogy ne haljon le a dolog.
    Amiken ő gondolkodott első körben az Rx 570 8GB és a 1650 4GB videókártyák. mert ezt találta árban elfogadhatónak(60K nagyságrend) de mondta hogy ha megéri akár 100Kt is kiad ha annyival jobb.
    Én mondtam hogy szerintem az igényeihez az én jelenlegi videókártyám is bőven elég lenne(ami ugyancsak egy koros r9 270 es vga) amit 20Kból használtan be lehetne szerezni, de hát ő valami újat szeretne.
    Segítsetek légyszi hogy mit javasoljak neki. Ő rengeteg műsort vesz fel TVből és ezeket megvágva tömöríti össze jó minőségű kissebb méretű formátumra, de nem tudom ennek a pontos paramétereit. Lehet hogy új vgaval ez a folyamat gyorsítható lenne, aminek örülne szerintem. Játszani nem sokat játszik és annó a 8800GTvel sem panaszkodott. (most a hulladék kártyákkal amiket kapott persze már egy CS:source is szarul megy, ami persze érthető). Persze biztos új videókártyával kipróbálna újabb játékokat, de valahogy úgy érzem hogy a hulladék kártyák és az RX570 között akkora a szakadék hogy valami köztes megoldást kellene neki javasolni neki.
    Itt jön a probléma hogy amióta én sem nagyon játszok azóta én sem követem az eseményeket vga fronton és mivel él a bányászláz en konstatáltam hogy nem szabad videókártyát venni ezzel el is engedtem a dolgokat és nem követtem annyira az eseményeket mint mondjuk 10 éve.
    Jelenleg a tesóm egy Phenom II X4 965 procit használ, 8GB ram társaságában. Mit ajánlanátok neki VGA fronton?
    A tesómnak van pénze, de nem akarom, hogy fölöslegesen költse, mert azt ajánlottam neki.

    köszi a segítséget.

  • ityam

    senior tag

    válasz ityam #142708 üzenetére

    Végül boldogság van mert találtam egy Asus GT640 et amin volt elég kimenet és minden megfelelően megy neki, amivel problémája volt. Nem kellett egy rakatot költeni :D
    Így nyugodtabb vagyok.

Új hozzászólás Aktív témák