Keresés

Aktív témák

  • c41r0^

    őstag

    Sziasztok!

    Gépet javítok / újítok egy ismerősnek, az alábbi a konfig (elavulóban lévő s775):

    Giga P965 DS3
    C2D E4300 @ 3 GHz (9*333), alapfeszen kicsit felül
    2x1 GB Kingston 800 MHz RAM
    400W-os FSP táp, 6 pines PCI-E tápcsati van rajta
    X1950Pro
    22"-os moncsi, 1650x1080-as felbontáson akar játszani
    Win XP 32 bit, semmiképp sem akar Win7-et/Vistát, erről nem tudom (és nem is akarom már) meggyőzni

    Fő cél, hogy 1650-ben tudjon játszani élvezhetően a Diablo3-al a jövőben, ezért elsősorban csak VGA csere kell, de Radeon párti. VGA tuning nem lesz.

    Kb. 1-2 év múlva lesz komplett konfigcsere.

    Most max. 35K-t akar a felújítandó hardverre szánni, én javasoltam neki, hogy még kéne 1 GB RAM bele (ez kb. 5K, véleményem szerint azért felesleges bele a 4GB RAM, mert 1., 32bites XP-t használ és áttérni nem akar más oprendszerre, és ez ugye max. 3.25GB-t látna a 4 GB-ból, valamint 2 GB-t tud csak egy alkalmazáshoz rendelni, 2., már felesleges DDR2-re pénzt kiadni, viszont a 2 GB meg karcsú, de +10-11K meg sok, hogy 4 GB RAM-ja legyen, cserében sokkal kevesebb pénz jutna VGA-ra), node a lényeg, hogy tehát 30K marad a VGA-ra.

    Mit kéne neki beújítani (lehetőleg újonnan, és sok garival, mert a köv. konfigjába még áttehető legyen)? Én a felbontás miatt mindenképpen 1GB VRAM-mal ellátott kártyát vennék, mégpedig ezek közül, szerintem ár/teljesítmény szempontjából és prioritás szerint a legjobban állítottam össze, de cáfoljatok, ha nem:

    1., új 1 GB-s VTX3D HD5770 2 év garival, esetleg apróról de garival ~30k körül

    2., a jó öreg, sokáig bestbuy HD4850 kb. max. 22K-ért 1GB-os, még garis, jó hűtős kivitelben apróról (ha lenne, de nincs...), bár +8K-ért ott van az 5770 újan, ami kb. 15%-kal gyorsabb is, 25-26K-ért meg már nem érdemes megvenni újan a Giga Dual-slotos 1GB-s HD4850-et, ha jól gondolom...

    Esetleg nVidia (bár Radeon előnyben)? GTS450 egy árban van kb. az 5770-el, de gyengébb annál. Ami erősebb lenne, a GTX460 768 VRam-mal kb. 35K aprón, ez lenne a bestbuy, de ez meg már kinn van a keretből. A HD4870 is erősebb, de csak használtan kapni és zabagép. Esetleg még GTX 260 896MB, apróról, kb. 30K-ért lehet alternatíva?

    Nyugtassatok meg arról is, hogy egy ilyen kategóriás VGA-t meghajt jól egy 3 GHz-es c2d (mondjuk E4300-nak kicsit kevés az L2 cache-e, de sztem bőven jó lesz alá), valamint elég a 400W-os FSP táp is.

  • c41r0^

    őstag

    köszi a segítséget, akkor nem gondolkodtam nagyon rosszul, vszínűleg a HD5770-re fog esni a választás

    Izzé - igen, ezért is hezitálok a 4850 mellett is, hogy erre a gépre már ne költsön sokat, ámde 1 GB-s nincs az aprón, ha van is elvétve, akkor közel az új 4850 ára környékén (24K) kb. 1 év garival, ami vicc kategória... az 512MB VRAM-os meg kevés (vagy inkább fogalmazzunk úgy, hogy kompromisszumos) Radeonnál már az 1650-es felbontáshoz

    RootRulez - már próbálta a 7-et és Vistát is, nem akar váltani :(

    [ Szerkesztve ]

  • c41r0^

    őstag

    na meglett a VTX3D HD5770 i*onból, jó kártya ez, igaz csak 1 szál CD-t adnak hozzá, még molex-6-os PCI-E tápcsatit sem, de a hűtője igen jó, Furmarkkal 100%-ra terhelve 15 perc után is csak 65 fok volt, ráadásul halk is, alapon is és terhelve is, terheletlenül kb. 36-40 fok a kártya, kb. tényleg PowerColor minőség így ránézésre és feelingre is

    sztem jó vétel ~31.5Kért (igaz nem nekem lesz, de én is bevállalnám a HD4770 helyett :) )

Aktív témák