Aktív témák

  • vtata

    csendes tag

    Üdv!

    Egy új asztali konfigot tervezek, a videokártya tekintetében vagyok tanácstalan.
    Amik szempontok:

    -Tudjak meghajtani legalább 3 monitort (itt nem szempont a játék, főleg office, programozás, photoshop, film, tehát nincs szükségem brutális teljesítményre) (3*1920*1080-t képzeltem el)

    -Azért néha játszanék is, 1 monitoron, nem feltétlenül maximális beállításokkal (most a laptopomban egy radeon 5650 van, ezzel elégedett vagyok, valami hasonló, esetleg kicsit nagyobb teljesítmény bőven elég lenne)

    -Fontos lenne az ár is, ésszerű keretek között, ezért pl nem jöhetnek számításba a matrox megoldásai, ahogy a nagyon brutális kártyák sem.

    Eddig ilyen megoldásokkal találkoztam:
    -ATI Eyefinity, kisebb kártyákon is elérhető, ami nem szimpatikus benne, az a kötöttség a displayporthoz, illetve az, hogy nem rendezhetem el szabadon a monitoromat. Nincs szükségem arra a feature-re, hogy egyszerre három monitoron játsszak.
    -Matrox megoldások: az ár miatt kilőve
    -Nvidiának is van Eyefinityhez hasonló megoldása, úgy látom, de erről nem tudok semmi konkrétat.

    Ami még felmerült, hogy használhatnék két kártyát, akár két eltérőt is, praktikusan egy erősebbet és egy egészen olcsót, de hogy ez működik-e, illetve hogyan, arról sem tudok semmit.

    Szóval ezzel kapcsolatban szeretnék kérni egy-két praktikus tanácsot, vagy konkrét ötletet.

    Előre is köszönöm:
    Dávid

Aktív témák