Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HBazsi13

    újonc

    Sziasztok!
    Az alábbi paraméterek alapján szeretnék javaslatokat kérni tőletek.
    Elöljáróban: kisgyerekes család vagyunk, és - egyelőre :) - nem vagyunk nagy TV-sek, most heti 1-2 órát nézünk TV-t. Egy veterán (2008-as) 32"-os TV-t váltana az új, tehát a különbség biztosan hatalmas lesz, a konkrét választástól függetlenül. Ebből következik az is, hogy a TV-k technológiai fejlődését nem nagyon követtem az utóbbi 10 évben. :D A VA vs. IPS különbséget elméletben értem, de fogalmam sincs, ez a gyakorlatban mit jelent.
    1. Tévére szánt összeg, forintban?
    150-200e Ft. A fentiek alapján többet nem nagyon tudunk magunknak megindokolni.
    2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
    Vegyes, főleg ismeretterjesztő/természetfilmek, rajzfilmek, családi filmek és sport (foci, kosárlabda, kézilabda).
    3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
    3,7 m. A mérettel kapcsolatban nem tudok nyilatkozni. Nem tudom, hogy egy "fapados" 60-65"-es vagy egy több extrával rendelkező kisebb TV lenne-e jobb?
    4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
    Főleg délután, kisebb részben este sötétben. Közvetlen napfény nem éri TV falát.
    5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
    Szemből, 2-5 fő, a kanapé legszéle is 25 fokos betekintési szögön belül van.
    6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
    Nincs különösebb igény. Jó lenne, ha laptopról/telefonról tudna tartalmat tükrözni.
    7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
    Nincs különösebb.
    8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
    Nem releváns, falon lesz.
    9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
    Nincs ilyen.
    10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
    Nincs ilyen. (Ambilight esetleg?)
    11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
    Nyitott kérdés, de garancia kell.

    Előre is köszönöm a segítséget!

  • HBazsi13

    újonc

    válasz AL #56773 üzenetére

    Köszönöm a kimerítő választ!

    Mindenképp személyesen szeretnénk megnézni majd néhány kiválasztott példányt, ahogy te is javasoltad. Ahogy írtam, a VA vs. IPS kijelzők különbségét elméletben értem. Mivel a betekintési szög a merőlegeshez képest max. 20(-25) fokkal tér el, ezért elméletben a VA panel is jó lehet... De nem láttam még egymás mellett különböző kijelzőjű TV-ket, így nem tudom, ez a gyakorlatban mit jelent.

    A Sony TVkhez márkaboltban lehet plusz garit venni akkor is, ha nem ott vásároltam a TV-t?

    Köszönöm mégegyszer!

  • HBazsi13

    újonc

    válasz AL #56777 üzenetére

    Nézegetem az általad ajánlott összehasnolító oldalt, biztosan hasznos lesz, ha a legtöbb pontját tudom majd értelmezni. :D
    A képkocka interpoláció (LG - TruMotion, Sony - MotionXR, Hisense - PCI) pl. mennyire javít egy dinamikus mozgáson, mondjuk egy sportközvetítésnél?
    Az általad említett 65"-es Sony KD65XG7077SAEP és LG 65UN80003LA modelleket mi alapján javaslod inkább, mint mondjuk az olcsóbb Samsung (pl. UE65TU7022) vagy LG (pl. 65UN71003LB) modelleket, vagy pl. a Hisense 65A7500F-et?
    Egyébként egy 65"-es TV ad annyival nagyobb élményt, mint egy 55-58"-es, hogy érdemes legyen inkább azt venni? (Nyilván: nézzem meg és döntsem el magamnak, de most nem nagyon tudom ezt megtenni.)

    Köszönöm, és elnézést, ha nagyon értetlen vagyok!

Új hozzászólás Aktív témák