Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • AldoWinnfiel

    csendes tag

    Sziasztok!

    Kicsit hülye kérdésem lesz azt hiszem, meg én is csak távgyógyítok, mert még nem láttam a tévét. Ismerőséknek van egy Sharp lc-39le652v tévéje. Nem tudnak hozzá wifin csatlakozni (nem találják a beállítást- most nem tudom, hogy bénák, vagy alapvetően nincs is benne), nem tudják használni a smart funkciókat. Körbenézve pár oldalon több helyütt opcionális wifi adapterre hivatkoznak, más helyeken meg simán azt írják, hogy van benne wifi. Ha valaki esetleg ismerős a témában, és tudna segíteni, megköszönném. (tehát, hogy van-e benne, vagy venni kell hozzá valamit? :)

  • AldoWinnfiel

    csendes tag

    Sziasztok!

    Édesapámék úgy döntöttek, hogy ideje lecserélni a régi tévéjüket. ( 106-os 'buta" plazma. Igazából megy még, csak egyre több vele a baj.) Ha meg már lúd, legyen kövér alapon UHD-t akarnak, smartot stb. Ívelt nem kell, 3D-ről meg lebeszéltem őket, már csak azért is, mert nagyban beszűkíti a lehetőségeket és úgysem használnák ki.
    Voltunk a helyi MM-ben, öt tévét néztek ki, ami tetszett nekik.

    Első körben a Samsung ue49 ks7000 lett kinézve. (330 000 volt, ennél feljebb nem akarnak menni árban. Szóval a tévére szánt keret bőnek mondható.)

    Szóba jött az LG43uh668v
    lg43uh7507
    samsung ue43ks7500
    Phillips 49pus 6561/12

    Igazából azt hiszem, hogy húznak a 49-es méret felé, de csak ez a kettő fér bele a tévés polcra hosszúságban. (Két oldalt zárt a cucc. 110 cm hely van.) Plusz meggyőzhetőek vagyunk, illetve meggyőzhetők szerintem, ha kisebbek ár/érték arányban sokkal jobbak. A Samsung KS7000 amúgy jó vétel? Külföldi tesztek ahogy néztem, kifejezetten dicsérték.

    Bízom a szakértelmetekben, én fél éve vettem itteni ajánlások alapján LG42652V-t és nagyon jó választás volt szvsz.

    Üdv

  • AldoWinnfiel

    csendes tag

    Sziasztok!

    Egy hete kérdeztem, hogy milyen tévéket ajánlanátok a szüleimnek. Köszi a válaszokat!
    Édesapám most nagyon rákattant egy tévére, hogy neki ez KELL. Szóval, mi a vélemény erről?

    Phillips 49PUS6561

    http://www.philips.hu/c-p/49PUS6561_12/6000-series-android-tvtm-rendszerue-4k-ultra-slim-tv-3-oldalas-ambilight-es-pixel-precise-ultra-hd-rendszerrel

    Rá van kattanva az UHD-re, smartra, ez milyen választás lenne? / És ez egyébként azért is tetszik neki, mert belefér a 110 cm-es szélesség keretbe, ekkora fér el a körbeépített bútoron...:) /

    (Külföldi kritikák nem igen szerették...)

    [ Szerkesztve ]

  • AldoWinnfiel

    csendes tag

    válasz #94529552 #8284 üzenetére

    Az utolsó oldalt visszapörgettem, de nem találtam semmit erről a tévéről. (lehettem figyelmetlen) Bár keresővel valóban nézhettem volna, valóban. :)

    Köszönöm válaszodat. ( Én egyébként próbálom lebeszélni róla finoman, de amúgy igazad van. Ha ez kell neki, nem állok az útjába.)

    [ Szerkesztve ]

  • AldoWinnfiel

    csendes tag

    válasz #94529552 #8286 üzenetére

    Ááááá, látom. :)

    Közben újabb fordulat következett és vettek egy philips 49pus7181-et. Szóval, a segítsek választani/érdeklődjek-ből lett egy ilyen hirtelen vásárlás. :D

    Innentől annyit tudok tenni, hogy segítek nekik ezt beüzemelni, meg esetleg megírom a tapasztalatokat.

    Köszönöm mégegyszer! :)

  • AldoWinnfiel

    csendes tag

    Hali!

    Ígértem, hogy megírom, mi a helyzet a Philips UDH tévével.

    Jelentem, megy. :D

    Képen én még állítanék, apuék nem törődnek nagyon vele, eddig így is el vannak mosva. Smart funkciókat különösebben nem tudtuk megnézni, mert gyenge a wifi vétel pont ott, ahol a tévé van, erre majd keresek megoldást. Az Ambilight hangulatos plusz, de nekem nem kellene... :)

    Remélem tartósan működni is fog.

    Én meg jól elvagyok az itt ajánlott LG LF652V tévémmel. :)

  • AldoWinnfiel

    csendes tag

    Hali!

    Tv cserén gondolkodom. A mostani LG6740PLC, 55-ös méretben, de nem szeretem, borzasztó a sárgája/narancssárgája, plusz úgy veszem észre, hogy ami szürkénél kicsit sötétebb, az már kb. teljesen összefolyik a képernyőn. (Tehát pl. egy fekete zakónál nem látni, hol kezdődik az ujja, ha a karakter maga mellé szorítja a kezét stb.) Lehet, hogy hibás? (kissé túlzónak érzem ezt) Most már tíz hónapos, javítgattatni vagy ügyfélszolgálattal vitatkozni meg nincs energiám. :D
    A régebben itt ajánlott LG 42FLV652-est azt viszont nagyon szerettem, csak hát a 4K, meg az 55-ös méret elcsábított a 'kicsitől".

    Alapvetően a Philips PUS7304-est néztem, tetszik az Ambilight, 58-as méretben, de túl sok hibát sorolnak fel a különféle fórumokon a tévével kapcsolatban. (eldobja a wifit stb)

    Szóval, részletek:
    1, Rengeteget filmezek, évi 250 film tuti, plusz sorozatok. (emellett heti egy-kettő sportközvetítés is belecsúszik, mert a Real meccseket a járvány után sem akarom kihagyni :D )
    2, Sokat használom a Netflixet. WIFI jelvételnek erősnek kell lennie, mert messziről jön a jel, kábelt húzni meg necces lenne. (LG-nél ezzel mondjuk nem volt gond)
    3, Nézési távolság kb. 3 méter, ha elfekszek. (és elfekszek, mert az ágy szemben van a tévével) 55 alá nyilván nem mennék már, 65-ös nem fér be, de egy 58-60-as még igen.
    4, Szinte csak sötétben használom, mert a sötétítő kb. mindig el van húzva. Szemből.
    5, Van egy JBl soundbarom, ezzel jó volna, ha tökéletesen kommunikálna a tévé.
    6, A keret 200 000 forint.

    Olvasgattam itt több topicban is, de kevéssé igazodok ki még a dolgokon.

    Kösz előre is a tippeket. :))

  • AldoWinnfiel

    csendes tag

    válasz AL #41672 üzenetére

    Végül a 8096 lett, IPS dacára. Sokkal szebb a képe, mint az LG6740-nek, amiről váltottam. Kicsit döcög rajta az android, meg az USB lejátszással küzdöttem kicsit, de töltöttem le lejátszó programot, úgy szépen viszi a cuccokat. :)
    Netflix pl. kétszer akkora élmény, mint eddig. Úgyhogy eddig teljesen elégedett vagyok. :)

  • AldoWinnfiel

    csendes tag

    Itt kértem tanácsot tévé vásárlás során, leírom a tapasztalataimat. :)

    Sony Bravia KD-55XG8096B két nap használat után.

    Masszív előrelépés az LG6740-hez képest. Végre vannak normális színeim, egyértelműen sokkal szebbeket produkál. Felhősödés, bevilágítás abszolút minimális, csak akkor látni, ha nagyon koncentrálok rá, AKAROM látni, de ezzel nyilván nem fogom idegesíteni magam. :D

    A képbeállításoknál a színek elsőre túl erősek voltak, a bőr narancsárgás stb. Visszavettem 50-re az erősséget, meg a live colourt tettem lowra, így rendben vannak a színek, szépek, élénkek, viszont az árnyalatok is rendben vannak. ( TV adásoknál hagytam rá több segítséget, ott a sportot nézem, ott abszolút nem gond, ha élénk minden :) ) Mozgás rásegítésnél egyes értéket meghagytam, így nincs szappanopera effekt, de 'folyékonyabb" a dolog.
    A soundbaromat elsőre felismerte, és már arra is vezette ki a hangot az első pillanattól fogva, megmondom őszintén, nem is tudom, hogy milyenek a gyári hangszórók... :D

    Az android rendszerrel küzdöttem kicsit, de beletanultam. A tévé néha megdöccen, ha appot váltok, vagy kicsit dolgozni kell, de alapvetően kis áldozat ez, nem vészes.

    A gyári lejátszó eddig minden fájlomat simán vitte, így nagy szükségem egyelőre nincs VLC-re vagy más playerre. Már csak azért sem, mert a külső lejátszó appok, amiket kipróbáltam, mind 'szaggatgattak" kicsit, nem volt teljesen rendben a dolog. Gondolom valamilyen beállítás kérdése a dolog, utánakérdezek majd.

    A másik. ami feltűnt, hogy valahogy 'testesebb" képet ad ez a tv az LG-hez képest. Az is, ez is 55-ös, de valahogyan nagyobbnak érzem a méretét, tökre gondolkoztam azon, hogy egy 60-as méretű is elférne, de most meg fullra az az érzésem, hogy ez így tökéletes és betölti a szobát. :)

    Egyelőre ennyi. :) 200k-ért nem tűnik rossz vételnek abszolút. Aztán meg remélem, hogy mire ezt a tévét lecserélem, az OLED elérhetőbb árban lesz, és akkor valószínűleg megpróbálkozom azzal. :)

  • AldoWinnfiel

    csendes tag

    SONY XG 8096 kapcsán.

    Szűk két hete vettem, korábban írtam már róla, további tapasztalatok:
    a HDR ugye alapból visszafogott rajta, fényerő plusz HDR+ támogatás kapcsán is, én kikapcsoltam, az alap beállítások szebbek. Igazából nem volt még olyan tévém, amin a HDR előnyt jelentett volna, szóval annyira nem hiányzik. Az 'alap" 4K kép viszont tökre szép, az LG6740-hez képest nagyon jók a színek. Egyetlen film volt, amivel megküzdött a képmegjelenítés, egy francia thriller, ami nagyon sötéten és barnán volt fényképezve, azt nem igazán szerette. (Mondjuk én sem, mert akármilyen megjelenítőn néztem, mindenhol elég gyatrának tűnt a fényképezés.) Kontrasztossággal IPS ellenére elégedett vagyok, mondjuk azt hozzátenném, hogy mindig úgy filmezek, hogy egy ledsor ad világítást a szobában.
    Android teszi a dolgát, eddig semmi problémám nem volt vele!
    Az évben eddig 124 filmet néztem, plusz hat évadnyi sorozatot, szóval (főleg most ezekben a félkaranténos időkben) sokat nyüstölöm ezt a tévét (is), elég nagy filmbuzi vagyok :DD Egy-két ismételt sporteseménybe belenéztem tv adásnál is, nagyon rendben lesz ez focimeccsekhez is. :) Szóval elégedett vagyok. Jó volna egyszer egy prémium minőségű tévét is venni majd, de hát a költségvetés ennyit engedett, elégedett vagyok. :)

    Kis fun sztori: a tévé három embernek is nagy örömet okozott. Egyfelől ugye nekem, másrészt a 15 éves öcsémnek, akit megleptem a korábbi 55-ös LG tévémmel, meg a legkisebb négy éves öcsémnek is, aki meg a nagyobbik 32-es Lg-jét örökölte meg, és most már a szobájában is tudja nézni a STAR WARS-t, amire most nagyon rá van kattanva. :D :D

  • AldoWinnfiel

    csendes tag

    Sziasztok!

    Új tévé vásárlás előtt mindig itt szoktam tanácsot kérni. (Most egy Sony KD55XH8096-ost nyúzok teljes megelégedettséggel, itt kaptam a tippet.)
    Most viszont egy jóbarátom nevében írok, aki meg tőlem kért tanácsot... De mivel nem értek a tévékhez, viszont már egész pontosan tudom, itt milyen adatokat kell megadni. Hát leírom azokat, és bízom bennetek. :DD

    A keret max 200k. Most egy kisebb Samsung tévéjük van, VA panellel, szerintem érdemes lenne maradni így a VA-nál. (márkában rugalmasak) Már csak azért is, mert sötét a szoba. 55-ös méretre gondoltak, nagyobb nem fér el, ez a max. Felhasználás tévénézés lenne, illetve filmnézés főként, alkalmanként Real Madrid focimeccs, konzol nem játszik. Smart funkciókat szeretnének, Netlix, Youtube elérés ilyesmik miatt főleg, nyilván. Én mondjuk tolnám őket az android felé, de tudom, hogy nem mindenkinek vált be/szereti. Új tévét szeretnének. CSatlakozók szintjén meg gondolom kellene 2-3 hdmi, hogy a tv-szett, DVD/BD lejátszó, meg a később beszerzendő soundbar elférjen.
    Tv talpa mindegy milyen.

    Köszi előre is!

  • AldoWinnfiel

    csendes tag

    Sziasztok!

    LG 55 UN74003LB vagy Samsung UE55TU8002KKXH?

    Haverom nem tud dönteni, nekem az LG képe jobban tetszett a Mediában, ő inkább hajlott a Samsungra. Az volt nekik korábban is, sötét szoba, szóval...Samu, nem? :D

Új hozzászólás Aktív témák