Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kusztax

    tag

    Helló,

    Egy kezdő TV vásárlónak adnék egy apró útmutatást. Mindezt úgy, hogy leírom, hogy én min mentem végig, és talán más tanul az én esetemből. :))

    Előjáróban annyit, hogy 1,5 év alatt 5 darab tévé készüléket csomagoltam ki (4-et vissza).
    Úgy tűnik, hogy az 5. vált be.

    Mint első TV vásárló és szegény életét elindító fiatal srác úgy voltam a TV-vel, hogy bár jó lenne a legtutibb, de mindenki addig nyújtózzon, amíg a takarója ér. Így ez volt a célom: szép kép, 100 cm átmérő fölött.

    1. tévé: Navon
    Euronicsnél csak simán Navon TV49FHD-ként szerepelt, (ami ha minden igaz a Navon N48TX276FHD típus volt valójában). 105 000 Ft-ért vettem 0%-os részletre. Ekkor csak simán jártam az üzleteket és nézegettem, hogy mit érdemes vennem. Ezt a Navon TV-t úgy szúrtam ki, hogy éppen ment rajta a M1 adás. És elképesztően jó képe volt, annak ellenére, hogy csak FullHD volt, ráadásul 48 (49?) colban. Mondom, ha az M1 ilyen szépen megjelenik rajta, akkor minden más is szép lesz, ráadásul olcsó és hatalmas képernyő. Kapcsolgattunk az adások között és tényleg szép volt a kép. Ezen az áron csak 106 cm volt max.

    Azonnal meg is vettem, hazavittem, beüzemeltem és minden király volt. Szép volt a képe, a jackból ki tudtam vezetni a hangot a HI-FI-mbe úgy, hogy a TV saját távirányítójával vezéreltem a hangot. Egészen egyszerű kis TV volt, de minden megvolt ahhoz, ami a TV adás nézéséhez kell. Aztán egy pár hónap után azt vettem észre, hogy egy jó pár óra után, ha nem kapcsolsz el máshova, hanem kb. 2-4 órát nézel egy csatornát, akkor a hang elkezd akadni, elég minimálisat, de akad. Aztán észrevettem azt is, hogy az egyik HDMI csatlakozó nem működik, ezt több véleményben és fórumon is jelezték, hogy az egyik gyári hibás. Az épen aktuális csatorna műsorát nem tudta megfelelően frissíteni, hogy éppen mi megy, úgyhogy gyakran fals infót adott.

    Fél év használat után úgy döntöttem eladom.

    2. tévé: Philips
    Ezek után okos TV-re vágytam és 4K-ra. Némi neten való keresgélés után egy Philips TV-t néztem ki magamnak, pontosabban a Philips 50PUS6162/12-t, 120 000 Ft-ért szintén 0%-os részletre az Extreme Digitaltól.
    Ezúttal nem néztem meg a TV-t vásárlás előtt. Hiba volt, vagy sokkal jobban utána kellett volna néznem.

    A TV-t felállítottam, beállítottam és a következő negatívumokat vettem észre:
    - A TV okos funkciója annyi, hogy van benne DLNA és YouTube meg csomó más használhatatlan alkalmazás.
    - Ha a TV hangját jack-kel akarod kivezetni a saját jó hangcuccodba, amit nem akarsz lecserélni mert teljesen jó, akkor nem tudod a TV saját távirányítójával vezérelni a hangerőt, hanem a hangcuccod távirányítójával kell növelni/csökkenteni a hangerőt.

    Pozitívumnak csak annyi maradt meg, hogy a képe egészen elképesztő, szép és éles minden esetben, illetve a fekete az fekete, nem szürke, nem látszik, hogy edge-LED technológia. Nem mosódik, vagyis jó a válaszideje, jó rajta a foci és a Forma1 is.

    Viszont a két negatívum annyira idegesített, hogy 1,5 hónap után eladtam.

    3. és 4. tévé: Tesla
    Aqua Webáruházból rendeltem - szintén megnézés nélkül - egy Tesla 49S901SUS típusú televíziót. Ára: 179 990 Ft volt, szintén részletre. Hiszen:
    1. Android TV
    2. 4K
    3. 6,5 ms válaszidő
    4. Gyönyörű megjelenés
    5. TV-be épített hangprojektor.
    6. Ha bedugod a jackbe a hangcuccodat, akkor tudod irányítani a TV saját távvezérlőjével a kimenő hangerőt.

    A TV fém kerettel, fém lábakkal rendelkezett, sok csatlakozóval, ámde CI+ kártya nélkül. Ami pozitívum volt:
    - Android TV
    - A hangprojektor hangja majdnem HI-FI kategória hangzású, nincs doboz hangja stb.
    - Gyönyörű megjelenés.

    A negatívumok:
    1. Nincs benne CI+ kártya foglalat, úgyhogy plusz adások miatt set-top-boxra van szükség. A TV saját távirányítójával nem tudod szabályozni a set-top-boxot.
    2. A TV képe borzalmas, az összes képjavító funkciót ki kell kapcsolni vagy minimumra állítani, mert csak csúnyább, mosódottabb lesz a kép.
    3. A 6,5 ms válaszidő inkább 9-12 ms. Foci, vízilabda élvezhetetlen, tenisz épphogy (a labda egy csík, vagy éppen nem látható sehol a képen játék közben), Forma1 is mosódik. 4K-s felvételek, YouTube videók is mosódnak, csak az állóképek jók. Tehát a mozgóképek nem jók, mosódnak, annak ellenére, hogy elvileg mozgókép vetítésére találták ki ezt az eszközt.
    4. Ilyen áron már HDR minőségű panelek kaphatók. Ez csak SDR.
    5. A TV időnként újraindul, újrabootol/indul a TV és az android.
    6. Van, hogy a TV nem reagál a távirányítóra és a TV-be épített stickre. Így nem lehet bekapcsolni. Ilyenkor ki kell húzni a konnektorból és utána tudod csak elindítani.
    7. Van, hogy a TV működés közben nem reagál a távirányítóra (nem elem probléma volt).
    8. A TV automatikusan bekapcsol egyszer csak. Minden előjel nélkül. Akár éjszaka közepén, amikor alszol, akár nap közben amikor dolgozol (utóbbit akkor vettem észre, amikor hazaértem munkából és működött a TV).
    9. Csak Android One vagy tiszta Google Android féle képernyőtükrözés működik. Miracast stb. nem működik.
    10. Nincs DLNA lehetőség. Gépről semmit sem lehet átlőni.
    11. Nem lehet TV-adás felvételét időzíteni. Sem odakapcsolás időzítő nincs.
    12. Rosszul működik az információs sor, sokszor nem azt írja ki, ami tényleg látható a TV-ben a csatornán, hanem egy régebbi műsort. Az EPG rendszer katasztrófa, használhatatlan.

    Ezt a TV-t technikai hibák miatt visszaküldtem szervibe. Az alábbi hibákkal:
    1. A TV automatikusan bekapcsol egyszer csak.
    2. A TV néha automatikusan kikapcsolt, nem volt időzítő beállítva.
    3. A TV-t bekapcsoltam, elkezdett bebootolni, elkezdett tölteni az android rendszer is, de az android rendszer betöltésénél a TV megakadt, nem ment tovább, nem jött be semmi. Csak a töltőképernyő. Akár órákig, a megoldás csak az áramtalanítás volt.
    4. Gyors újrabootolás alig volt, gyakran 1 perc alatt kapcsolódott be a TV, akár hányszor próbáltam bekapcsolni kikapcsolás után (a beállításba gyors bootolás volt beállítva, nem teljes kikapcsolással kapcsoltam ki a TV-t).

    1,5 hónappal, hogy elvitték a TV-t szervibe a Szellemkép Bt-be, érdeklődtem, hogy mi újság a TV-vel. Kaptam egy cserekészüléket. Ekkor megérkezett a második Tesla S901-es TV-m. Reméltem, hogy ez már jó lesz és egyedi eset, hogy pont hibásat fogtam ki. De nem.

    A cserekészülék is hasonló hibákkal küszködött, plusz még az alábbi hibák voltak a TV-vel:
    5. A készülék vagy alig vagy egyáltalán nem reagált a TV távvezérlőre vagy a TV-be épített stickre. Vagy nem tudtam bekapcsolni, vagy nem tudtam átkapcsolni, vagy nem tudtam kikapcsolni.
    6. A TV egyszer csak automatikusan újraindult.
    7. A TV képernyőjének a jobb közepén (a széléhez nem ért hozzá) volt egy statikus folt (aránytalanul kb. 30x30 centiméteren), ami világosabb volt a többinél miközben működött. Sötétebb jeleneteknél rettentően zavaró volt.

    Ezt, a második Tesla S901-es készüléket is visszaküldtem a szervizbe, és immár jeleztem, hogy szeretném kérni, hogy írják jóvá az összeget, amiért vettem a TV-t. Ezt 2 hét alatt elintézte az Aqua Optima Kft.

    5. tévé: Sony
    Ez a TV készülék 1 napja érkezett meg hozzám. A Sony KD-49XF7596BAEP típusú televíziót vettem a MediaMarktból. Ára: 175 000 Ft. Olcsóbban mint a Tesla TV-t! Ezt a TV-t először megnéztem a MediaMarktba, de csak az 55 colosat tudtam megnézni belőle. Agyban ugyanaz mindkettő és kijelzőben is csak egyik nagyobb mint a másik. Teszteltem a jack kimenetet, hogy tudom-e szabályozni a TV kimenő hang erejét (igen) stb. Meggyőző volt.

    Plusz 4K, gyönyörű kép, jó a gyors mozgásoknál is, Android TV, jack kimenetet lehet szabályozni, DLNA képes, a fekete az fekete a képen, szép a megjelenés, praktikusak a lábak (kábel elrejtő van "beépítve" a lábakba), elképesztően sok beállítási lehetőség, CI+ kártya foglalat, HDR kijelző stb. Akit érdekel itt van részletesen: Sony KD-49XF7596BAEP

    És ami a legfontosabb: Amint megvetted a készüléket, nem maradtál magadra. A Sony a vásárlás után is kinyalja a s*gged. A Sony oldalán videók, képek, leírások, hírek és egy csomó minden más segít abban, hogy a lehető legjobb élményben legyen részed a tőlük megvett TV-t nézni. Ez mostmár szerintem nagyon fontos.

    Még nem fedeztem fel annyira a TV-t, de már szétnyomkodtam. :D Eddig minden tökéletes, és nem finnyogtam az első nap, mint ahogy a többi TV-nél tettem. Szóval ez már előrelépés

    Ja és a legérdekesebb és legjobb: A behangolt csatornalistát le tudod menteni egy pendrivera, aztán számítógépen be tudod állítani a sorrendet, a kedvencet, hogy mi legyen látható stb., aztán az általad frissített csatornalistát pedig vissza tudod rakni a TV-re a pendriveról. Állati! :D

    Összefoglalva:
    A legjobb tanácsom az, hogy mindenki felejtse el az ismeretlen és közép kategóriájú gyártót, akinek egy kicsit magasabb az igénye. Csak nagy gyártók eszközeibe szabad befektetni (Sony, Samsung, LG és még van egy pár).
    Lehet, hogy a no-name vagy nem nagy gyártók TV-jébe ugyanaz a panel van mint 3 éve a Samsungénak (ugye mindenhol ezt mondják), de az tény, hogy egyik nagy gyártó sem hülye, hogy a panelen túl még eladja a képjavító szoftvereket és hardvereket is a kis/közép kategóriás gyártóknak. Ezért a kis/közép gyártók kénytelenek saját szoftvereket fejleszteni, amik lássuk be, eléggé használhatatlanok.
    1,5 év, 5 TV készülék. :W Ti ne csináljátok ezt végig. :DD

    [ Szerkesztve ]

  • kusztax

    tag

    válasz kusztax #32683 üzenetére

    Ja és az 5. TV előtt, de a jóváírás után megnéztem Samsung, LG és más gyártók TV-jét is.
    Szempont volt: a hangerőt lehet-e szabályozni a TV távirányítójával, ha jack van bedugva. Csak a Sony régi és új TV-je volt erre képes. A többié (pl. Samsung, LG) már nem (a no-name TV-ket kivéve), csak a régebbi típusok, amikből már alig kapható jó és valamilyen más jellemző meg nem volt elég jó.

    Az 5. TV előtt már alaposabban körüljártam a dolgot, sok dolgot teszteltem. Így lett a Sony a legjobb jellemzőkkel lévő termék, és így választottam a Sony márkát.

    [ Szerkesztve ]

  • kusztax

    tag

    válasz StLui #32687 üzenetére

    Igen, örülök, hogy kompromisszum nélkül, 200 ezer alatt tudtam végül hozzájutni egy olyan TV-hez, ami minden igényemet kiszolgálja. Hosszú szülés volt. :D

    Nagyon nehéz volt olyan TV-t találni ma már, amivel lehet a TV saját távvezérlőjével vezérelni a jack kimenet hangerejét. Én mindig megőrültem, amikor 1-nél több távirányítót kellett használni, elveszi az élményt. De így a Sonynál 1 távirányítón van minden, és ha kell a set-top-boxot is lehet irányítani a Sony távvezérlőjével (de nem kell, mert van benne CI+ kártya foglalat). Plusz nem egy másik távvezérlőn van a hangvezérlés (mint a Tesla-nál vagy más magic remote-os TV-nél), hanem szintén azon az egyetlen egy távvezérlőn, amit a Sony adott a TV-hez. Szóval 1 távvézérlő mindenre. És kifejezetten reklámozza is ezt a Sony.

    1 csavaron a konzol és a TV? Bátor vagy. :D Nem véletlen kell több csavarral belefúrni a konzolt a falba. Bár 1 csavar teherbírása nagy, csak elbír ~12 kg-ot. :D Sztem inkább használd lábon amíg nincs fúró. :D

    [ Szerkesztve ]

  • kusztax

    tag

    válasz szabi__memo #32690 üzenetére

    Van rajta HDMI ARC kimenet. Szóval elvileg igen. :D

    De az talán a legkevésbé érdekel jelen helyzetben, mert jacket használok. De a kérdésedből ítélve, talán nem képes rá. :D

    Azt én sem mondom, hogy a TV bekapcsolásakor nem kapcsolom be a hangcuccomat egy másik távvezérlővel, de az tény, hogy a kimenő hang erősségét tudom szabályozni jacken. Remélem HDMI ARC-n is így van. Vagy esetleg egy bluetoothos hangrendszer esetén is. :D

  • kusztax

    tag

    válasz AL #32695 üzenetére

    B@sszus! Pont most vettem ugyanebből a 7596-ot. :@ És csak 5000-rel drágább.

  • kusztax

    tag

    válasz robohw #32702 üzenetére

    Örülök, hogy sikerült értelmezni a mondataim és a mondandóm lényegét. -.-"

    Egy kicsit figyelj oda jobban legközelebb, azt TANÁCSOLOM. Ha már belémkötsz, hogy ne tanácsoljak.

    A kommentem első három bekezdését nem azért írtam le, hogy csak úgy legyen. Ott jeleztem ugyanis, hogy saját tapasztalataim ezek, ez alapján írok mindent, még a tanácsomat is. Ez nem azt jelenti, hogy ez a tuti javaslat, hogy csak olyan meg ilyen TV-ket vegyél, hanem CSAK egy támpont, hogy "jé, valakivel meg ez történt, amikor azt és ezt vette."

    És kérlek, ha már belekötsz egy mondatomba, akkor tedd meg, hogy nem csak a mondatom első felét veszed figyelembe, hanem mondjuk próbáld meg a mondatom egészét EGYBE értelmezni. Nem véletlen, hogy nem pontot, hanem vesszőt tettem az "akinek egy kicsit magasabb az igénye" mondatrész elé.

    Akinek nincs igénye, valószínűleg megteszi a legolcsóbb is (ahogy nekem is megtette először), tökmindegy neki, hogy milyen TV-je van, ő meg fogja venni a 80-100 eFt-os Digihome-ot is. Akinek pedig már van (ezalatt gondolok olyanokra, hogy Androidos legyen vagy HDR-es stb.), annak körültekintően kell vásárolnia, és nekem a SAJÁT TAPASZTALATAIM SZERINT, ez a tanácsom. Ha tetszik, ha nem. És ha neked ettől eltérő, akkor nem belekötni kell az emberbe, hanem szimplán érvelni. Amit majd be lehet építeni az emberek gondolataiba. Elvileg erről szól egy fórum, ugye.

    Akinek igénye van, az biztosan megfogalmazza magában, hogy milyen igénye van. Manapság részletre havonta egy vagy két otthon elkészített vacsora áráért lehet venni bármilyen műszaki eszközt. Ki többet, ki kevesebbet költve erre. És árban olyan minimális különbség van az olcsó és a drága TV részletfizetései között, hogy mindegy mennyibe került teli áron, ha igénye van, akkor havi pár száz forintért többért megkapja azt, ami az igénye.

    Szóval kérlek, a teljes kommentemet együtt értelmezd, ne csak részleteket. :K

  • kusztax

    tag

    válasz StLui #32707 üzenetére

    Hát még el tudok állni a vásárlástól, mert netes vásárlás volt. A kérdés, hogy érdemes-e, mitől lesz jobb nekem, ha erre lecserélem a mostani Sony-t?
    Továbbá, ez már csak inkább magamnak kérdés, hogy akarok-e újra TV-t csomagolni be aztán ki, futárt várni stb. :D

  • kusztax

    tag

    válasz Dißnäëß #32711 üzenetére

    En most vettem ilyet: Sony KD-49XF7596

    https://www.telekom.hu/shop/termek/SONY+KD49XF7596+SMART+4K+UHD+HDR+Android+TV--TV+SONY+KD49XF7596?contractType=home&commitmentPeriod=0&sku=jsku1754625600&paymentType=INSTALLMENT

    Ez nagyon bevált.(bocs a linkért, telóm nincs olyan gomb)
    Lentebb írok róla.

    [ Szerkesztve ]

  • kusztax

    tag

    válasz robohw #32714 üzenetére

    Köszöm az érveidet, változtatott valamelyest a gondolataimon is. És azt hiszem, hogy megértettük egymást. :))

  • kusztax

    tag

    válasz robohw #32721 üzenetére

    Hát az EU és a világpiac miatt nem lehet nagy eltérés a TV árakban országonként. Ha itt a fizetéshez lenne arányosítva, akkor fél Európa innen rendelné a TV-jét. :DD

    Feltéve ha nem típus árakról van szó, hanem árazásról. :D

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák