Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • (ex)Cat

    senior tag

    válasz Rick4 #74024 üzenetére

    OFF: milyen projektort tervezel venni?

    Nálam most épp az a dilemma, hogy vegyek nagyobb 75" tv-t, vagy inkább egy projit, de utóbbiból azért értelmesebb árban max HD felbontást találtam.

  • Tibiajax

    nagyúr

    válasz Rick4 #74024 üzenetére

    jézusom, de jó h még véletlen se ezt, vagy hasonló társa-fost vettem végül... pedig néztem a euronicsben ezt a belépő samsungot is, mert volt épp egy fent aprón olcsón, de aztán láttam már a boltban h gagyi lesz, ez is.. nagyon belépő szegény

    de közben én is túl vagyok a tv-vásárlásomon, hadd osszam meg élményeimet
    az agyonáradozott tlc/tcl tökmindegy-kkel kezdtem a reggelt, hisz ugye az volt kinézve, egész pontosan a legolcsóbb QLED-je, a c635, itt is arra kaptam a legtöbb pozitív instrukciót. ki vannak szépen állítva a juronicsben, meg lehet őket tapizni is. érdemes volt megnézni, ezeknek a szuper, olcsó népqled-eseknek a keretét, az illesztéseket. tökéletesen lejön, mennyire bóvli kínai szutyok minőség. szép hullámos, hol bejjebb, hol kijjebb a szegélynél, meg csak meg ne nyomd kicsit, mert besüllyed.. jaj, anyám
    tudás papíron valószínűleg megvan, ők adják a specifikációkat talán a legolcsóbban, ezek jó dolgok. de csak ne nézd meg közelről, mert egyből meglátod, honnan érkezik, meg mit képvisel a valóságban
    részemről ott el is ment a kedv az egész tlc-től. nyilván, az eisa-s mini led-jének képét még futólag sem akartam látni, nem volt értelme egyszerűen, mert tudjuk h annak biztosan rendben lesz, de annyi pénzt egyszerűen nem szánok most erre a tévé projektre, baromság a szívemet is fájdítanom - a káváját viszont direkt még megnéztem. annak már okés volt.. érdekes módon ott már szép egyenes és illesztéshiba-mentes volt. na igen, 500 600ért már ez is okés egy újkínai csodánál is

    euronicsben be is fejeztem, szakértő eladó híján irány egy köv bolt, besztbájt/alle. ott téelcé már nem volt, talán nem is baj, rátértem ismét a nanocell-re. ottani srác már végre konyított valamit ehhez az egészhez, amit tv-értékesítésnek hívnak, beszélgettünk.. jó ez a nanocell, de ugye az ips.. hogy nem lesz soha feketém. és ha én azt akarok, egyszerűen mást kell néznem. van ugyan VA-s naocell is, mint kiderült, de azok gagyik. a nanocell az ips-sel virí - de, csak ha nem vagy feketemániás.
    aztán megkértem, úgy beszélgessünk, hogy ha mondjuk ő akarna venni most, valami igazán jót, de ilyen 300ig..mit lépne. így tértünk rá a samsungokra - nem, nem volt samus ember, mert lg-ket is dícsért és kritizált egyszerre, csakugy mint samung modelleket - és hát nyilván nem az alsó / alsóközép kategórájára, mert az mind bóvli ugye ott is, tehát a 7-esek - és onnan felfelé. megnéztük a 7 és 8-as 55-öset, és hát elég gyorsan meg is győztek..
    -oké, de nekem 65coll méret kéne, az a baj..
    - hát.. van most a 7esből még egy rakin még, bontatlan, 7es-es samu, QLED, VA, 120hz, HDR. 300ezer, akciósan.
    - áhh, már az is sok... nem akarok egyszerűen 300ig elmenni
    ezzel fejeztem be, meg azzal, hogy a 8asnak picit még jobb volt a feketéje, de csak oldalra mozogva. de a 7es is tök jó volt. nagyszerű kép, illesztések helyükön, és specifikációkban hozta azt ami nekem kell

    hazamenvén szokásos hardveraprózás és hopp, pont feldobtak egy 65ös samsung 7-eset, egész pontosan a 19/20as év absolut best buy QLED-jét, a QE65Q70R-t, ami konkrétan a boltban látott 7es közvetlen elődje. de, míg a boltban látott, most futó 7-es samu már csak edge LED, ez még full LED volt, ez mindenképp differencia és hát a régi javára. ebből került fel egy használt de újszerű, még oldalt, felül is fóliás patika darab, 220-ért, amire azt éreztem akkor h ez akkor isteni jel, lecsaptam. este elmentem, megnéztem, és el kellett hoznom.
    és most örülök. :)) feketék nagyon rendben vannak, semmilyen foltokról, homályokról nem beszélünk.. színekkel kellett nyilván játszani valamit, hisz a gyári default kb soha nem jó/tökéletes, de nem kellett hozzá kalibráló-eszköz.. csak a szemem

    betekentési-szögekről meg nagyjából ennyit:

    pedig, ugye a 7esnél egy 8as éppen ebben is jobb, hogy egy plusz réteg van még rajta, amivel a samsung a VA-panelek torzulásait, szinte már már oldalirányú 'rettenet'-be hajlóságát egészen hatékonyan tudja csökkenteni. de én azt gondolom, ezzel a 7-es szintű VA-panellel is ezt egész jól megoldották már

    plusz extra a remek kép mellé a villámgyors működése a tévének.. jézusom,, a 4éves sony-m után ez... más galaxis
    na és a távrecsegője. egyszerűen hibátlan. egy óriási tévéhez, egy pici kis cucc, ami végre nem a milliógombos, unalmas egyen- valami, hanem egy odanézés nélkül kezelhető kiváló kütyü. na és még hangvezérlést is tud..
    nagyon tetszik még a rugalmassága a tévének. hogy egyből felismerte a flip-től kapott kis t-home beltérit, annyit kérdezett csak, milyen szolgáltató ez? listából kiválaszt, oké, innentől a kis kütyüvel kezeled a thome-os fos kis beltérit is.. lehet annak is a távját elrakni

    hibátlan eddig a tv kb. aki teheti, csapjon le a samu 7/8as szintre, főleg ha használtban szép darab esetleg felkerül. az én szememben mindenképp többet képvisel, mint egy tlc/hisense kínai újgagyi, vagy nyilván a belépő meg kisközép commercial márka-típusok is, amik egyébként újonnan elérhetők, ezekért a pénzekért, amiből most én akartam valahogy kihozni egy 66collos, minél jobb képet és érezhető komplex minőséget

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák