Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kolosszus87

    senior tag

    válasz kolosszus87 #51194 üzenetére

    Kiegészíteném azzal, hogy ha mindenképp IPS panelt akarsz mondjuk a szélesebb látószög miatt akkor pedig a Sony XH80-at válaszd!Tehát általános képminőségben a 4 tv közül a sorrend: 1. Samu Q70T 2. Sony XH 8096 3. LG Nano 4. LG UN8100

    Panasonic TX-65LZ980E oled tv - Sony Playstation 5 - HyperX Cloud Alpha headset - Samsung HW-Q800C Soundbar - Dune HD Real Vision 4K media player

  • Alex1978

    csendes tag

    válasz kolosszus87 #51194 üzenetére

    Kedves kolosszus87!

    Köszönöm a hasznos infókat!
    A Samsung esetében én is észre vettem a 120Hz-et, ami (a sok egyéb pozitívumot tekintve) szintén ezen TV mellett szól. :K Nem beszélve a "Features" és "Video File Formats" részben felsoroltakról. [link]

    (Ez a másik összehasonlító oldal pedig nem tudom, mi alapján hozta ki picivel jobbra a Sony KD-55XH8096-ost a Samsung QE55Q70T-nél. Én csak a betekintési szögek esetében látom jobbnak minősítve a Sony-t, másban nem tűnik jobbnak. Mindegy.)

    Mi a véleményed arról, hogy a Samsung Edge LED bevilágításos technológiát használ, a Sony pedig Direct LED-est?
    (Talán egy 2020. áprilisban készült "Milyen TV-t vegyek?" cikkben olvastam pár napja, hogy az oldalról jövő fényhez, Edge LED-hez képest a teljes hátlapi, Direct LED-est "sokkal" :U jobbnak minősítette a cikk írója.
    Bár az elmúlt napokban elég sok olyan jó, kiváló, ajánlott TV-vel találkoztam itt a fórumon, melyre rákeresve kiderült, hogy Edge LED-es. Tehát gondolom, az Edge LED azért csak nem lehet annyira rossz. :F )

    "Nagy örömömre" a TV-t működés közben megtekinteni nem tudom, mert a békéscsabai Euronics-ban nincs ilyen, ahol lenne, ahhoz pedig elég messze kéne utazni. (Az idő pedig fogy.) Így nem tudom, hogy a Samsung Tizen 5.5 rendszere mennyire felhasználóbarát illetve mikre ad / nem ad lehetőséget. (De adott esetben majd megtanuljuk használni és kész.)

    A kérdésem az lenne, hogy a Sony TV Android 9.0 Pie rendszerének van-e sokkal több pozitívuma a Tizen rendszerhez képest? Érdemes-e az Android és a Direct LED miatt a Sony-t választani?
    (Az is igaz, hogy mindennel egyetértek, amit a Samsung TV-ről írtál. A "Features" lista is egyértelműen a Samsung mellett szól. De érdekelne, hogy az Android rendszerrel sok előnyre tennék szert? Mert a mobilom is Android-os, bár a lehetőségeket egyébként nem ismerem.)

    S hogy bosszantson engem az Euronics, ma hajnaltól már azt írta ezen Samsung TV-nél, hogy "Csak üzletünkben". Tudja valaki, ez mit takar? (Persze szó szerint én is értem, de nincs itt valami svindli a háttérben, :F ha nem teszik lehetővé, hogy online megrendeljem?)

    Előre is köszönöm a segítséget!
    Üdv, Alex

    [ Szerkesztve ]

    "In a digital binary world, are you the zero or The One?"

Új hozzászólás Aktív témák