Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Frawly

    veterán

    válasz Raymond #55665 üzenetére

    Így van. Észre sem venni a különbséget.

    Az NVMe-nek átlag felhasználásnál ritkán van értelme, ha rendszeresen vannak nagy fájlmásolások. Vagy pl. nagyobb Win10 update-ek tekerik a lemezt (ilyenkor nagy fájlt bontanak ki, meg sok gigás mentést készítenek a futó rendszerről, hogy hiba esetén vissza lehessen állítani a rendszerfájlokat), vagy fut néhány lemezintenzívebb alkalmazás, és a Win10 a háttérben elkezd több apró frissítést erőltetni, és minden párhuzamosan akarja a lemezt nyúzni, akkor még néha kijöhet az NVMe előnye, mert ezen a ponton, főleg a gyengébb SATA SSD-k le tudnak térdelni, elég tisztességesen be tudnak lassulni. De ezek a felhasználási körök sem túl gyakoriak. Aki pl. rendszeresen frissíti a Windows-t, annak sose lesz egyszerre túl sok frissítése, nagy update meg csak kétszer szokott lenni egy évben (és ezek most már el is halaszthatóak). Nagy fájlmásolás is csak akkor szokott befigyelni több évente az embereknél, ha mentést húznak vissza, mert mondjuk új meghajtót vettek, vagy adatvesztés, formázás, stb. után akarják visszaírni az adataikat. Elég ritkán fordul elő.

    Esetleg ha nagyon intenzíven tekeri a rendszer a swapot, de erre megint nem NVMe-t érdemes venni, hanem az árkülönbözetért RAM-ot bővíteni inkább, hogy az OS ne nyúlkáljon sokat a swaphoz.

    Ki lehet épp próbálni az NVMe-t, ha valaki nem akar kábelezni, vagy nem valami jó a SATA vezérlője, és mondjuk olyan árfekvésű az SSD, hogy nem sokkal drágább a SATA-soknál. De azért felesleges méregdrága Samsung, Corsair, Plextor, Intel Optane NVMe SSD-ket beszerezni, mert sok giga/sec-et tolnak át benchmarkok alatt, ha egyszer normál felhasználásnál nem fognak gyorsítani a rendszeren. Az a baj, hogy ezt nem hiszik el az emberek bemondásra, csak ha már tapasztalták, hogy tényleg nem tölt be semmi gyorsabban.

Új hozzászólás Aktív témák