Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz King Unique #54616 üzenetére

    Aha, de még akkor is ott van a helyreállítási kulcs, a jelszó megváltoztatásának lehetősége, vagy akár a titkosítás kikapcsolása (visszafejtése), szükség esetén újbóli bekapcsolása stb.
    A BitLocker esetében pedig pont az a jó, hogy a Windows része, nem kell hozzá külön szoftver.

    Ezek a gyártói saját formátumok nem élik túl a saját szoftvereiket amelyek írják, olvassák őket és legkésőbb akkor meghalnak amikor a szoftver már nem lesz érdemben futtatható egy aktuális oprendszeren.

    Ha valakinek értékes adatai vannak jól teszi, ha minél gyártófüggetlenebb formátumban tárolja őket hogy függetlenítse az adatok élettartamát az őt létrehozó gyártófüggő program élettartamától. Ebbe beletartozik az is, hogy nem húzok rá az egészre valami gagyi kódolást amit X év múlva problémás lehet olvasni/feloldani. Gyártók ha üzleti érdekük úgy kívánja akkor úgy cserélgetik a szoftvereket formátumokat mint más az alsógatyáját.

    Ha én 5 év múlva kiveszek egy SSD-t egy lomos- dobozból ahová száműzve volt, nem indul mert valami baja lett, van rajta titkosítás és fogalmam sincs, hogy hova kallódott a pwd akkor mit csinálok?
    __________

    nem arról beszélek, hogy valaki a létrehozás másnapján elfelejti a pwd-t, hanem évekkel később amikor előveszi egy doboz mélyéről a HDD-t/ SSD-t, szembesül vele, hogy sem a jelszó, sem az oprendszer sem semmi nincsen meg abból a korból amikor a cucc létre lett hozva.

    Ez egy magánszemély esetén egy gyakori szcenárió. Tapasztalatból mondom. Nekem abból még nem volt adatvesztésem, hogy valaki bejött volna az ajtón és ellopja a HDD-t valamelyik doboz aljáról, de "meggondolatlan titkosításból" már igen.

    Bitlocker meg hasonló vackok szerintem arra valók, hogy az operatív napi használatú adatokat védjék egy véletlen laptoplopás ellen. Arra használni, hogy hosszú időre félrerakott adatokat amire csak pár évente néz rá az ember titkosítsa, na arra szerintem nagy butaság ilyet használni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák