Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Amazonas

    senior tag

    válasz M107 #50802 üzenetére

    No offense, de pár dolog, ami nekem is szemet szúrt:

    2018-ban SandForce vezérlős SSD-t ajánlasz valakinek, csak azért, mert MLC.

    "860 EVO 250 GB 5 év Gari, felette csak 3 évet adnak." - jelented ki kb. 9 webáruház oldalát megnézve, miközben a hivatalos Samsung garancia a 860 EVO-ra kapacitástól függetlenül 5 év.

    Az egyik kérdező hordozható SSD-t szeretett volna venni, kiemelve, hogy neki a méret, a gyorsaság és a csendesség számít. Erre te ajánlasz neki egy 2.5"-os HDD-t. Azt is írta, hogy sokat mozgat adatokat több gép között, erre te csak akkor ajánlod az T5-ös Samsung-ot, ha keres is vele, mert hobbi szinten nem jön vissza az ára.

    Egy M.2-es PCIe SSD kapcsán írtad: "Némely lapnál ha marad a sata ssd akkor őt ne a sata 0 portba tedd mert az m2 miatt lehet hogy nem ismeri fel, ritka de sajnos előfordul 20%-ban.inkább az utolsó sata slotba tedd a megmaradt sata ssd-t. Hdd esetében ez nem áll fenn." - Az, hogy mely SATA-porto(ka)t tiltja le ilyenkor a lap, elléggé gyártófüggő, ráadásul adott esetben egy SATA HDD-t ugyanúgy érint, ha az éppen a tiltott portok egyikére kerül.

    Valaki világosan leírta, hogy nem fér el a 120-as SSD-n az oprendszerrel, erre te megkérdőjelezed, mondván: "Csak abból indultam ki hogy nekem csak tényleg a rendszer van az ssd-n és csak ennyi helyett foglal el"
    Ugyanez az illető (teljesen feleslegesen) két brutál PCIe SSD között vacillál, mire te a szekvenciális értékek bemásolása után: "Amúgy bármelyik jó választás ha csak mint írtad oprendszernek kell." - Nos, jellemzően, pont egy operációs rendszer nem profitál sokat egy PCIe SSD-ből.

    A szakmai ajánlásnak pont az lenne a lényege, hogy a kérdező a felhasználási módhoz lehetőleg legjobban passzoló SSD-re kapjon javaslatot, lehetőleg, minél jobb ár/érték arányú termékkel, vagyis, hogy abba az irányba legyen terelve, hogy ne költse feleslegesen a pénzét, de ami a legfontosabb, hogy ne legyen félinformációk (olvasd: "egyéni vélemény") alapján - akár jóindulattal - félrevezetve.

    A wear "leaving"-től és a "kopik a NAND"-tól most jóindulatúan tekintsünk el.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák